Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben választanátok...

Ilyen esetben választanátok más nevet?

Figyelt kérdés

Májusban születik meg a kislányunk, akinek a Lara nevet választottuk.

Jól hangzik a vezetéknévvel (ami elég ritka név és nem jó az összes lány keresztnévvel), mindkettőnknek tetszik, egyikőnknek sincs kellemetlen emléke vele és mikor mondta anyukám ezt a nevet, akkor éreztem, hogy "ez lesz a befutó".


Hétfőn mondtam a legjobb barátnőmnek, hogy Lara lesz a lányunk és teljesen kibukott, hogy neki ez a kedvenc lányneve, már kitalálta, hogyha gyereke lesz, így fogja hívni és ezt ragozta 10 percen át. Gondoltam pár nap alatt túl jut ezen, de még mindig haragszik, mert szerinte hátba támadtam...

Kb. évekkel ezelőtt mondta, hogy tetszik neki ez a név, de nem gondoltam, hogy ő már elnevezte a jövőbeli gyerekeit, mikor nincs is semmilyen párkapcsolata és eddig arról sem beszélt, hogy akarna bármikor gyereket, elmondása szerint ő minimum 35 éves koráig a szinglik táborát fogja erősíteni.


2017. márc. 15. 19:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
13%
Igen, választanék valami szép, normális nevet a lányomnak a Lara helyett.
2017. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem, semmiképp.

És ha nem is lesz lánya,vagy mégis másnak nevezi, akkor mi értelme? Mondjuk így sincs. Nem egy család vagytok, hogy zavaró legyen.

Elég gyerekesen gondolkodik a barátnőd, ha szerinte ő ezt már lefoglalta.. Én nem háborognék ilyesmin.

Ne mondj le a névről.

2017. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem, dolgozza fel.
2017. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy. Aki előbb szül, azé :-) az én kedvenc, férjem vezetéknevéhez szuper fiúnevemet "elhasználta" unokatesóm, lánynevemet a tesóm. Ez van, ott születtek korábban babák, és képesek voltunk találni más fiú és lánynevet is, és eszembe se jutott volna bármit szólni nekik erről, nem is említettem a dolgot. A barátnőd is talál majd mást!
2017. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el a válaszokat, de nem változtatnék. És ha a szomszédban is lesz 2 Lara? Rájuk is megharagszik? Persze értem a barátnőd.. de akkor is. Lehet 1-2 év múlva más fog neki tetszeni.

Egyik barátnőméknél is volt névegyezés. A barátnőmnek is már nagyon rég tetszett egy név, az ő barátnője is azt a nevet adta anno. Ettől még nem változtatott a döntésén, ez tetszett nekik, ezt a nevet kapta, kész.

2017. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
57%
Leginkább magam miatt változtatnék. Nyilván téged is valamilyen szinten felzaklatott ez a téma, ha ide kiírtad. Ha viszont ennyire megérintett a dolog, akkor kérdéses, hogy megéri-e így nevezni, mivel szerintem így már vesztett az értékéből. Én nem akarnék erre emlékezni, amikor kimondom a nevét. Amúgy meg annyi név van (főleg női), hogy szerintem biztosan találnál egy olyat, amin nem lenne vita!
2017. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
9%
Osztom egy korabbi velemenyet, valassz inkabb egy normalis nevet. Ez nagyon ronda.
2017. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem változtatnék!ha ez fogott meg,akkor maradjon.ha egyszer lesz a barátnődnek lánya és tetszik még neki miért ne lehetne ugyanez.neked már kézzel foghatóbb.majd megbékél,ha mégse,legalább kiderült hogy nem is barát
2017. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem változtatnék.

És ha az ò jövőbeni férje nem egyezik bele a választott névbe? Vagy nem megy a nevéhez? Ebbe még neki is lesz beleszólása.

Az meg tuti, hogy ha meglesz a lányod, a Lara névről nem fog eszedbe jutni a barátnő indokolatlan hisztije.

2017. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2017. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!