Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az alábbi nevek...

Szerintetek az alábbi nevek közül melyik a legszebb? Réka, Emese, Martina, Júlia, Nóra. Illetve mit gondoltok az Ajnácska névről?

Figyelt kérdés

Ezek közt vaciálok. A Rékának becenevei nem nagyon vannak viszont önmagában szerintem szép, az Emese szintén illetve, mert a becézései szerintem nagyon aranyosak (Mesi, Meskete, stb). A Martina szerintem nagyon szép név és még a becézése(i) is tetszenek (pl. Tina). A Júlia szintén szép, talán kissé régies a becézéseit tekintve (Julcsi, Julis). A Nóra mindig is tetszett, bár hasonloan a Rékához nincsenek becézései (a Nórin kívul persze).

Illetve volt egy merész gondoloatom, az Ajnácska. Elsőre kissé komolytalannak tűnt, de később átgondoltam, szerintem nem olyan rossz, persze elsőre meredek. Becenévnek az Ajnira gondoltam ami szerintem aranyos.

Nektek ezek közül melyik tetszik leginkább, melyiket adnátok?



2017. márc. 8. 21:27
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
11%

Nekem ezek közül a legjobban a Nóra tetszik, Ajnácskát nem adnék, túl kislányos; inkább Ajna, Hajna, Hajnal, Hajnalka

Az Ajni meg hát már tényleg túl gügyögős lenne talán, bocsi. Na jó, végülis nem rossz, csak tényleg túl becézős hatása van az Ajnácskának. Amúgy még a Martina név nem tetszik a felsorolásodból, többi szép.

2017. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
62%

Réka- nem rossz név, én nem adnám

Emese- ritka, és szép, tetszik

Martina- nekem is a Martini jut eszembe erről a névről

Júlia- rajta volt a listánkon, tetszik

Nóra- kislányom neve, mi Nócinak, Nonónak, Noninak szoktuk a Nóri mellett becezni

Ajnácska- jót nevettem mikor olvastam, de az Ajna viszont tetszik második névnek meg lehet adnám is.

2017. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
100%

Nekem az Emese és a Martina tetszik.

Az Emesét nagyon sokféleképpen lehet becézni: Eme, Emi, Emike, Mesi, Mese, Emse

És ősi magyar név illetve a jelentése is nagyon szép: anya/ősanya

2017. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:

Megkésve de válaszolok!Nekem az Emes, illetve a Martina tetszik. Az Emese szimplán sép, de a Martina nagyon különleges. (szerintem). Nagyon kevés embernek adják ezt a nevet. Soha nem szerepelt még a 100 leggyakoribb név között. És ezt nem egóbol mondom!!! A mi városunkban is én vagyok az egyetlen Martina. :D Én inmádom a nevem!


Üdv: Martina

2017. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Réka tetszik.

Emese egyik kedvenc nevem, a Mesi becézés a szívem csücske.

Júlia klasszikus, Julcsi becézését szeretem.

Martina szép és nem is gyakori.

Nóra mint név nem nagy kedvencem, viszont ezzel a névvel nagyon aranyos lányokat, nőket ismerek.

Ajnácska szerintem rettenet. Ilyen kis hejcegnőcske benyomását kelti, és ahogy előttem is írták, Ajni becézésre mindenki azt hinné, hogy Hajni. Ami egyébként a legszebb név szerintem a világon. Mármint a Hajnalka. :D

2021. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!