Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tegyek hogy az egész napos...

Mi tegyek hogy az egész napos rosszullét valahogyan enyhítsem? 6hkm

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok de tegnap előtt óta, mint derült égből a villámcsapás úgy rám jöttek ezek a rosszullétek, és ez egész nap kitart, még éjszaka is...

enni nem nagyon tudok, főleg főtt kaját, persze mindig próbálok nassolni valamit, pl: ropit, mandarin, chips, ilyesmi... de nem igazán segít...

tudnátok nekem valamilyen tippet adni hogy ez csillapodjon egy kicsit?



2013. nov. 8. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis mit érzel?Fáj a fejed?Hányingered van?Vagy csak émelygés? Szóval nem tudom milyen panaszaid vannak,de nekem erős migrénes fejfájásom volt napokon keresztül,hánytam ,szinte minden kijött belőlem.Reggel a magne b6ot pepsivel kísértem,ez nekem általában segített,ha nem még vettem be egy B6ot.A pepsi amúgy hányingerre jó,sokaknak bevált.Többnyire gyümölcsöket tudtam enni,vagy levest.Inkább ezek maradtak meg bennem.A fejfájás,hát az szörnyű volt.Vizes ruha,pihenés zuhany alatt hajmosás,csak hogy masszírozzam át a fejem.Gyomorpanaszokra,nagyon jó a hársfa tea.Ez is segít.Én ahogy betöltöttem a 12.hetet elmúlt minden.Kitartást kívánok!Sajnos tudom milyen rossz,csak ne hagyd el magad ,próbálj meg sokat inni,ha nem is eszel.
2013. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szegény..., sajnállak! Én ugyan ebben a helyzetben vagyok, és már a 15. hétben járok...:(

Igazából meg kell tanulni "túlélni" ezt a pár hetet/hónapot.

A lényeg, hogy semmit ne erőltess, ami nem megy. A baba úgy is elveszi tőled, amire szüksége van.

Ami nekem bevált, az a hideg citromos kóla. Persze nem ész nélkül. Valamint az, hogy többször ettem keveset és könnyűt.

Sajnos így is szenvedek, de azért elviselhető.

Kitartás!:)

2013. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

fejfájástól kezdve, hányinger, rossz gyomor, fáradtság...és ez mind olyan hirtelen...szerencsére még hányas nem volt, de biztosan eljön hamarosan

ezt a kolás dolgot megpróbálom háta az tényleg segít!

köszönöm a segítséget

nektek is nagyon erős kitartást, :)

boldog babavárást!

2013. nov. 8. 11:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát biztatni nem tudlak, harmadik gyerekemmel a 18. hétig voltam pontosan ebben az állapotban. Éjjel is öklendezésre ébredtem, de sosem hánytam, csak a kínzó hányinger volt. Hűtőt kinyitni nem tudtam, semminek és senkinek nem bírtam a szagát, a saját dezodoromnak sem. :((

Az idő oldotta meg.

Persze én is MINDEN tippet kipróbáltam, volt ami úgy tűnt egy-két napig hogy valamit segít, de aztán már az sem.


Kitartás!

2013. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkét terhességem elején 2 hónapig reggeltól esti, rosszul voltam. Hányinger, hányás, savhányás, ha éppen üres volt a gyomrom. A legrosszabb az volt, hogy állandóan éhségérzetem is volt. Ettem, rosszul voltam, hánytam, nagyjából ez volt. Mindent kipróbáltam, de tartós megoldást egyik módszer sem hozott. Alig vártam a 12. Hetet. Szerencsére a 12-14. Hétre megszünt a rosszullét.

Ha véletlenül akarnék még egy gyereket, csak fel kellene idéznem ezt a 2x 2 hónapot, és már el is menne a kedvem.

2013. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem ez az első terhességem... hát remélem nem fog az egész terhesség alatt végig kísérni...:(
2013. nov. 8. 12:55
 7/9 A kérdező kommentje:

gyorsan leszaladtam a boltba vettem egy kólát, hát valamivel tényleg jobb, bár nem sokkal...

köszi csajok, nagy segítség volt..:)

2013. nov. 8. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Vitamint szedsz? Én is émelygéssel küszködtem ,aztán azt javasolta a védőnő, hogy szedjem este. És láss csodát, nem voltam többet rosszul. Viszont arra figyelni kell, hogy utána már ne egyél semmit! Remélem tudtam segiteni.
2013. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen szedek... vitadéy, vas, magnézium, cink, kalciumot szedek, de már azt is alig bírom meginni, nem bírom az ízét se már
2013. nov. 8. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!