Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák! Mikor kezdett...

Fiús anyukák! Mikor kezdett beszélni a gyereked?

Figyelt kérdés
Igaz az szerintetek, hogy a Fiúk kesobb kezdenek beszélni?
2017. márc. 10. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 evesen szavakat (csaladtagok, allatok, gyakrabban hasznalt igek), majd 2 eves 3-4 honapos korara mondatokban, eleg rendesen. Ugyanis ketevesen bolcsis lett is ott a nagyobbakhoz par honap alatt teljesen felzarkozott.
2017. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3 évesen, de ez már egy fiúhoz is későnek minősült.
2017. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3. szülinap előtt 2 hónappal. Szavakat már előbb is mondott, de beszélni ekkor kezdett.
2017. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Két éves múlt mikor elkezdett szavakat mondani. Úgy tudom én is, hogy igaz, hogy később kezdenek el. (legalábbis átlagban) de azért, ha 3 éves kora körül se nagyon mutatja jelét, hogy elindulna a beszéd, akkor érdemes utána járni, hogy van-e valami oka.
2017. márc. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyik 27 hósan, de szinte rögtön folyékonyan és csak pár hibával, előtte csak mutogatott, ill. egy hónapig mindenki "apa" volt :). Az öccse meg 3 hó múlva lesz 3 éves, kb. 3 hete kezdte (előtte egy évig mindenre azt mondta "anya" :)) , egyelőre pár tőmondatot mond és és ezerrel gyarapítja a szókincsét, de sok hangot másképp ejt és néha egyáltalán nem lehet érteni.
2017. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
22 hónapos, és körülbelül egy hónapja rövidebb mondatokat mond, például szétjött a kisautója és odajött hogy : odanézz,összetört,segíts összerakni , vagy autó leesett felveszem, balinak (tesoja) vigyünk haza nyalokat. Szóval ilyeneket már mond,szavakat pedig már 2-3honapja, bár ő a fiú tesojahoz képest is hamar beszélt, és csinált mindent kezdetektől :)
2017. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon korán kezdte el: 16 hónaposan szavakat, másfél évesen meg már mondatokban, folyékonyan beszélt. Nem ez az általános, tudom, sőt, apró érdekessége a dolognak, hogy én, az anyja meg megkésett beszédfejlődésű voltam: 3 évesen semmit, de semmit nem mondtam, és 4 évesen (már rég ovisként!) kezdtem csak érthető lenni. És még évekig logopédushoz jártam.
2017. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondatokban, folyekonyan kb 2,5 evesen
2017. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak egy rosszindulatú pletyka. Rengeteg fiú van a rokonságban és egyik sem kezdett a lányoknál később beszélni.
2017. márc. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom nagy a szórás! Fiam még csak 16 hónapos és tudom, hogy boven idoben van. Most kb apa, anya, baba, meg nehany szó valamelyik szótagja 😊.

Koszi a válaszokat mindenkinek!

2017. márc. 10. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!