Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám arcán ilyen...

6 hónapos babám arcán ilyen pöttyök jöttek ki. Mi lehet?

Figyelt kérdés
[link] ilyenek vannak neki is, kb 2 napja. Mi okozhatja?

2017. márc. 11. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is ugyanilyen volt napokig (3 hónaposan), amire azt hittem, hogy melegkiütés.

Aztán bepirosodtak a kis pöttyök, levittem a gyerekorvoshoz, és ő azt mondta, hogy a túl sok tejfehérje okozta.

Mivel szoptatok ezért, csak laktózmentes tejet ihatok, illetve tejszínt, mert egyébként ismét kijönnek a kis pöttyök. Kaptunk rá a gyógyszertárban kevert krémet, 2 alkalom után el is tűnteti a kiütést.


Célszerűbb felhívni az orvost. Mert így mindenki csak találgatni fog, lehet ez baby acne, tejfehérje, melegkiütés, stb.

2017. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már hozzátáplálom. Szoptatom még, de kapott tejpépet (kb 1 hónapja kap), de most 2 napja azt nem adom, mert arra is gondoltam. De hétfőn elviszem.
2017. márc. 11. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem lehet, hogy valamilyen gyümölcs, esetleg zöldség ütötte ki az arcát? Könnyen előfordulhat.
2017. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
[link] Ilyet kapott, amit eddig még nem adtam.
2017. márc. 11. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van ilyen, egész télen ilyen volt, még most is az. Azt mondta az orvos, hogy a hidegtől/széltől van.

Változatosan eszik, próbálgattam kitalálni, mitől lehet, de nem jöttem rá, szóval szerintem nem ételallergia (legalábbis az én babámnál, nálad éppen lehet az oka).

Esetleg ne add neki ezt az utóbbi ételt, amit belinkeltél. Meg kérdezd meg az orvost, védőnőt.

2017. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem első perctől volt hónapokig a kisbabám arcán. Anyatejes tejkiütés volt.
2017. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos a lányom, kb. 1 hónapja ilyen neki is. Száraz is az arca. Csak anyatejes.

Vettem rá shea vajas krémet, azzal kenem, javulni látszik.

2017. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is ugyanilyen kiütései lettek.Tegnap kezdődött 1 pöttyel ma meg már rengeteg van a szeme alatt és a szemöldöke között.Ő tápszeres, november óta a humana baby fit-et eszi, semmi gondunk nem volt vele.3 étkezés ki van váltva, csak reggel és este kap tápszert (nem is nagyon eszik belőle 100-160 mili között) Nekünk a pulykahusi volt új étel én arra gondoltam, de túl vagyunk egy antibiotikumos kúrán (klacid+normaflore) nem tudom hogy befolyásol-e valamit.9 hónapos
2017. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!