Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi gyümölcsöt eszik a...

Mennyi gyümölcsöt eszik a másfél-2 éves koru gyermeked?

Figyelt kérdés

Naponta mennyit és milyen féléket?

Én már alig tudok a19 honaposomba bele diktálni naponta valami gyumi felet!

Max gyumolcslevesben eszi meg az almat, amugy oklendezik mar tole, foleg ha lereszelem. Ha egeszben adom oda harapdal belole valamennyit aztan elhajitja. A banantol is csomore van.

A gyumilevesbe teszek meg meggyet es szilvat, olykor epret. Ezek ugye fagyasztottak.

Ti, hogy oldjatok meg a gyumolcs kerdest?

Mondjuk szinte az osszes zoldsegfelet megeszi... Azt is kap naponta.


2017. ápr. 28. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

22 honapos, o rengeteget eszik.

Csinalj turmixot , tejbol, joghurtbol, vagy csak a gyumolcsokbol.

Nekem ma ezeket ette: reggel natur joghurt egy banan turmixolva bele muzlivel. 4 narancs facsart leve. Ebed utan aszalt sargabarack. Mandarin, szolo, eper.


Viszont ha a zoldseget megeszi, ne aggodj, az sokkal jobb, a gyumolcs sajnos tiszta cukor, neha mar ugy kell visszavennem belole. 8 mandarint siman bevag egyszerre.

2017. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eselytelen a joghurtba turmixolni.. A joghurtoktol is oklendezik...

Max par korty ivojoghurt es ennyi.

Valahogy az edesek nem mennek neki.

:)

Varom mar, hogy normalis magyar, friss gyumik legyenek!

2017. ápr. 28. 23:27
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

És miért fontos, hogy gyümölcsöt egyen?

A zöldségekben minden benne van, amire növényi forrásból szüksége van. Rostok, vitaminok, ásványi anyagok. A gyümölcs csak felesleges cukor.

2017. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

villával? nalunk is egy idobe sztrajk volt, felvagtam neki es nagyon tetszett h villaval eheti, most pedig epp az a slager hogy egeszbe kapja az almat es ennek nagykn orul :) 2.5 eves, amugy 2 evesen pont nyar volt, kis 1,5 dles talkat teli vagdostam neki delelott barckal almaval, az delig elfogyott, felutan meg kapott egy doboz eper-malna-szeder kevereket, az szintenelfogyott...emellett ha volt itthon a dinnyere is rament.

igy telen kevesebbet eszik viszont dupla annyit iszik mint nyáron a gyumik mellett...most a banant kivit.eszi csak meg, meg az almát....se natancs se mandarin se korte....ananasz a kedvence de az nincs mindig itt a boltba.meg ugye nem a legolcsobb, azt ritkan veszunk

2017. ápr. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja es erdekes a turmixot az enyem se nagyon szereti
2017. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:)
2017. ápr. 29. 08:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Én néha ha már un minden gyümit, veszek neki még mindig gyümölcsös bébiételt. A különlegesebbeket választom, epres, málnás, stb.
2017. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jafnrétti ***** válasza:

14 hónaposom elég kevés kajával beéri, a tízórai nála pl. abszolút kiesik, mert ha azt eszik, akkor nem ebédel. Úgyhogy marad az uzsonna, amikor gyümölcsöt tudok neki adni, almát, banánt, körtét, most kb. ezek vannak, meg persze amiket gyümölcsjoghurt formájában megeszik, bár azokban nem sok a gyümölcs. Idén már adni fogok neki epret, málnát, meg persze várjuk a cseresznyét, meggyet, barackot, kajszit.

Az enyém mondjuk nagyon szereti a reszelt almát, joghurttal és keksszel, az nagy kedvenc, fahéjasan :) De én simán megveszem időnként még most is az üveges bébidesszertet is, ha már uncsi mindig az alma meg a banán, jóízűen megeszi azt is, és abból azért van mindenféle egész évben.

2017. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolso, az en ket evesem is odaig van meg a gyumolcsos bebietelekert, ahogy en is, olyan finomak :D
2017. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kinomban en is szoktam venni ueeset, de valahogy mar az se kell par kanal utan!:(

Na majd hatha a frissek!:) tavaly a dinnyet falta 😜

Azt mar en is nagyon varom! 😃

2017. ápr. 29. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!