Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ostobaság filmből...

Szerintetek ostobaság filmből elnevezni a babát?

Figyelt kérdés

A nővérem babája lesz, kérte hogy véleményezzem a születendő babája nevét, viszont én nem tudom mit mondjak.


A baba neve Bánki Anna lenne, az Abigél című film miatt, mivel abban a nővérem kedvence az a lány, akit Bánki Annának hívnak.


Édesanyánk szerint ez ostobaság.

Szerintem a név szép, csak azon gondolkodom, hogy mégis filmből van..


Vélemények?



#film #baba #kislány #Abigél #név filmből
2017. ápr. 22. 09:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem örök szerelem a Luna - persze nem adnám.


De filmnevek közül a Lotte, a Belle (könyv), Lana, Lassie...

Nyilván nem lesz Feline a kislányom (Bambi őzsutája), de Lotte simán - a magyarított Lotti kevésbé tetszik, és hálsiten nem vagyunk az MTA-hoz kötve :)

2017. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
A Sophie-t sajnos tudom hogy nem lehet itt magyarországi gyermeknek adni, de ameddigre nekem gyermekem lesz, ki tudja milyen neveket tal@lnak ki! :) Különben megszülöm külföldön. Németországban szerintetek lehet?
2017. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
utolsó, ha német lesz a férjed és kint is éltek, megszerezted te is a német állampolgárságot akkor lehet.
2017. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 jafnrétti ***** válasza:

Szerintem ez nem gáz :) Teljesen normális név, az Anna egyébként sem ritka, mindig népszerű volt, most is az. Azzal mondjuk vitatkoznék, hogy a gyerek korosztálya nem fogja ismerni ezt a filmet, mert maga a könyv egy mindmáig népszerű magyar regény, amit már évtizedek óta olvasnak újabb és újabb olvasógenerációk, de a film is kimondottan jó lett, és minden további nélkül el tudom képzelni, hogy a mai gyerekek között is lesz olyan, aki megnézi majd. Nálam is kereken tíz évvel idősebb ez a film, mégis számtalanszor láttam.


De szerintem még azzal sincs semmi probléma, ha valamelyik kortársa azonosítja be, hogy honnan kapta a nevét, hiszen nem negatív szereplőről nevezik el, nem is kirívó név, szóval nincs vele gond. És tényleg nagyon sok gyerek kap úgy nevet, hogy a szükők filmben, könyvben, tévében, vagy akár ennél extrémebb helyeken találkoznak egy adott névvel, ami megtetszik nekik, és ezért adják pont azt. Olyat is ismerek, akinek az anyja a temetőben, egy sírkőre írva találta meg a kedvenc keresztnevét, na ez nekem kicsit morbid, de neki oké volt.

De azt is tudom, hogy például nekem honnan szedték a nevem a szüleim: pont olimpia volt akkortájt, amikor a nevemről kellett dönteniük, és az egyik úszónő neve nagyon megtetszett apukámnak, így lett végül az a nevem, ami.

2017. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Én amikor először láttam a Mamma mia-t, annyira megtetszett a főszereplő lány neve (hangja, kinézete és karaktere is :) ) , hogy eldöntöttem, ha lányom születik, 1000%, hogy Sophie lesz. Halisten a férjemnek is tetszett a név, így hat a lányunk ezt a nevet kapta :)

Én Svájcban élek, svájci a férjem de a lányunk kettős állampolgár és Magyarországon is Sophie-ként van anyakönyvezve.

2017. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12: Nagyon gyerekes vagy. Az a könyv 12 éveseknek szól, gondolom te is annyi lehetsz, ezért irritál a lelkesedésed. De majd észhez térsz
2017. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, a baba júniusban megszületett, a Bánki Abigél Anna nevet kapta. Azért változtattak, mert időközben rengeteg Anna (legalább 10) született itt, és nem akartak tucatnevet elsőnek (bár amúgy is az)
2017. aug. 15. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!