Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok ilyen esetben bölcsibe...

Adnátok ilyen esetben bölcsibe az 1 évest?

Figyelt kérdés

Férjem az utóbbi hónapokban sajnos nem keres túl jól, én GYED-en vagyok. Van még egy nagyobb lányunk, ő már kiskamasz.

Hónapról hónapra élünk jelenleg. A kötelező körökre futja csak. Élelmiszerben vissza kellett venni, nem éhezünk, van gyümölcs stb., de pl a korábbi 200-300 forintos joghurtok helyett Szivecske van, olcsóbb sajt, olcsóbb felvágott, minőségi csoki helyett saját márkás kekszek, lesni kell az akciókat...

Nem futja nyaralásra, de még kirándulásra se nagyon, mert férjem nem nagyon szeret úgy menni, hogy nem tudunk valahova beülni enni/inni mint korábban, max egy fagyi fér bele.

Korábban jártunk várakat nézni, moziba kb minden második hétvégén volt valami, most itthon depizünk.

Én nagyon szerettem volna legalább 2-2,5 évig itthon lenni a kicsivel, mert nagy ajándék nekünk. Úgy volt, hogy nem lehet már babánk, évekig nem védekeztünk, aztán mégis lett. Viszont van még egy gyermekem, akinek a mostaninál minőségibb, tartalmasabb életetet szeretnék. Finom minőségi ételeket, programokat mint korábban.

Vissza mehetnék ősztől dolgozni, ez jelentős + bevétel lenne, megoldódna minden gondunk, de a kicsi 13 hónapos lenne ekkor csak. Bölcsibe kellene adnom. Anyós is felajánlotta a segítségét. Most megy nyugdíjba. Vigyázna rá betegség esetén és heti több alkalommal elhozná korábban, hogy ne csak a bölcsiről szóljon a kicsi élete.

Most a nagyobbért szakad meg a szívem. A bölcsi gondolatától meg a kicsiért. Nem tudom mi lenne a helyes döntés. Ha nem megyek vissza, meghosszabbítják egy évvel a szerződését a helyettesemnek, úgyhogy akkor jön még egy év"nyomorgás".

Mit tennétek a helyemben?


2016. máj. 10. 09:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

NEM. A minőségi csoki nekem ne haragudj de nem opció, hogy más nevelje a gyerekemet. Én szeretném látni, ahogy megtanul beszélni, ahogy bilire szokik, stb.

Mi se járunk kirándulni, se étterembe. A gyerekem pedig boldog és kiegyensúlyozott.

2016. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Őszintèn èn is sajnáltam a fiam , de muszály volt az anyagokra nèzve,.

Nem lesz a picinek se tragikus ha a nagyi is ott lesz, de így nègyetek èletminősège javulna...

Ha engem kèrdezel...èn vissza mennèk dolgozni miharabb.

2016. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ezt értem és igazat is adok, de ugyanakkor kaptam már meg konkrétan a szüleimtől, hogy hogyan engedhetem, hogy a már meglévő gyerekem színvonala csökkenjen azért, mert vállaltam még egyet és nekik is igazat kell adjak. A nagy imád lovagolni és az elmúlt 2 hónapban ez sajnos nem fért bele, pedig 4 éve lovagol. Neki ez a helyzet jelentős életszínvonal visszaesés, nem a csokin van a hangsúly.
2016. máj. 10. 09:12
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Első vagyok. Akkor kérlek olvasd el ezt a szakértő cikket:

[link]

Megértem a dilemmádat és nem akarlak elítélni. De én azt gondolom, hogy egy családban mindenki fontos. A nagyobbik gyermeknek a lovaglás szüneteltetése időleges, de a kicsinek soha vissza nem térő, korai és nagyon fontos időszakából maradsz ki, mint anya. Visszatekintve ez egy nagyon rövid időszak lesz az életetekben. Minden gyerek megérik a közösségre, az elválásra. Számomra a szükség azt jelenti, hogy nincs mit ennetek és repül a fejetek felől a ház. Nyilván ilyenkor vissza kell menni dolgozni, mert ilyenkor a bölcsi a kisebbik rossz.

