Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

4 hónapos babáddal miket játszatok? Mennyit alszik egy nap? Van napirendetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: játék, napirend, 4 hónapos

2017. márc. 13. 14:10  Privát üzenet  

A válaszok

szerintem egy 4 hónapos babával még nem igen lehet játszani..

én inkább azon voltam hogy ébren tartsam,mert még sokat aludt sokszor..

a játszószőnyeget használta sokat,vagy csak ölembe vettem és énekeltem mondókáztam

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. márc. 13. 14:16 Privát üzenet

mondókázás éneklés, csörgőzés, dobolgatok neki ritmusokat, meg sokat sétálunk. ezen felül szerintem se lehet túl sok mindent játszani (most már 6 hónapos, de még most sem nagyon...) inkább a mozgás érdekli, a forgás, kepeszt kúszna mászna mindenért ami érdekli, ezért mindig hasra teszem, és néha meg is masszírozom őt.

alvása kaotikus, éjjelente 30 percenként kel, nappal is van két 30 perces alvása, meg egy hosszabb a babakocsiban a séta alatt, amikor már végkimerülésben kidől.

napirend nincs, nagyobb lányom miatt egyenlőre nem is látom esélyét hogy kialakítsuk, elmgeyünk délelőtt délután is sétálni, de hogy mikor, az a nagytól függ, a fürdés mindig 19.30, és 20.00 mese az ágyban amíg ő szopizik majd alvás mikor elfárad...

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. márc. 13. 14:31 Privát üzenet
De. Altalaban alszik fel orat,du 1-1,5et es olyan 5-6korul 10-15percet..este 8korul pedig kezdődik az ejszakai alvas..jatek:vannak ilyen mfel csorgo,zizgo plussok,labdak..de most pl. Elkezdett forogni így ez eleg jol elszorakoztatja,vagy ha dolgom van es a pihenoszekben ul,akkor az arrol lelogo plussokkel jatszik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. márc. 13. 14:35 Privát üzenet

Csörgőzünk, dúdolgatok neki, ölembe van- sétálgatunk- nézelődik akkor.

Sokat szoktunk beszélgetni, az ő nyelvén. Sétálunk minden nap, 40-50 perceket, mert már nagyon jó idő van.

Ha pocakon van akkor forgolódik, azzal elfoglalja magát.

Ha dolgom van, a konyhában, vagy épp takarítok, akkor a pihenőszékben csücsül, figyeli, nyúl a plüssállatokért, beszél nekik. Zenél is neki, így mégjobban leköti.

Aztán most egy hete megindult a foga, szóval jelenleg mindennél fontosabb a 2 kis keze, amiket 0-24-ben rág.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. márc. 13. 14:57 Privát üzenet
én árnyjátékoztam neki lefekvés előtt. nagyon szerette :)

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. márc. 15. 00:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Akinek másfél év van a két gyereke között, hogyan viselkedik a nagyobb a kicsivel? Milyen napirendetek van?
6 hetesen van/volt kialakult napirendetek? Mennyit alszik napkozben es ejszaka hogy alszotok, hanyszor ebred?
Pár hónapos Babával milyen a napirendetek?
Mikorra lett viszonylag fix napirendetek igény szerinti szoptatás mellett?
Kedves Anyukák! Nektek milyen a napirendetek, mit csináltok, játszotok a babátokkal?
A hozzátáplálás kezdetén hogy alakult a napirendetek az azelőtt 4 óránként evő (anyatej) babánál? Egyelőre csak a gyümölcsnél tartunk.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!