Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tud (ott) mar beszelni 1 es...

Tud (ott) mar beszelni 1 es fel evesen a gyereketek? Ha igen, melyik betuket nem tudja/tudta kiejteni (k, o, ü, ö, r, stb)?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 23:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19 hós a fiam és még nem igazán beszél. Gagyog persze a maga nyelvén, de ezt még nem nevezném beszédnek. Egy-két szavunk van: ez, az, nézd, autó, busz (az sz-t egy kicsi furán mondja, de azért érthető), mama, aja (ez én volnék). Viszont rengeteget "kérdez". Órákig képes rohangálni a lakásban és mindenfélére rámutatvan kérdezni, hogy: "Ez? És ez?". Ilyenkor mindig elmondom neki, amire kíváncsi. Meg is jegyzi a dolgokat, bármit megmutat, ha megkérem. Megmutatja a testrészeit (szem, száj, haj, fej, fül, tenyér, kar, kéz, pocak, orr, térd, stb.), megcsinálja amit kérek tőle, de még nem beszél. Nagyon reménykedem benne, hogy egyszer idáig is eljutunk. A fenti betűk közül az R volt az, amit még soha nem használt, a többit kiejti (de nem foglalja szavakba).
2010. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1évesen semmit se mondott. És most 19hónaposan se mond egyáltalán semmit. Pedig én már úgy szeretném ha dumálna. :(

Egy ideig mindenre ugyanazt a szót használta, azt hogy "téti". Most pedig mindenre azt mondja, hogy "dajda". De tényleg mindenre és semmi mást. :(

2010. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves Negyedik!


Elárulnád, hogyan foglalkoztál a gyermekeddel, hogy ennyire okos lett?

Kislányom 17 hónapos lassan, néha érdekli ha próbálom tanítani, többnyire nem!

Köszönöm a választ!

2010. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, szerintem az 5. válaszolóra gondoltál, mert az én manóm még nem remekel a beszédben :) 4. voltam
2010. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
kislányom ha rámutatunk képen egy állatra az összes ismert állatot felismeri,bár a kacsa hápi,a macska miú:Dkb 60 szót mond már,és küld puszit is:)az r betüt kicsit pöszén mondja,dehát csak 17 hós.
2010. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
17 hónapos a gyerekem, kb 25-30 szót használ értelemszerűen.
2010. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok. 3 hónapos korától 1 éves koráig jártunk úszni és babatornára. Én nagyon hittem ezekben hiszen a mozgás, főleg a babatorna, fejleszti az agyféltekek közti kapcsolatokat - pl. jobb lábacska bal kézhez és fordítva, fejjel lefelé labdán, hinta, apró dolgok, de az oktató szerint nagyon fontosak a mozgás és beszédfejlődésben.

Ez a mozgásán is meglátszik, mert 10 hónapos kora óta jár és kb 1 éves kora óta nagyon stabil, fut, gyorsan és ügyesen mozog. 1 évesen kivettem a babakocsiból.

Nagyon sokat mondókázunk, zenét hallgatunk. Ha takarítok, főzök stb, akkor is megy a duma, énekek, vagy ha már kivagyok beteszek egy babás CD-t, vagy Youtube: Gyermekdalok, mondókák

Ha csak tehetem megyünk mindenfelé /pl bevásárlókp.ba mozgólépcsőzni, ez a sláger/, hogy minél több inger érje.

A tiszta -és gyorsan beindult- beszédhez nagyban hozzájárult, hogy nem volt cumink.

2010. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!