Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy elfogadom...

Miért van az, hogy elfogadom a mentális betegségeket, kivéve a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés

Tényleg, tudom, hogy van depresszió, pánikbetegség, anorexia stb. Nem tekintem őket "divatbetegségnek" vagy ilyesmi.

De a szülés utáni depressziótól "szenvedőktől" undorodom. Itt nem arról a szülés utáni depresszióról beszélek, amikor az anya nem kötődik még a kisbabájához vagy hasonlók, mert ez majd kialakul.

De amikor a kisbaba bömböl a szomszéd szobában és anyuka tesped a kanapén, mert most ő szomorú, vagy amikor az újszülött babának a két év körüli "nagy" tesójával ordít/üti-vágja, mert most ő olyan feszült, és akkor még a kedves anyukát kell sajnálni, mert "mi minden játszódik le benne", hát én azon csak röhögni tudok. Nyugodtan lehet depis, de ez nem ad okot rá, hogy ne nevelje és lássa el normálisan a gyerekeit/gyerekét, mert ez az alap, ha már megszülni meg tudta. Ti ezt hogy látjátok?


2017. márc. 23. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Gyanítom egy darab gyereked nincs...
2017. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Az nem szülés utáni depresszió, hogy anyuka tesped a kanapén, mert pihenni kell, ahogy az sem, hogy kiabál a másik gyerekkel. Ezt nem is kell elfogadni.

A szülés utáni depresszió ennél egy kicsit több. De úgyis biztos tudod, ha már így véleményt formalsz róla. Hiszen utána olvastál stb.

Mondom mindezt úgy, hogy én szerencsére nem voltam szülés utáni depressziós. De mivel a családomban előfordul(t) többféle mentális betegség is, ezért utánanéztem már előre, beszélgettünk a férjemmel a jelekről stb.

2017. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem azt se tudod, miről beszélsz. A szülés utáni depresszió egy nagyon komoly betegség, ha ne fogadod el, akkor sötét vagy, mint az éjszaka.

A kanapé előtt tespedés meg egyszerű lustaság, nem depresszió. Miért kevered ide?

2017. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van egy unokahúgom, akire szoktam vigyázni, és szerintem pont nem akkor hanyagolnám el, ha az anyja lennék, de ez mindegy is. Tegnap is pl. néztem egy filmet erről, ami közben a pszichológus magyarázott. Eddig is volt fogalmam róla, mi is ez, de most már tényleg tájékozottnak számítok. Anyuka tévét nézett, miközben a gyerek egész délelőtt sírt. Benézett hozzájuk anyós, kézbe vette a gyereket, lám lám, rögtön elhalgatott. Amikor felelősségre vonta anyukát, még neki állt feljebb. 1 hónapos gyereknek sima csapvízből akart tápszert csinálni, amikor anyós mondta neki, hogy először fel kell forralni a vizet, besértődött. Azért volt otthon, hogy ellássa a gyereket,de folyton átvitte a barátnőjéhez, hogy az vigyázzon rá.Még tornára is apuka vittea babát, aki dolgozott mellé. Ti mit mondanátok erre az "anyára"?
2017. márc. 23. 16:12
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
# 4: Ennek mi köze van a depresszióhoz?????
2017. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mondom, arról szólt, hogy mi a szülés utáni depresszió.
2017. márc. 23. 16:47
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon hiteles véleményt alkottál, gratulálok, te tényleg nagyon tájékozott vagy. Ez kb.olyan mintha a Tom és Jerry alapján tanulmányoznád a macskák és az egerek viselkedését.
2017. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy Segitseg, bajban vagyok adas, lattam en is parszor.

Igen, tenyleg a szules utani depressziorol szolt, ahol a no marha idegesito volt. De beteg volt.

Nekem van harom gyerekem, ilyenben nem volt reszem.

Viszont mikor elvesztettem a munkam... Mas bajat aterezni keveseknek sikerul.

2017. márc. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Amennyiben valóban egy "Segítség, bajban vagyok" adást láttál talán túlzás tájékozottnak titulálni magad. A leírt viselkedés szülői hanyagság inkább mint depresszió.

10 hónapos a lányom, mindig elláttam, tényleg sosem hagytam sírni, nagyon boldog és kiegyensúlyozott. DE én is elkezdtem beleesni a depresszióba pár hónapja. A férjem rengetegen dolgozott és én jóformán egész nap egyedül voltam. Nem voltak céljai a napjaimnak csak úgy elteltek. Hosszan sorolhatnám hogy milyen érzés volt de nem ez a lényeg. Nem a gyerek elhanyagolását jelenti a szülés utáni depresszió hanem az életkedv hiányát inkább. A kötelezettségeimet ugyan úgy elláttam.

Nekem amúgy az segített, hogy kitűztem célnak rengeteg új receptet kipróbálását és minden nap főztem/sütöttem valami újat.

2017. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A szülés utáni depresszió teljesen más. Nem kanapén való tespedésben nyílvánul meg. 3 éves a fiam, a szülés után 1 évvel jött ki rajtam és hozott magával több mentális betegséget is (hypochondria, evészavar, pánikbetegség, paranoia). Ennek ellenére nem hanyagolom el a fiamat, sosem tettem. Inkább megpróbálom kezeltetni, de sajnos nem egyszerű. Kívánom, hogy sose legyen benne részed, mert nem kellemes együtt élni ilyen betegségek tüneteivel.
2017. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!