Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenézitek az ilyen szülőket?...

Lenézitek az ilyen szülőket? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azokat, akik használtan vesznek a gyereknek dolgokat.

Nem a cumira, cumisüvegre gondolok, persze.

Hanem pl. ruhák, babakocsi, kiságy, stb.

Mert most az egyik fb csoportban fejtette ki az egyik anyuka, hogy xy rokonáék beleteszik a más levetett rongyába a gyereket...

Ez tényleg ennyire elítélendő dolog?

Az a helyzet, hogy simán lehet venni manapság kitűnő állapotú dolgokat, amiről meg se látszik, hogy nem új, viszont akár fele áron, vagy negyed áron meg lehet őket vásárolni.



2017. márc. 18. 13:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
59%

Pont azt tetted most is. :)

Illetve tettél egy egyenlőségjelet az új és a drága közé, holott nem igaz.

A drága ruhákat én is feleslegesnek tartom, de nekem pont a túrkáló drága, mert időt rabol megtalálni a megfelelő méretet, fazont, ruhatípust, míg két kattintás az akciós új, az egyediségre pedig nem adok.

2017. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18%

Konkretan nezd meg ezt a kerdest kedves kerdezo, pontosabban az egyik valaszt! "Hulye lettem volna ujonnan venni". Magyarul aki ujonnan vesz az hulye. Gratula ismet!

Plusz, aki leirta hogy savazzak az uj cuccok miatt, a hasznaltpartiak egybol lepontoztak, sajnos ez van. Ciki, ha nem hasznaltat vesz valaki.

2017. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Átlag felett keresünk a férjemmel de mi is rengeteg mindent használtan veszünk. Nagyon jó ruhák vannak használtan, és játékok is.

Kisfiam apukáját akarja utánozni, minden nap inget vesz fel. 5 inget vettem használtan 1árából.


Pont ma, hibátlan állapotú focikapukat 2db vettem hálóval együtt 3200ft ért :)

2017. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

'1-es nem tettem azt, korábbi válaszomban írtam, hogy mi is vettünk azért újat is a babának. Miért nézné le bárki is, ha újat veszel? :O

Itt az volt a kérdés, hogy tényleg sokan lenézik-e a használtat vásárló szülőket, vagy ez az anyuka, aki a fb csoportban fröcsögött vmi egyedi eset volt?


Egyébként kíváncsi vagyok, mi ez az oldal, amiről beszélsz, 11-es válaszoló?

2017. márc. 18. 16:04
 15/24 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy is nézem, mi is sok mindent használtan vettünk, pedig megtehettük volna az újat mindenből, de feleslegesnek találtuk.


használtat vettünk:

babakocsi(egy gyereket tervezünk, és nem biztos hogy megmarad a kocsiban)

bababútor(mikor suliba megy úgyis le kell cserélni, majd akkor kap új, kamasz szettet)

babaruhák nagy része(pillanatok alatt kinövi)


amiből fontos volt az új:

autós ülés

légzésfigyelő(nem lehet biztosra tudni hogy hibátlan-e a használt)

kókuszmatrac

cumi/cumisüveg

2017. márc. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
59%
Még jó, hogy nem nézik le egymást azok, akik szintén használt dolgokat vásárolnak. Én semmit nem veszek használtan, de én sem nézem le azt, aki igen. Őszintén szólva nem is érdekel.
2017. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
53%
12-es, nem azt mondtam hogy hülye aki újat vesz, hanem hogy én hülye lettem volna újat venni mikor kaptunk 2 zsák ruhát csak újszülött korára, mivel kb 5 babától is örökölt! De későbbre persze mi is vettünk amikor már nem volt adott
2017. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Én szoktam venni újat is meg használtat is.

Na most a gyerek nagy star wars rajongó hála az apjának ami mondjuk meg nem 100 fttol kezdődik. Van olyan póloja meg zoknija mert ezeket kutathatnám turiba meg bizomanyiba mire talánék olyat ami rávaló is. Szóval nálunk van ilyen is olyan is.

Nem szabad senkit lenézni mert nem futja drága dolgokra meg azt sem aki csak drága dolgokat vesz.

Mindenki ugyis addig nyújtozlodik amig a takaroja ér már ha van takarója az embernek.

Nekem van ismerősöm aki mindenből újat vesz. Meg van olyan is akinek 5 zsák ruhát adtam mert annyira nem volt semmire pénze.

Nem szabad savazni ahogy itt irják a másikat. Ezért gusztustalan az ember. Mindig keresnek valamit amitől jobban érezhetik magukat ahelyett hogy magukkal foglalkoznának.

2017. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%

Én már rájöttem, hogy csak magamra és a páromra szabad hallgatni mert mindenki mást mondd sokan csak irigységből. Pl párom akart venni gallyaprítót és brikettelőt, de lebeszélték róla azt már nem is mondjuk senkinek, hogy tervbe van a kecske nemrégiben vettünk egy pst magunknak és megkaptuk,hogy milyen felelőtlenek vagyunk emiatt miért nem a gyerekre költünk. Szóval ennyit erről.


Mi sógoréktól 3 láda babaruhát kaptunk, egy kiságyat, babakocsit és autósülést.


Jómagam a sétálón vásárolok, ha 2000-, találoj pólót magamra boldog vagyok pedig nincs csóróság. De pl keresztlányunkkal elmentünk vásárolni és 6000-, vett egy pólót magára meg 30ezerért cipőt az office suitba.


Mi még minden pluszt ami kellett az auchanban szereztünk be nagyon szép dolgai vannak a babánknak.


Egyébként én igyekszek jofogásra iss felnézni mindennap, könyveket találok, márkás max egyszer használt ruhákat olcsón és még mikor mit.

2017. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kaptam ismerosoktol olyan hasznalt ruhakat ami rogton ment a kukaba, de a turival csak jo tapasztalataim vannak. Olyan babaruhak is szoktak lenni amin meg a cimke is rajta van. Keves ujat vetten neki, a tobbseg "hasznalt" turis ruha, de sztem szakerto sem mondana meg, hogy nem ujak. Erdemes tobb turit kiprobalni, mindenhol mas a minoseg. Mivel az egesz telet a szobaban, kint meg overallban toltottuk, felesleges volt kioltoztetni. Plane hogy ugyis bukik, kakil, kikopi a bebietelt...ezert minek giccsbe oltoztetni? Maximum a fotok kedveert vasarolnak ilyet sztem a kismamak.
2017. márc. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!