Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött érkezése után mikor...

Újszülött érkezése után mikor borultatok ki és meddig tartott átvészelni?

Figyelt kérdés
Állandóan sír szegénykém,jórészt idevagyok kötve a lakásba...kezdek kiborulni...
2010. máj. 13. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Így nehéz válaszolni, mennyi idős? szopik? nem fáj a hasa?

Amikor csak alszik Te is aludj vele együtt, a házimunka ráér. Azért figyelj hogy ne legyen sokat ölben, próbálj mellé feküdni úgy beszélgetni hozzá, énekelgetni neki. Lassan már majd ki is viheted levegőzni. Remélem hamar elmúlik a depressziód, gondolj csak bele, egy csodálatos kisbabád van!

2010. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia!!!Már a kórházban kivoltam....teltek a napok..összecsiszollódtunk...kb.1 hónapos koráig nekem nagyon nehéz volt...akkorra már tudtam mikor mi baja(persze ez túlzás most sem miníg tudom) :) egyébként ő most 3 hónapos..Nekem akkor kezdett nagyon jó lenni amikor már kaptam a visszajelzéseket tőle..Egy igazi mosoly,mostanság néha egy pici kacaj,amikor gőgicsél,amikor átfordult hátról hasra...Szóval egyre több örömöd lesz benne hidd el...csak eleinte nehéz amíg eszik,alszik,meg persze sír...mennyi idős a pici?Menjetek sétálni...jó időben nyugodtan kiviheted,nem lesz semmi baja.Egyébként az én babóm is nagyon sírós volt...sőt ..előfordulnak most is hisztis napjai..Kitartás..Jó lesz nagyon hidd el.Türelem!
2010. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

5 hetes és hasfájós.

Már minden létező dolgot kipróbáltunk de semmi nem enyhíti neki a fájdalmat.

Amikor sír én is vele sírok,feszült vagyok és ettől gondolom ő is az:(

2010. máj. 13. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Kitartás..utolsó vagyok...nálunk az espumizan vált be...de nem akkor amikor már fájt neki..megfigyeltük kb.mikor fájdogál neki és utána már előre kapta...2,5 hónapos koráig tartott ez!!!Elhiszem hogy rossz nektek...ezt át kell vészelni valahogyan.
2010. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapos, és elég sírós baba, na meg hozzá hasfájós. Mellette van egy 4,5 éves kisfiam, aki kétszer annyi figyelmet igényel(ne) tőlem, mint eddig. Én is úgy éreztem, hogy nem látom a végét, és minden nap egyre nehezebbnek tűnt, pláne, hogy még éjszaka sem tudja magát kipihenni az ember, +házimunka stb. Bevallom, én segítséghez folyamodtam. A neve:Kalium phosphoricum. Ez egy homepátiás szer, olvass utána a neten. Nekem sokat segített. A helyzet nem sokat változott, de mostmár sokkal lazábban kezelem, és nem érzem úgy, hogy a kiborulás szélén állok. Remélem tudtam segíteni! Fel a fejjel, pár hónap múlva már könnyebb lesz, hidd el tapasztalatból mondom, mert én ezt már egyszer végigcsináltam!
2010. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Hát én nagyon megértelek!

Az én kisfiam hasfájós a kezdetektől fogva.

Nem sír de állandóan megállás nélkül nyöszörög és kínlódik.

Az első hetekben még éjszaka is mocorgott és mindenféle hangokat adott.

Teljesen ki voltam borulva, sokat sírtam, főleg éjszaka.

Szerencsére lassanként leszokott az éjjeli ricsajozásról, de nappal folytatta tovább.

Rettentően rossz volt hallgatni, nagyon sokat kellett foglalkozni vele, hogy kicsit jobban érezze magát.

Most 5 és fél hónapos, de még most sem múlt el teljesen a hasfájása. Szerencsére már éjszaka rendesen alszik és nappal is 50%-ban jól van, de még mindig van, hogy rázendít.

