Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy elfogadom...

Miért van az, hogy elfogadom a mentális betegségeket, kivéve a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés

Tényleg, tudom, hogy van depresszió, pánikbetegség, anorexia stb. Nem tekintem őket "divatbetegségnek" vagy ilyesmi.

De a szülés utáni depressziótól "szenvedőktől" undorodom. Itt nem arról a szülés utáni depresszióról beszélek, amikor az anya nem kötődik még a kisbabájához vagy hasonlók, mert ez majd kialakul.

De amikor a kisbaba bömböl a szomszéd szobában és anyuka tesped a kanapén, mert most ő szomorú, vagy amikor az újszülött babának a két év körüli "nagy" tesójával ordít/üti-vágja, mert most ő olyan feszült, és akkor még a kedves anyukát kell sajnálni, mert "mi minden játszódik le benne", hát én azon csak röhögni tudok. Nyugodtan lehet depis, de ez nem ad okot rá, hogy ne nevelje és lássa el normálisan a gyerekeit/gyerekét, mert ez az alap, ha már megszülni meg tudta. Ti ezt hogy látjátok?


2017. márc. 23. 15:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,egy újabb okos!

Magyarországon mindenki kib..szottul ért mindenhez,csak épp papírja nincs róla! De attól még feljogosítva érzi magát,hogy távdiagnosztizáljon, jogról oktasson ki stb.

Köszönjük Emese!

2017. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy unokahúgom...

Na már itt megdőlt az egész!

2017. márc. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadod? Őszintèn?!

Van gyermeked? Szenvedtèl már a felsoroltak közül bármelyik mentális betegsègben? Depresszió igen, szülès utáni nem??

Nem látod a Plútót, vagy az Uránuszt a saját szemeddel, de lètezik. Nem látod a frissen felfedezett exobolygókat a saját szemeddel, de tuti nem lèteznek.

Èrtem.

Ja! Mègsem!

2017. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Láttam 2 teljes évad dr House-t, holnap jelentkezem a helyi kórházba, mert tuti jó orvos lennék.

Kb ennyit ér a műsor, amit láttál. Annak semmi köze a szülés utáni depresszióhoz.

2017. márc. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Én láttam az összes évadot szóval egyből főorvosnak megyek.


Viccet félretéve. Ez amit te tapasztaltál szimplán lustaság meg hanyagság. Van depressziós meg lusta ismerősöm is. A depressziós ellátja a gyereket még a lusta csak a férjjel etetteti a gyereket tehát akkor esznek csak ha a férje hazaért. A gyereket meg bölcsibe rakja mindennap hogy tudjon "pihenni".

2017. márc. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"ne ítélj hogy ne ítéltess"

Nem tudom, hány gyereked van, te hogyan érezted magad a szülések után, nekem mindhárom eltérő volt. A szülés is, a gyerek is, a hangulatom is.


Nekem volt a második gyerek születése után. Elég nehezen tudatosult bennem, hogy ez az egyáltalán, és elég nehezen másztam ki belőle.


Szerintem ez mindenkinél máshogy jön elő, én a gyereket teljes mértékben elláttam, ő volt a mindenem, na, meg a másik gyerek. A férjemet, magamat és a háztartást hanyagoltam, és iszonyat kényszerképzeteim voltak, éjjel-nappal.

De lehet, hogy ez mindenkinél más, hisz nincs két egyforma ember. El tudom képzelni, hogy valakinél ez abban csúcsosodik ki, hogy nem látja el a gyereket. Segítség kell neki, nem ítélet.


Persze az is lehet, hogy nem depresszió, hanem lustaság, de akkor pedig tárgytalan a kérdés.

2017. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom,nevessek,vagy sírjak...Először azt gondoltam,hogy leírom neked,mit takar ez a betegség,mit éreztem legrosszabb napjaimban,de nem veszem a fáradtságot.Komolytalan vagy,nem érted és már leírták előttem,hogy belekontárkodtál olyasmibe,amiről fogalmad sincs.

Egyest kaptál,ülj le! :)


egy szülés utáni "volt-depressziós"

2017. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!