Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabánk hamarosan elkezd...

Kisbabánk hamarosan elkezd kúszni mászni. Aminek nagyon örülök, viszont van 2 kutyusunk, akiknek mindenhova bejárásul van, így azért nem olyan tiszta a parketta. Kutyás szülőket kérdezném, ők hogy oldották meg a dolgot?

Figyelt kérdés
válaszokat előre is köszönöm!

#kúszni
2012. dec. 8. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én nagy kutyás vagyok, a kutyáim a kanaéra is feljöhettek, bárhova gyakorlatilag. Hát aztán anya lettem. :) Soha nem gondoltam volna, de zavar. Így a kutyák már nem jöhetnek be a szobába, sem az ágyra, ahol a gyerek van, oda nem. Nem lettek lelki roncsok, van egy kis helyük a lakásban, a járólapon mászkálhatnak, találkoznak is a fiammal, de azért mégse feküdjenek ott, ahol a gyerek is.
2012. dec. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyk kutyas szulo. Nem tudnad a kutyusokat valahogy beszabalyozni, hogy most mar ne lehessen bejarasuk mindenhova? A legjobb szerintem, ha szerelsz fel ilyen racsos kaput arra a szobara, ahol tartozkodik a babad, vagy mondjuk valahogy kettevalasztod a lakast. Mi is hasznalunk kapukat, mert emeletes hazban lakunk. A lepcso aljara es tetejere raktunk kaput. Meg a mai napig fenn van, lassan 2.5 eves a lanyom, akkor szereltuk fel, mikor elkezdett maszni (8 honaposan), estere is becsukjuk, ki tudja, lehet kimaszik a kisagyabol, es ete boklaszik a sotetben. (meg kisagyban alszik, racsosban, imadja es nem maszott meg ki belole)

Szerintem a kapu jo megoldas lenne nalatok is, mert most mar hiaba kezdened tanitani a kutyust, nem szokna mar meg. Igy viszont a racs megallitja.

2012. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
biztos nem tudnám kitiltani őket...még az ágyban is velünk alszanak! valószínűleg megpróbáljuk kis kapukkal megoldani, ami szintén nem lesz egyszerű, mert egy légtér szinte az egész lakás..
2012. dec. 8. 23:51
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha rendszeresen takarítassz semmi baja nem lesz. Nálunk 3 kutya vamn, mindenhova bemehetnek kivéve a gyerek szoba, oda sem a kosz miatt hanem a biztonsági miatt. Voltak együtt ágyban stb. Ha egészsgées a kutyád akkor csak jót tesz neki.
2012. dec. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem erre az esetre nagyon hasznos lenne a babakarám. lekeríthetsz vele részeket a lakásban, vagy csak simán körberakhatod az elemeket, így kapsz egy hatalmas járókát, ha van annyi hely a lakásban.
2012. dec. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, 8 hós baba+2 kutya. Mióta kúszik mászik a pici, elég nehéz, mindenáron el akarja kapni a kutyusokat. Ráadásul nálunk is bárhová mehetnek a kutyák a gyerekszobán kívül.

Mi annyit teszünk, hogy naponta többször felmosok, felporszívózok. A kutyák rendszeresen féreghajtva vannak, havonta visszük őket kutyakozmetikába. Plussz van egy gyerekszőnyeg, amire megtanítottuk a kutyákat, hogy ne menjenek, ezen van a játékok nagyrésze. De érdekes, a többi játékhoz sem nyúlnak a kutyák. Tudják, hogy az a babáé.

2012. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 7 hónapos baba+2 kutya. A babaszobába nem mehetnek be. Az enyém még nem mászik, de ha elkezdi, arra azért vigyázni fogok, hogy oda azért ne menjen, ahol a kutyák a legtöbbet vannak. De azt azért megengedem neki, hogy megfogja őket, utána lemosom a kezét.
2012. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ötleteket!
2012. dec. 11. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!