Nagyon nehezen viseltem a kínlódását.

Próbáltam minden nap pozitív lenni, minden erőmet bevetettem, de már örülök, hogy javul, mert én is teljesen kikészültem már.

Sokszor könyörögtem már egy kis nyugalomért.

Szerintem ez teljesen normális, nem mindig könnyű a pici babával!

Próbálj meg pihenni, amikor csak tudsz!

Tudom, hogy nehéz, én is teljesen egyedül vagyok a picivel, mert apa sokat dolgozik, a családom pedig távolabb van.

Idáig mindent szinte egyedül csináltam végig.

A lényeg, hogy ne keseredj el!

Az idő lehet csak megoldás, majd elrendeződnek a dolgok.

Ha úgy érzed sírd ki magad, próbálj meg beszélgetni valakivel, aki meg tud hallgatni!

Hidd el a szeretet mindenen átsegít, egyre könnyebb lesz!

Ahogy fejlődik a pici, úgy lesz egyre tágabb a világ!

Mehettek majd sétálni, emberek közé!

Én is mindig sétáltam a picivel, aludt szépen a kocsiban, én pedig tudtam egy kicsit nézelődni, lazítani közben.

Csak nyugalom!Az első hetek a legnehezebbek!

Nekem talán az első 2-3 hónap volt kemény, aztán már jobb lett.

Kitartás!

Sok boldogságot a picihez!

5 és fél hós kisfiú anyucija

2010. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

Az elso gyermekemmel en mar a korhazbol sirva jottem haza,mert allandoan sirdogalt nyoszorgott es ez igy ment 3 honapig.Nem tudtam egy orat nyugodtan aludni es ugy ereztem hogy megorulok.A problema az volt hogy mindent gorcsosen jol akartam csinalni es azt gondoltam hogy en csinalok valamit rosszul az en hibam hogy mindig sir.

Aztan a masodik babamnal mar lazabban alltam a dolgokhoz.

Meg kertem anyosomat jojjon at segiteni napkozben.Hagytam hogy dajkalja ,vigyeel kocsikazni es addig aludtam egyet.

Ha tudsz kerj segitseget meg ha csak egy orara is az is sokat szamit.

Kitartas 4-5 honapos kortol mar konnyebb.

2010. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, én is a babával bőgtem, a párom meg nézett rám hülyén...

semmi nem segített, espumisan, infacol, gripe water, masszázs...ami vzsont nagyon bevált:kenguru vagy hordozókendő. 5 perc alatt elaludt benne a baba, a két kezem meg szabad volt, tudtam "élni" a következő szopiig. mi vásárolni is csak ketten járunk, kenguruval, nekem már az is várva várt program. sétáljatok sokat, hátha a jó levegő elnyomja kicsit, neked se árt a napsütés!

és ne feledd, még a hormonjaid is játszanak veled! pár hét és sokkal könnyebb lesz, hidd el!

2010. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kitartás,én is voltam ilyen időszakban.nagyon hasfájós volt a kisfiam,legtöbbször az segített,mikor alkarra fektettük,vagy tornáztattuk.egyébként nagyon sírós baba volt,volt,hogy vele sírtam én is.tényleg aludj,pihenj,mikor a kicsid alszik,mert másként nem bírod.én pl 1 hónapig tisztára be voltam fordulva,nem tudtam mit kezdeni vele.ki voltam borulva,hogy már mindig velem lesz a kicsi,mekkora felelősség,én erre nem vagyok képes.volt,hogy csak ültem felette és sírtam.aztán elmúlt ez az időszak,egymáshoz csiszolódtunk.most 5 és fél hónapos,még mindig nagyon igényli,hogy vele foglalkozzak,de már nem olyan sírós,nagyon jókat játszunk együtt,nevet velem.ha jó idő lesz,menj le vele,egy nap akár 2x is,jó levegőn mindig jókat alszik egy ilyen pici baba.
2010. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!