Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben választanátok...

Ilyen esetben választanátok más nevet?

Figyelt kérdés

Májusban születik meg a kislányunk, akinek a Lara nevet választottuk.

Jól hangzik a vezetéknévvel (ami elég ritka név és nem jó az összes lány keresztnévvel), mindkettőnknek tetszik, egyikőnknek sincs kellemetlen emléke vele és mikor mondta anyukám ezt a nevet, akkor éreztem, hogy "ez lesz a befutó".


Hétfőn mondtam a legjobb barátnőmnek, hogy Lara lesz a lányunk és teljesen kibukott, hogy neki ez a kedvenc lányneve, már kitalálta, hogyha gyereke lesz, így fogja hívni és ezt ragozta 10 percen át. Gondoltam pár nap alatt túl jut ezen, de még mindig haragszik, mert szerinte hátba támadtam...

Kb. évekkel ezelőtt mondta, hogy tetszik neki ez a név, de nem gondoltam, hogy ő már elnevezte a jövőbeli gyerekeit, mikor nincs is semmilyen párkapcsolata és eddig arról sem beszélt, hogy akarna bármikor gyereket, elmondása szerint ő minimum 35 éves koráig a szinglik táborát fogja erősíteni.


2017. márc. 15. 19:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2017. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2017. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Én sem. Ha valaki ezen megharagszik...
2017. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ha szeretne, majd ő választ másikat. Az én "kiszemelt" fiúnevemet is adták előttem a családban, túléltem. (Először zavart, aztán találtam más nevet)
2017. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem választanék másikat.


Ismerősöm is mikor megtudta, hogy a kislányunkat xy-nak fogják hívni, mondta, hogy "hű, én is ezt szerettem volna, stb, stb". Én eközben erről semmit nem tudtam. Nekem sosem mondta. Nem éreztem ettől rosszul magam.

Egészségügyileg egyenlőre az sem biztos, hogy lesz-e babájuk a későbbiekben, pedig fiatalok sajnos.

2017. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Miért kellene más nevet választanotok? Nektek ez tetszett meg, legyen ez a neve. A barátnőd pedig ha egyszer várandós lesz, és lánya születik, vagy ő is Larának fogja hívni (miért ne tehetné) vagy választ másik nevet.

Halkan megsúgom hogy jelenleg én is várandós vagyok, igaz még csak 6 hetes, de ha lány lesz akkor nálunk is Lara lesz, és nem sértődök meg, ha más is ezt a nevet adja a gyermekének.

2017. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy változtatnék. Ha ő annyira hüj.... akarom mondani korlátolt, hogy ezért megharagszik, akkor az olyan barátnőért cseppet sem kár.
2017. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Az agyam eldobom! Miért ne lehetne két gyereknek azonos keresztneve akiknek genetikailag semmi közük egymáshoz, a vezetéknevük is különböző, és felnőtt korukra nagy valószínűsséggel semmilyen kapcsolat sem lesz köztük, mert a szüleik közti barátság így nem fog addig tartani.
2017. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Egyrészt lehet, hogy nem is lánya lesz, hanem fia. Esetleg több fia. Másrészt attól, hogy a tiedet így hívják, az övét is nyugodtan hívhatják így.
2017. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%
Az agyam eldobom! Miért ne lehetne két gyereknek azonos keresztneve akiknek genetikailag semmi közük egymáshoz, a vezetéknevük is különböző, és felnőtt korukra nagy valószínűsséggel semmilyen kapcsolat sem lesz köztük, mert a szüleik közti barátság így nem fog addig tartani.
2017. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!