Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdték el érdekelni a...

Mikor kezdték el érdekelni a gyereked a könyvek?

Figyelt kérdés
8 hónapos a fiam, eddig nem érdekli őt egy könyv se. Mikor fog foglalkozni vele? Még a leporellós, képes könyvek se érdeklik, nem csak a mesekönyvek. Mikor fogja érdekelni őt?
2017. ápr. 6. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon hamar, ahogy elkezdett forogni, odaadtam Neki a puha könyvecskéket, rágta őket, csörgött velük. A képeket nézegettük, rengeteget beszéltem Hozzá, magyaráztam Neki a képekről. Ahogy megtanult ülni, az ölembe ültettem, és elkezdtünk olvasgatni. Nyúztuk a leporellókat, emlékszem, imádta őket. Volt csomó verses leporellója is nagy rajzokkal, azokat napi többször át kellett nyálaznunk, nagyon lekötötték a nagy színes képek. Tizenpár hónapos korában kezdett szavakat utánozni, persze még csak nagyon kezdetlegesen, inkább csak hangok és szótagok voltak, akkor jött a Bogyó és Babóca.

Most 4 éves a kisfiam, azóta már a 2 éves kishúga is lassan túlvan a Bogyó és Babóca-bűvöleten, egyre komolyabb könyveket tudunk elővenni. Móra-köteteket, Lázár Ervint, magyar népmesés köteteket olvasunk, szinte már kép sem kell Nekik, képesek végighallgatni egy többoldalas mesét képek nélkül. Ők kifejezetten imádják, ha könyveket lapozgatunk. Sőt, mindketten könyvtári tagok, saját maguk kölcsönzik ki a Nekik tetsző könyveket.

2017. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányaimnak 1 évesen már lehetett esti mesét olvasni. A fiamat 3 éves koráig totál hidegen hagyták a könyvek. Lassan 4, egy egész, hosszú mesét még most sem tudok neki felolvasni, mert belekérdez a képekbe, ahelyett, hogy fülelne.

Valószínűleg ez már a nem normális kategória, de egy 8 hós még picike, ráérsz aggódni. :)

2017. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én fiamat is már nagyon pici kora óta lekötötte a könyv. most 2.5 éves, ha kérdezik mit vegyenek neki, csak annyit mondok járművel és könyvvel nem nyúlnak mellé :)
2017. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen csak a szájába vette őket. Kicsivel később már nézegette is. 1 éves kora óta tényleg érdekli mi micsoda, mutogat benne stb.
2017. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Màsfèl èves koràig nem érdekelte. Azòta igazi könyvmoly. Kèt ès fèl èvesen könyvtàti tag lett, Minden hônapban kikölcsönözzük a megengedett maximàlis szàmû könyvet. (8db). Nagyon ritkàn kell hosszabbîtani, azt is inkàbb akkor,ha vmelyik könyv extràn tetszik. Ès minden alkalomra könyvet kap ajàndèkba. Igaz ō nem néz tv mesèt.Neki a könyv a mese.
2017. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 év körül.

Most bölcsiben dolgozom és az a tapasztalatom itt is,hogy 1,5-2 év körül kezdi igazán érdekelni őket,addig maximum a képeket nézegetik.

2017. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 éves a kislányom, sok leorellója van Imádja őket, de tettem is érte. Minden nap olvasunk mesét nappal, tehát nem este, hanem játék közben is. Sokszor azzal játszik. Megvannak a kedvenc képei minden könyvben, és azokat mutatja végig. A kiskakas gyémánt félkrajcárját mnden nap elolvassuk. Sokszor ül felette, és mondja babanyelven :).

Nagyon szereti a könyveket. Olyan lesz, mint az anyja meg az apja :).

Állandóan előtte vannak, lenn a játszószőnyegen. Nincs elrakva.


Különben meg egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Keresztfiam sose volt egy könyves típus pl.

2017. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!