Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tetszenek ezek a nevek?

Hogy tetszenek ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz és nagyon sok név tetszik nekünk, különlegesebb, hagyományosabb és a gyakoriabbak is. Így is sok névről már lemondtunk.

Mivel a vezetéknév is rövid: Pék ezért úgy döntöttünk két nevet szeretnénk a kicsinek.

Ezek a "párosok" jöttek szóba:

Zsófia Boróka

Abigél Zita

Flóra Hanna

Dalma Réka

Natasa Róza

Laura Petra

Izabella Dóra

Olívia Lilla

Noémi Emma


Mi a vélemény ezekről a nevekről? Esetleg milyen más kombinációkat adnátok, szívesen meghallgatjuk/ elolvassuk.



2017. ápr. 3. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
A kombinációk többsége erőltetett (Pl. Noémi Emma) vagy kiad egy szót (DalMA RÉKa). Semmilyen egyértelmű stílust nem látok, hogy mégis mit akartok adni a gyereknek. Pl. ez egy stílus : igazi magyar név + katolikus keresztelőre szent név. El kellene dönteni mit akartok és minek a 2 keresztnév. Általában védőszent vagy tisztelgés egy felmenő iránt vagy túl gyakori a családnév.
2017. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Most látom, hogy rövid a családnév. De akkoris jó lenne valami konkrétabb elképzelés.
2017. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a Dalma Róza tetszene :-) De egyik kombináció se rossz.
2017. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Pek Flora Hanna, vagy Pek Olivia Lilla
2017. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
ragaszkodsz a két névhez? ha rövid a családnév,akár választhatsz hosszabb keresztnevet. pl: a Pék Izabella -szerintem bőven elég. és ha majd felnőtt elsz hálás lesz érte hogy nem kell olyan hosszú nevet leírnia..
2017. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Zsófia Boróka vagy az Olivia Lilla tetszik legjobban.

Talán az Olivia Lilla a legjobb.

2017. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olívia Lilla tetszik nekem is meg az Izabella magában. Meg talán a Dalma Réka.
2017. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú..


Az Izabella nem illik a vezetéknévhez.

A DalMA RÉKa problémát már más is kifejtette.. Nevetséges.

A Natasa nagyon elüt a többi névtől stílusban.

Noémi Emma tényleg erőltetett.

Szerintem hiába rövid a vezetéknév, flesleges két keresztnevet adni, úgysem úgy fogod szólítani, hogy Laura petra gyere ide.

egy hosszabb, minimum 3 szótagos keresztnévvel már nagyon is szép és bőven elég.


Amúgy a Pék Olívia és a Pék Abigél nagyon tetszik, szép nevek, de a Pék Laura és a Pék Zsófia is rendben van.


Ha muszáj választanom, akkor a kombinációitok közül a Pék Laura Petrát tartom legéletképesebbnek. Ez hangzik legjobban.

2017. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem hangzik jól a vezetéknév után azok a magánhangzóval kezdődő nevek. Így kizárnám rögtön a Abigél Zita, Izabella Dóra, Olívia Lilla párokat.

A maradékból a Dalma Réka tényleg kiadja a marék szót, ezért ezt is kizárnám. A Noémi Emma nagyon mammogós.

A Zsófia Boróka túlságosan komor a csupa mélyhangrendű magánhangzó miatt.


Maradt a Flóra Hanna meg a Natasa Róza. Nekem ez utóbbi jobban tetszik.


Egyébként nekem általában véve jobban tetszik ha az első név a rövidebb, a második hosszabb. Valahogy jobb úgy a ritmusa.

2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pek Lilla Roza.


Pek Zsofia Reka.

2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!