Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek tetszik a Rózsa név?

Nektek tetszik a Rózsa név?

Figyelt kérdés
Adnátok? Mi a véleményetek róla? Illik szerintetek a Balla vezetéknévhez?

2017. ápr. 19. 18:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszii
2017. ápr. 19. 20:54
 12/19 anonim ***** válasza:

Van erre egy sztorim.

Kozepiskolas gyakorlaton ( 20 eve kb ) a fonokot Rozsanak hivtak. Nem volt jo a gyakorlat, unatkoztunk, rejtenyt fejtettunk egy osztalytarsammal. Az volt az egyik kerdes, " tehen nev " , olvasom igy a baratnomnek, erre mondja " Rozsa" .

Es a fonok ott allt a hata mogott :))

Persze nem latta, es nem is ra asszocialt, csak ugy jott :)

2017. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A Rózsa szerintem szép, de pont nem illik a Balla névhez. Balla Rózsa számomra így hangzik: ballarózsa. Asszociáció: ballada a bazsarózsáról. Nekem kicsit fura.
2017. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
7.vagyok, a vezetéknév fölött elsiklottam, szerintem pont, hogy illik, és így a Ballával együtt már nem is tűnik olyan "idősnénikésnek", szerintem Ballával együtt már valahogy szép. Lehet nagyon szépen, dallamosan, kedvesen, lágyan is kimondani. Szerintem így már nem rossz.
2017. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem se tetszik a Rózsa, a Rózsi becézés meg főleg nem - Rozina, Róza, Rozália mind jobban tetszenek. De szívetek joga, adjátok egészséggel!:)

Amúgy a Balla Rózsa csak mély magánhangzókat tartalmaz, amit nem szoktak ajánlani, mert komor hangzást kölcsönöz.

2017. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, ha lesz meg egy lanyom ezt kapja majd.
2017. ápr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik és a Ballával hihetetlenül dallamos a hangzása. Persze elfogult is vagyok, anyukám Rózsa. Sosem becézte senki, mindig a teljes nevén szólították és szólítják ma is. Álomszép volt fiatalon, bár most is az, pedig elmúlt 60. Gyerekkoromból az egyik legjellemzőbb emlékem, hogy mindenki azon hüledezett, milyen gyönyörű az anyám. Csendes, halk szavú, intelligens, művelt, humoros. Ha meghallom, hogy Rózsa, természetesen egyből rá asszociálok, így nekem ez gyönyörű és csupa pozitív tulajdonságot társítok mellé tudat alatt is.
2017. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Magyarban nem, de Rose-ként imádom :)


Akkor már legyen Róza, bár az sem kedvenc.

2017. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor Rozina - az viszont nagyon szép, merthogy mindenki Rózsizni fogja, amitől falnak megy :D
2017. ápr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!