Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni 0-1 éves...

Mennyit kell költeni 0-1 éves koráig egy babára?

Figyelt kérdés
azt mondják sokba van, más szerint egyáltalán nem. Az első egy évbe születéstől fogva 40 ezer elég neki?

2015. dec. 15. 07:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%
Az még pelenkára sem elég. Sokkal többet kell költeni. Nem számoltam ugyan sosem. Ha tápszeres, akkor azt is meg kell venni. Ha beteg lesz, gyógyszer kell, meg sorolhatnám. Havi 40 reálisabb.
2015. dec. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
hát én is ugy gondoltam hogy havi negyven mikor kb a pelus 12.000 :D nem ugy hogy 0-1 évig 40 ezer :D
2015. dec. 15. 07:38
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentol fugg. Lesz-e eleg tejed mar az elejetol vagy kell-e potlas, hasfajos lesz-e, foleg ha az lesz akkor hanyadik es mi valik be. 1 eves korig mondjuk kar osszesen venni, ha anyatejes akkor is 6 honaposan kezdodik a hozzataplalas es akkor tobb lesz. Meg nem mindegy az sem, hogy kaptok-e rengeteg ruhat vagy sem, ujat veszel vagy nem, nagyon gyorsan nonek es surun kell vasarolni.
2015. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

Sokat, mert mindig kell valami.

Ahogy no, ujabb dolgok.

2-3 het utan jott az, hogy veszek hordozokendot ( dragak ) , aztan jatekok ahogy no es fejlodik, kellett tapszer potlas , a tapszer draga, ehhez cumisuvegek, akkor ahhoz sterilizalo, ruhakat gyorsan novi, oszi halozsak, teli halozsak, furdeshez kencek, aztan itt a tel, kell vastag ruha, overall a babakocsiba, osszel vekony sapka majd vastag sapka.

Most 6 honapos a babam, kezdtuk a hozzataplalast, ehhez kanal, kis tal, paroloedeny, turmixgep.

Bebietelek ( dragak )

Gyogyszerek pl most a fogzas elleni szerek. Ragokak.

Stb. Sok, es egyre tobb kiadas.

2015. dec. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem jól írtad, bocs.

"Az első egy évbe születéstől fogva 40 ezer elég neki?"

2015. dec. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Hú, megmondom őszintén sosem mertem összeszámolni, mennyit költünk a gyerekre, lehet szívrohamot is kapnék. Nagyon sok mindentől függ egyébként, tágak a határok, csak néhány példa.


- Tápszeres baba, de az első hetekben küzdöttem a szoptatásért, szóval akkor a tejserkentőkre ment a pén

- Tápszerre egy vagyont költöttünk, sosem számoltam össze, de amikor 4-5-6 hónaposan már hatalmas mennyiségeket evett, de a hozzátáplálásnál még nem tartottunk, vagy épp csak elkezdtük, akkor gyakorlatilag talicskával toltuk haza a tápszert, még receptre felírva is sokat költöttünk

- Cumisüveg, arra néhány havonta új cumi, akkor vettünk még 1-2 kiegészítőt, nem egy hatalmas tétel, de azért erre pl. egy anyatejes gyerek szülei nem költenek

- 4 hét hasfájós korszakunk volt, biogaia, infacol cseppeket próbáltunk, szerintem erre heti 5.000,- elment, és még csak nem is segített

- átlag három havonta nőt egy méretet (volt, hogy 2 hónap, volt, hogy 4), akkor egy komplett új ruhatár. Sok használt ruhát vettem, de szerintem így is 20-30.000,- Ft-ot elköltöttem évszaktól függően

- pelenka - ezt sem mertem még összeszámolni

- nálunk lábfejtartási problémák vannak, az első redresszáló szandál pár száz forint volt. Évente egyszer kapod receptre, a recept nélkül egy pár ilyen szandál kb. 40.000 Ft (igen, nem elírás). Szerencsére a gyógytornászunk szerint nem szükséges az újabb pár, de azért esélyes volt, hogy erre is költünk. Ez persze extrém eset, de sosem tudhatod, hogy a te gyerekednek nem kell-e valami speciális eszköz.

- Az én gyerekem szerencsére nem volt beteges, így gyógyszerköltségről szerencsére nincs infóm. Kérdés, hogy a nem kötelező oltásokat beadatod-e, mert a rota elleni pl. 1 db kb. 17.000,- Ft, ha jól emlékszem

- Én sokszor vettem bébiételt, nyilván itt lehet spórolni valamennyire. Most már ritkábban veszek, de pl. nálunk napi kb. 30 deka gyümölcs elfogy, gyerek nélkül nyilván erre sem költöttünk ennyit

- És akkor az egyszeri nagyobb kiadások, etetőszék, autósülés, én vettem kendős meitait, a lábfeje miatt nem volt mindegy, hogy milyen cipőt hord, mondanom sem kell, hogy ami megfelelő, az 10.000,- Ft-nál kezdődik.


Szóval egy vagyon, de persze van, aki kihozza havi 10.000,-ből, van, aki meg 80.000,- -ból

2015. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%
ha a szülést/kelengye csomagot nem számoljuk, és nem tápszeres a baba, akkor szerintem 30.000 Ft a 2. félévben, az első félévben szinte csak pelenka...ha tápszeres, nyugodtan rádobhatsz egy huszast.
2015. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Van néhány elütés a válaszomban, nézzétek el nekem :)
2015. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

A havi 40 is inkább a szerencsés eset. Sőt kevesebb is lehet, ha anyatejes, nem hasfájós, nem érzékeny, nem bukós és nem nektek kell mindent megvenni, kaptok ruhát és más babafelszerelést.


Ha mindent viszont mindent nektek kell, anyatej sincs és nem teljesen egészséges, akkor jóval több elmegy egy hónapban.


Azt mondom, soha ne azt nézd, hogy mi az a minimum amiből ki lehet egy babát hozni, hanem hogy milyen sok is elmehet rá úgy, hogy az "extra kiadás" alatt nem a fisher price játékok tömkelegét értem, hanem az egészségéhez, fejlődéséhez szükséges minimumot.


Hogy mit értek ez alatt: mi a múlt hónapban közelítettük a 100-at.

Pelenka 12, popsitörlő ~2, gyógyszer 12 (reflux, emésztés), tápszer 22 (7 doboz + 3 nutriton, ez vált be), gyógytorna 20 (4! hónapra kaptunk csak időpontot a tb-s kezelésre, addigra olyan lemaradásban lenne...), ruha 20 (most váltott méretet, ennyibe pár body, rugi, 1 kissapka és overáll fért bele, egy része használt).

És ő egy időre született, normál súlyú refluxos csecsemő, aki a reflux miatti gyengeség miatt lemaradt a mozgásfejlődésben.


Mi lett volna, ha koraszülött? Akkor mennyi elmenne!

2015. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
54%
A 30 meg 40talán pelenkára tápszerre elég, dehavonta új ruhatár az elején, aztán 3 havonta. Egy gyereknek szükségletei vannak. 1-2 éves kora között 3 havonta vettem új cipőt, abból is a superfitet mert ebbe fér el kényelmesen a lába és ez volt a legkönnyebb az összes közül. Átlag 13-15 egy ilyen cipő. Mosni se mosok minden nap, így nagyobb ruhatár kell, mert az elején lebukja, kifolyik a kaka, aztán meg leeszi, összekeni magát. Ha beteg egy vagyon a gyógyszertár,mezt is számolni kell. Tudom hogy te csak 0-1 év között kérdezted, de utána is van gyerek akire egyre többet kell költeni.
2015. dec. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!