Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira káros a...

Tényleg annyira káros a babákra a tv? Vagy ezt is annyira felfújják, mint sok minden mást. Kisfiam 15 hónapos, a tv nappal megy, néha nézi, néha nem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én 14 éves lányom a disney tv- t nézi délelőtt míg főzök mosok, utánna játszótér, majd délután ismét játszótér, s este végignéz vacsi után 3 rész mickey egér játszóterét imádja, úgy nézi el sem mozdul!
2010. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Árt a fejlődő idegrendszernek. Később, mikor érti, akkor a buta mesék ártanak.A magyar népmesék mondogatása (később) sokat tanít a gyermeknek az életről.

Ha megy a tv 1-2 órát, és egy kicsit nézi(5 perceket) az a mai világ része. Odaragadni ilyen kicsit semmiképp ne engedj, inkább kapcsold ki!

2010. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért káros, mert nagyon passzív. Gondold át, egy kisgyerek most fedezi fel a világot, ha ezt egy tévé előtt ülve teszi, annak semmi haszna, hiszen a tévének nincs szaga, nincs íze, nincs tapintása sem! Plusz a mai tévék már jobbak ugyan, de a milliónyi képpont folyamatos villódzása károsítja az idegsejtek közötti ingerületátvivő területeket, igaz, kevés az esélye, hogy ez észlelhető károsodást okoz, de minek kockáztatni? Ha csak egy százalék az esély, és a 100. pont a te kicsikéd, akkor az neked már nem kis esély:(

Ha nem a tévé elé ragad le a kisfiad, ahogy írtad is, néha nézi, néha nem, akkor viszont nem árt, hiszen az is csak egy benyomás a világból, akkor kapcsold ki, ha nem foglalkozik mással, csak a tévével.

2010. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ragad le előtte, nem nagyon érdekli.
2010. máj. 12. 15:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem szeretek ha nem szól semmi, a kicsi mag nagyon jól eljátszik egyedül, nem kér belőlem, hiába foglakoznék vele.
2010. máj. 12. 15:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem izgatja a tévé, akkor ne aggódj, az, hogy néha ránéz, az nem árt. Én se szeretem, ha nem szól semmi, ezért már kívülről fújok rengeteg rajzfilmslágert:))

Inkább örülj, hogy lefoglalja magát, az én fiam egy hete kizárólag rajtam lógva van el:)

Utolsó

2010. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!