Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond van a mozgásával?

Gond van a mozgásával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiacskám 9hónapos.Aggódom a mozgásfejlődése miatt mert egyenlőre még csak kúszik.Azt sem " tankönyvi minta" szerint(váltott kar-láb); hanem egszerre mozdítja a két karját és egyszerre tolja magát a két lábával,viharsebességben.Még nem ül egyáltalán.Négykézlábra áll,előre hátra hintázik,popóját az égnek emeli forog.Más vele egykorú babák már mind ülnek meg próbálnak felállni,esetleg már fel is álltak.Amúgy igazi kis örök mozgó,felfedező,más fronton minden ok.Mit gondoltok?
2017. ápr. 7. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg szakembernek, a Dévényes füzet szerint 8-9 hónapos korban gyanújel lehet a párhuzamos végtagmozgás. Ülnie, felállnia 10-11 hónapos korra kell, azzal még nincs elkésve.
2017. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Dèvényeshez vinném.
2017. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Dévényeshet vittem a 9 hónaposamat, ő még csak nem is kúszott. Természetesen mi nem tudjuk megmondani, rendben van-e.
2017. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gyanújel? Mire?
2017. ápr. 7. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy valami nem oké és be kell avatkozni tornával.
2017. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mutasd meg egy Dévènyesnek. Ártani nem árt, viszont ha gond van, akkor idejében meg tudja kezdeni a kezelést. Mi is járunk az 5 hónaposommal. Nincs különösebb baja, csak feszesek voltak a karjai meg a nyaka, azért nem tudott forogni. Már az első alkalom után gyönyörűen átfordult itthon. Azóta meg mindennel szépen, ügyesen halad.
2017. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolok? Szerintem nincs gond a 9 hónaposoddal. Négykézlábra állás, előre-hátra hintázik is teljesen oké, amit írtál kúszás is jó. Ülni ráér még 1-2 hónap múlva. Ha 11 hónaposan áll fel, akkor akkor, és ha 15 hónaposan indul el, akkor akkor.
2017. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Igazából inkább amiatt aggódom,hogy egyszerre használja a kezeit-lábait kúszás közben( egyébként nem).4 hós korában látta konnduktor,akkor azt mondták testszerte picit hypotón az izomzata,de még nem a kóros kategória.Lassabb fejlődést jósolt..
2017. ápr. 7. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk dévényte is és korai fejlesztőte is! Utóbbin mutatták! Négykézlábra állutod a babát! Avtenyereddelvtartod a mellkasát! Ha nem rakja a kezét a lábát akkor te rakosgatod mintha négykézláb benn a a baba! Nekem végül az elosztoért indult meg! Nagyon sokat gyakoroltunk de megérte! Igy tudsz neki segiteni és biztos hogy rossz fogást nem csinálsz a babán!
2017. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!