Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az alábbi nevek...

Szerintetek az alábbi nevek közül melyik a legszebb? Réka, Emese, Martina, Júlia, Nóra. Illetve mit gondoltok az Ajnácska névről?

Figyelt kérdés

Ezek közt vaciálok. A Rékának becenevei nem nagyon vannak viszont önmagában szerintem szép, az Emese szintén illetve, mert a becézései szerintem nagyon aranyosak (Mesi, Meskete, stb). A Martina szerintem nagyon szép név és még a becézése(i) is tetszenek (pl. Tina). A Júlia szintén szép, talán kissé régies a becézéseit tekintve (Julcsi, Julis). A Nóra mindig is tetszett, bár hasonloan a Rékához nincsenek becézései (a Nórin kívul persze).

Illetve volt egy merész gondoloatom, az Ajnácska. Elsőre kissé komolytalannak tűnt, de később átgondoltam, szerintem nem olyan rossz, persze elsőre meredek. Becenévnek az Ajnira gondoltam ami szerintem aranyos.

Nektek ezek közül melyik tetszik leginkább, melyiket adnátok?



2017. márc. 8. 21:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Nóra, Júlia.


A többi egyáltalán nem tetszik, a Nóra viszont nem csak a felsoroltak közül, de minden női név közül is viszi a pálmát nálam. Ha lesznek lányaim, nálam is biztos, hogy esélyes lesz.


Mivel nálam fontos a név jelentése és eredete, ezért szívesen adnék a gyerekeimnek ókori / ősi neveket (hellén, germán, kelta), akár harmadik névnek, vagy akár nem is hivatalosan; becenévnek.

2017. márc. 9. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Réka engem nagyon taszít és felénk rngeteg kislánynak ez a neve.

Emese: jó! Én nem adnám mondjuk, de tetszik.

Martina: ez sem tetszik. Inkább a Bettina.

Júlia: adnám! Mondjuk én tuti nem Juliznám.

Nóra: ez is nagyon jó.

Ajnácska: szörnyű. Dr. Magyar Ajnácska főorvos - tök debilen hangzik. Kislánynak aranyos, de felnőttként nem kényelmes név. Kicsit amúgy olyan, mintha azt mondanád, hogy Annácska

2017. márc. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Tetszik és adnám: Emese, Júlia, Nóra. Ajnácska szörnyü.
2017. márc. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Oké, az Ajnácskáról lemomdtam! :)
2017. márc. 9. 06:26
 25/35 anonim ***** válasza:
35%

- Júlia a legszebb, és egyáltalán nem régies.

100 év múlva a Métára, Márkra, Miára, Emmára, Hannára és a mai divatnevekre fogják ezt mondani.

- Ajnácskát semmiképp nem adnák.

- Nóra szép, de én életem során egyszer sem találkoztam normális Nórával, akár gyerek volt, akár felnőtt. Mind önző, egoista, nagy sz@rkavaró volt, aki mindig arra hajlott, amerről a szél fújt.

- Martináról a Martini ital jut eszembe. :)

A többi név egyszerűen nem tetszik.

2017. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ezek közül a legjobban az Emese tetszik.

A Réka is szép név. Ami nálam semleges, az a Júlia, mert engem is úgy hívnak, + a Martina, Nóra.

Nálunk a teknőst hívják Tinának, így nem vagyon tudok elvonatkoztatni ettől, és rengeteg Nóra nevű ismerősöm van, egy kicsit sok van belőlük.

Ajnácska...ez az,ami végképp nem. Ajna névvel ismerek egy kislányt, inkább ezzel a formával adnám, mint kicsinyítőképzővel.

2017. márc. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
Unalmas az osszes. Az ajnacska meg konkretan fajdalmat okoz.
2017. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Réka, Júlia. Egyébként a Júliát becézheted Liának is, így nem öreges.
2017. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Boglárka, Júlia, Emese
2017. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

A Júliára azért írtam, hogy régies mert engem is így hívnak és gyerek/kamaszkoromban mindenki Zsófi, Hanna, Léna, Bogi, stb. Ezek mellett pedig mindig olyan érzésem volt, hogy nekem régies, csúnya nevem van, ugyanis Julcsinak hívtak. Mára persze megváltozott a véleményem.

27-es: Ajnácskáról már lemondtam, nyugi. Unalmas??Nevezzem Fortunátának, Amarallisznak, Apolliáriának, Életkének, Cukorkának, Dzsesszikának, Celesztinának, Dezdemónának? Vagy mi nem unalmas neked?... Ne haragudj, szerintem jó nevek, nem tucatnevek, nem is túl bonyolultak, stb.

2017. márc. 9. 20:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!