Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg sovány lenne 5 hetes...

Tényleg sovány lenne 5 hetes babám?

Figyelt kérdés
Most volt itt a védőnő és tökre megijesztett, mert azt mondta, hogy a percentilis táblázat alapjàn alultáplált és sovány a fiam,meg ő is làtja rajta, hogy kis vékony, és adjak neki tápszert is, mert tuti, hogy nem elég tápláló a tejem. A babám 5270 gramm, 60,5 cm. Születési súlya 4150 gramm, 55 cm. Amúgy szerintem hurkás a kis combja meg karja is. Tényleg nem az a nagyon duci baba, de párom is meg én is magasak és vékonyak vagyunk. Most komolyan tömjem tápszerrel?
2017. ápr. 4. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Nem sovány. Nekem a fiam 4 hetesen 4005 g volt és 56 cm. Azóta majdnem 8 hósan 71 cm és 8300 g. Ne hallgass rá, a védőnők általában hülyék.
2017. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor nem kezdem el tápszerezni...
2017. ápr. 4. 10:28
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem sovány.több mint egy kilót hízott egy hónap alatt az jó.ne foglalkozz vele.nem kell hinni neki mindig ;)mi 3300 született 50cm es 5hetesen 5centivel nagyobb és kicsit több mint egy kilóval nehezebb volt.

Ne parázt.ha a gyermekorvos nem mond semmit :)

2017. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint egy kilót hízott egy hónap alatt, hagyjuk már... Szerintem is hülyeséget mondott a védőnőtök.
2017. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Fiam 4 kg volt 3 hósa 64 cmel. Na ő sovány volt.
2017. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Úgy látom, pár hét alatt rengeteget nyúlt. Hát akkor természetes ha "vékonynak" látszik... A baba egyszerre csak nyúlni vagy hízni tud. Hidd el, most majd gyarapszik is :)

A fiam is sokáig vékonynak tűnt. De úgy voltam vele, hogy amíg rendesen eszik, van kakis pelus, sokat pisil, jókedvű, nem nyűgös stb addig nem lehet gond. Logikus.

2017. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Több mint egy kg, egy hónap alatt. Az 1 kg amit minimum kell híznia az első hónapok alatt, tehát nem sovány, vagy alultáplált. Ameddig a baba nem sír, nyűgös, hogy éhes lenne, addig elég neki a tejed, ne aggódj!

Majd ha a gyermekorvos, azt látja, hogy tényleg nem fejlődik, és vékony, akkor az ő szavára előbb adhatsz, mint a védőnőre.


Ilyenkor azért megnyugszom, hogy nem csak mi kaptuk ki a "mindennél, és mindenkinél okosabb vagyok" típusú védőnőt.

Az én kislányom kis súllyal született (2980g), mostmár 5 hónapos, és 7 kg felett van (anyatejes).

2017. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 babyboom567 ***** válasza:
A kisbabád 5 hét alatt 1120gr-ot hízott,az enyém ennyi idő alatt 1070gr-ot(és 4 centit nőtt az enyém),és az én védőnőm azt mondta hogy ez csillagos ötös, szuper jó hízás,gyarapodás.Nincs semmi baj a kisbabáddal, de ha aggódsz hívd fel az orvost.Mondjuk nem értem,én védőnőm nagyon jó,sosem ijesztgetett feleslegesen,és bármikor hívhatom,kérdezhetek tőle.Legközelebb mondd a védőnőnek,hogy sajnos a baba nem olvasta azt a táblázatot,hogy aszerint kell hínia.
2017. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Teljesen jól gyarapodik! A születési paraméterei alapján kell nézni, 1 kiló hízás egyáltalán nem kevés.

Hosszú baba, lehet emiatt tűnt vékonykának a védőnő számára.

2017. ápr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Első baba, amugy is hajlamos vagyok mindenen aggódni, es akkor még a hülye védőnő is paràztat...
2017. ápr. 4. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!