2016. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Tuti, hogy visszamennék dolgozni. A pici megszereti a bölcsit, sokkal jobban fog szocializálódni. Ez így szenvedés mindenkinek.
2016. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Èn vissza mennék a helyedben. Ha a hétvégéken teljes, szórakoztató családi programokkat tudtok csinálni, és ennek ez az ára akkor szerintem menj vissza. A gyerekek biztosan èlvezni fogják a programokat :)
2016. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, mi az első gyerekkel szintén így éltünk, évek óta nem voltunk nyaralni. Mégis úgy voltunk vele, hogy túléljük valahogy és akkor is lesz 3 gyerekünk. Azután, ha a feleségem visszamegy dolgozni, már könnyebb lesz. 5-6 évet ki lehet bekkelni így is. Szerencsére neki időközben nagyon megnőtt a bére, és a második gyerekre már az alapján kapjuk a jóval több CSED-et, GYED-et, de most is azon vagyunk, hogy ha lesz harmadik, hogyan tudnánk megoldani, hogy ne kelljen bölcsibe adni. Mert ugyebár az utolsó gyereknél ha lejár a GYED, akkor a GYES már sehogy se elég, tehát mindenképp vissza kell mennie. Persze ki lehet venni egy csomó felgyűlt szabit, van nagymama is, tehát csak lesz valahogy. A bölcsi kényszermegoldás, de ha muszáj, akkor persze igénybe kell venni! Nektek a nagy miatt nehezebb a dolgotok, mert neki már vannak igényei és van egy megszokott/elvárt életszínvonala.
2016. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hogy mennyi a férjed fizetése, de ha jelentősen csökkent, akkor előtte gondolom magasabb volt, így jó gyedet kapna. Az nem opció, hogy ő eljönne gyedre és te visszamennél dolgozni? Mi a fiunk nyolc hónapos korában cseréltünk a férjemmel. Egyrészt ő is szerette volna, másrészt vagy ez a csere jöhetett szóba vagy az, hogy kb 1 éves korában megy a fiunk bölcsibe. De mi ezt semmiképpen sem akartuk, és mivel a ferjemben megvolt a vágy, hogy itthon legyen, ezért ezt a megoldást választottuk.
2016. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
Én visszamennék.Így ülhettek a 4 fal között vagy max elmehettek játszótérre,ha meg bölcsibe adod akkor tartalmasabb programok lesznek,nem lesztek feszültek a pénz miatt,és amúgy meg miért is ne szeretné a bölcsit?
2016. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Eszter76 ***** válasza:
100%

Nekem nem az a kérdés, hogy csokira meg programra jut-e, hanem az, hogy lesz-e paprikáskrumpli az asztalon, és be lesz-e fizetve a villanyszámla. :-( Szóval nem volt kérdés, hogy visszamegyek majd. Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz, amíg itthon leszek. Azért arra nem számítottunk, hogy ennyire... minden hónapra jut valami finom kis "meglepetés kiadás". :-( A számlánk már nem megy vissza 0-ra se a hónap elején... a hitelkeretből élünk. Annyira eladósodtunk, hogy a párom most elvállalt egy külföldi munkát, amíg kilábalunk ebből a helyzetből - szóval így most se pénzünk és még apa sincs itthon. :-( Amit keres majd, az mind a hitelekre megy. Pedig szépen kiszámoltuk, volt spórolt pénz is félretéve. De arra nem lehet számolni, hogy pont akkor ne legyen munkája apának, amikor a legjobban kéne. Hogy pont akkor romoljon el az autó, amikor már semmi pénz nincs. És még sorolhatnám.

Nekem 3. baba, ő 15 hónapos lesz szeptemberben, amikor bölcsibe megy. A nagyok már rég iskolások. Igen, én is sajnálom őt bölcsibe adni, fáj a szívem, hogy nem lehetek vele annyit, mint a nagyobbakkal. De próbálom úgy fölfogni, hogy jó helyen lesz (tényleg szép a bölcsi, nagyon közel van és a középső is oda járt 2 éves korától annak idején). Ráadásul fantasztikus munkahelyem van, nagyon rugalmasak és vissza tudok menni 6 órában - ami azt jelenti, hogy reggel én tudom vinni és délután én tudok érte menni majd a bölcsibe. Ráadásul itthon tudok lenni, mire a nagyok hazaérnek a suliból.

A legtöbb országban amúgy nincsenek ilyen sokat otthon a kismamák, sok helyen épp csak 3 hónapot kapnak és kész - más kérdés, hogy ott sokkal jobban elfogadott a részmunkaidő vagy az otthonról dolgozás.

Szóval ha bölcsibe adod, akkor is próbáld másképp fölfogni - nem mondom, hogy mindig megy és nem fogsz szomorkodni miatta... de azért kicsit más lesz. Én azzal vigasztalom magam, hogy reggel picit játszik a gyerekekkel, utána alszik... aztán ebéd... délután megint alszik és mire észbe kap, már ott is leszek. :-)

Viszont... mielőtt elemészted magad és dilemmázol... nálunk kb. fél - 1 év a várólista a bölcsiben... szóval most már tuti nincs hely szeptembertől. Én tavaly szeptemberben irattam be az enyémet, és addigra már 2017-es (!) jelentkezési lap is volt beadva... igaz, azért 1 évvel előre kevesen jelentkeznek, de 7-8 hónappal előre már nem. Kérdezz rá a bölcsiben, mert egyáltalán nem biztos, hogy találsz neki helyet ilyen későn... talán januártól még van rá esély.

Mindenesetre ne szomorkodj! Bárhogy döntesz, a gyerekeidnek az lesz a legjobb! Mert szereted őket és a lehető legjobbat akarod nekik. :-)

2016. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!