Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben ti melyik...

Ebben az esetben ti melyik nevet adnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kisfiúnk, Ákos.

Mióta elmondtuk neki, hogy kistesója lesz, azóta a hasamat Csabikának hívja. Kérdeztük tőle miert hivja így mondta mert Csabának fogják hívni. Nagyon aranyos tőle, de hogy honnan vette nem tudjuk. :D egy ismerősünk sincs, se ovis társa.

Nem akarjuk megbántani, de nem

nagyon tetszik nekünk a Csaba név és még tervbe se volt a pici tudtuk, hogy Alex lesz a neve. Két nevet meg semmi áron nem szeretnénk.

Ti mit tennétek? Melyik nevet adnátok? Majd elfelejti a kicsi?

(Mert hiába mondjuk neki nem az

lesz a neve hisztizik és sír.)



2017. márc. 20. 14:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Ne a 4 eves parancsoljon mar ...
2017. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
71%
ha nagyon nem tetszik akkor ne add csak azért mert ő neki az tetszik. majd előbb utóbb elfogadja
2017. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
49%
A Csaba sokkal szebb, vállalhatóbb szerintem, az Alex nekem nagyon nem jön be, felnőttnek nem áll jól, gyereknek még elmegy.
2017. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%
ha nagyon mérges lenne hogy nem azt adjátok,akkor azzal vigasztald hogy majd ha neki lesz gyereke akkor az Csaba lesz.. .D
2017. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
71%
Én mindenképpen a Csabát adnám, de nem a gyerek miatt. Sokkal szebb név és manapság ritkább is az Alexnél. Az Ákos mellé is jobban illik a Csaba, hisz mindkettő magyar név.
2017. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
34%
Alex
2017. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
68%
Én a Csabát adnám. Nem csak azért mert számomra jobban tetszik, hanem így talán "jobban" fogja érdekelni őt a kicsi ezért erősebb lenne köztük a kapcsolat. Biztos mikor majd megszületik a baba mindenkinek el fogja újságolni, hogy ő adta a nevét.
2017. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%
A Csaba sokkal szebb nev.
2017. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%

Egyik név sem tetszik igazán, de ebben az esetben inkább a Csaba.

Ahogy előttem is írták: jobban passzol a testvérek neve is, mindkettő magyar eredetű; jobban kötődhet a tesóhoz, kikerülhető lehet a testvér féltékenység.

És kérem, ezért ne pontozzon le senki, csak muszáj elmondanom, mert egyből ez ugrott be: nekünk a kutyánkat hívták Alexnek (akit mellesleg imádtunk és családtag volt, megsirattuk, amikor elment néhány éve, a kertben temettük el); A másik aki beugrik a névről az Bye Alex, akinek meg a dalaitól kapok hidegrázást. Utóbbi két megjegyzés természetesen teljesen szubjektív, csak indoklásnak szántam, hogy ÉN miért nem választanám ezt a nevet semmiképpen.

Végső esetben miért nem jó kompromisszum, hogy két neve legyen a kistesónak? Mindkettő rövid név, nem nehéz kimondani, könnyen megtanulható és később még választhat is, hogy melyiket szeretné használni. Talán ebben az esetben érdemes lenne megfontolni, szerintem.

2017. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
44%

Azt add, ami neked és a férjednek tetszik.


Ne azon múljon már, hogy mit mond egy 4 (!) éves gyerek, vagy hogy az itt válaszolóknak melyik tetszik jobban. Ha a fiad kiakadna azon, hogy ő hugit szeretett volna, nem öcsit, akkor mit csinálsz? Ugye, hogy semmit? Erről nem a gyerek dönt, hanem Ti. Majd megszokja.

2017. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!