Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba 2 napja hisztiz...

3 hónapos baba 2 napja hisztizik. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Két napja nem tudja elfoglalni magát. Általában szokott magában játszani, a játszószőnyegén a játékokat vizsgálja, fogja maga fölött, rágja a kezét, "olvassa" a kihajtós könyvet maga mellett. De már két napja nem tudom magára hagyni.. Ha kiesik a kezéből valami, üvölteni kezd. Ha cumizik, kiveszi a szájából, azért is sír. Inkább ordít. Nem látom rajta, hogy fájdalmai lennének, szimplán olyan, mintha mérges lenne vagy tehetetlennek érezné magát.. Ott ülök mellette, ha kiesik a kezéből valami, gyorsan vissza adom, hogy elkerüljem a sírást. Sokszor elegem lesz, hagyom hogy sírjon, mert muszáj wc-re mennem, muszáj főznöm ha enni akarunk. De ez ugye csak átmeneti állapot lehet?

Imádom és nem örülök, hogy nyűgös.. Jól elszoktunk játszani, de most már az se köti le.. Szinte semmi.

Átesett már valaki hasonlón? Lehet erre bármilyen tanácsot adni?



2017. ápr. 5. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
front van
2017. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Először is, a hiszti nem itt kezdődik. Egy ilyen pici baba még nem is képes a hisztire. Amúgy meg sok minden lehet. Front, mozgásfejlődés, fogcsírák mozognak, stb stb stb Van ilyen néha, nálunk pár nap alatt mindig elmúlik. Nem nagyon lehet csinálni semmit.
2017. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen sokszor nálunk is. Mármint a baba nyafog és gőzöm sincs mi a baja. Nem nagyon lehet tanácsot adni, figyeld meg nagyon a jelzéseit és zárd ki, amit ki tudsz, ha gyanakodsz valamire próbálkozz. Volt éhség is, meg sok más minden, pl volt összegyűjtött alváshiány stb. Ilyenkor van egy növekedési ugrás, szerintem ezt legalább zárd ki, hogy nem-e éhes.
2017. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Ez meg igy lesz egy jo par honapig...tudod o mindent sirassal jelez. Sokszor azt is hogy csak faradt de nem tud elaludni.


Az enyem rengeteget sirt mikor elkezdett probalkozni a forgassal,az ulessel, allassal es nem sikerult.

2017. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez az a pont, ahol át kell értékelned a dolgokat és felállítani a fontossági sorrendet! A pici már igényli a jelenléted és nem csak szopni akar! Kell a közelséged! Van aki ilyenkor magára köti, ilyen kendővel, ami marhaság! Ültesd be a babahordozóba, fordítsd magad felé a konyhában, hogy lássa mit csinálsz és beszélj hozzá! Felvágjuk a hagymát, megfőzzük a husit, apa szereti, téged is szeret ilyeneket! Adj egy fertőtlenített műanyagot amivel bohóckodhat! Neki tökmindegy, hogy mit csinálsz wc-t takarítasz vagy ebédet főzöl! Ő csak veled akar lenni! Ültesd a babahordozóba, hogy lássa mit csinálsz és beszélj hozzá!
2017. ápr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

3 hónaposan még nem hisztizik, valami más gond van, a Kisfiam ilyen idős korában akkor nyűgösködött, mikor szeles idő volt, vagy front (tiszta anyja :)

Habár ez a mai napig így van (14 hónapos), csak már jobban elfoglalja magát. Ilyenkor mindig több időt töltök Vele és átvészeljük együtt.

2017. ápr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
5: magadra kötni, mikor a közelségedet igényli, marhaság, de a babahordozóba berakni, ami amúgy hosszútávon rossz a gerincének, és abban cipelni magaddal a lakásban, az jó? Taps-taps...
2017. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Köszi a tapsot! Gyengébbek kedvéért kifejtem: nyilvánvaló, hogy nem arra céloztam, hogy bevágod a babahordozóba aztán ottfelejted egész napra vagy hurcolod a lakásban, mint egy táskát! De urambocsá, míg elmész wc-re vagy felvágod a húst az ebédhez értelmesebbnek tűnik a hordozó, mint a kendő! Egyébként a kendőben magadra kötött gyerekkel, te hogy aprítasz hagymát mondjuk? Vagy sütöd a rántott húst? Én inkább beteszem arra a 20 percre a hordozóba, minthogy véletlenül ráfröccsenjen az olaj! Mégegyszer kössz a tapsot!
2017. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.

Igen, a front volt az oka, ma már sokkal nyugodtabb volt. Pihenőszékbe tettem és vittem magammal ha főztem, teregettem stb.. Ügyesen elfoglalta magát.

2017. ápr. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!