Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komolyan senki nem volt...

Komolyan senki nem volt lelkes a baba miatt? Miért kell bántani ezért?

Figyelt kérdés

2 hét múlva megszületik a kislányunk. Én igazából már a terhesség eleje óta vásárolok (főleg ruhákat), rengeteg külföldi babás oldalt, blogot, IG felhasználót végignéztem, hogy inspirációt gyűjtsek, milyen legyen a babaszoba, miket érdemes venni.

Viszont többen úgy kezelnek, mintha ez bűn lenne... Hogy minek kell drága babakocsi/kiságy/etetőszék, mikor a baba úgysem tudja, milyen, meg nem ez a fontos neki. Vagy hogy miért vásárolok annyi ruhát, úgyis hamar kinövi.

Vagy felesleges ennyit tervezgetnem a babaszobát, mert lehet, hogy velünk fog aludni és oda be sem megyünk majd. És ezeket olyan nők mondják, akiknek már van gyerekük.

Tényleg ennyire fura, hogy lelkes vagyok és nem egy fél nap alatt rendeztem le a babaholmikat, meg nem annyi a gyerekszoba, hogy összeraktunk egy kiságyat valahol, aztán jó napot?!


2017. ápr. 30. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Arany kozeput. Felesleges hatalmas tulzasokba esni.
2017. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
volt egy héten egy szinte azonos szöveg, keresd meg, beszélgess a csajjal...
2017. ápr. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Norman Bates ***** válasza:
45%

El tudom kelzelni, hogy akinek nem telt ra, hogy mindenbol ujat vegyen az igy kompenzal. Oh ha lenne ra keret sem koltene ra, kozben csak irigykedik.

Engedd el a fuled mellett, ne dobd rajuk, amit most irtam, es az ilyen embereknek probalj nem eldicsekedni minden vadiuj dologgal, mert valoszinuleg negativ erzest kelt bennuk.

2017. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Én is túlzásba vittem. Az igaz, hogy a legtöbb dolog nem a baba érdeke, de nekünk attól okozhat örömet. :)

Egyébként refluxos lett sajnos a fiam és a rengeteg babaruha már nem volt annyira rengeteg. Igen hamar kinövi, de a mi érdekünk, hogy ne menjen már 1-2 naponta a mosógép, mert napi 5 öltöztetéssel 10 rugi nem tart sokáig.

A babaszobát is lelkesen terveztem, de a többi szobát is, mikor megvettük a házunkat. Nekem ez a szobaberendezés jó dolog, akkor miért pont a babaszobával ne foglalkoztam volna? :)

Ne törődj vele!

2017. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
En is lelkes voltam, kb olyan, mint te, de hidd el, 15 honappl szules utan mar azt a tanacsot adnam, mint az ismeroseid :D kiveve, hogy en a babakocsin nem sporolnek most sem, mert jelentos kulonbseg van az enyem es az egyik bnom babakocsija kozott. Enyem sem volt fel millio, "csak" 110ezer, de nem is akadok fenn 10x egy seta alatt ha rossz az ut, mint o.
2017. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Ne törődj vele, tényleg így kompenzálnak.

Persze, hogy a babának mindegy, hogy drága vagy olcsó, de egy harmonikus, szeretettel, gondosan berendezett környezetben ami az ő igényeinek van kialakítva persze hogy jobban érzi magát, mint egy odahányt romhalmazban.


Németországban élek, itt a világ legtermészetesebb dolga, hogy újonnan veszed a bútorokat, ruhákat, gondoskodsz arról amiről kell, előrelátó vagy. Otthon szerintem azért fújnak rád sokan, mert ezt nem tehetik meg. Csak azt nem értem mások szidásától miért lesz jobb nekik, de egészségükre.

2017. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Fú de gyorsan ideért a csóri lepontozó! Látom internetre telik neki, csak babaholmira nem.
2017. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell foglalkozni velük. Èn is mindenböl a legjobbat,legszebbet akartam a gyerekemnek ès meg is vettem. A ruhàit nem a hasznàlt turkàlóból, ahogy ajànlottàk,hanem angliàból rendeltem. A bútorokat újonnan, hatalmas gardrób szekrènnyel, a babakocsira 250 ezret kiadtam, az etetöszèkre 40ezret stb.... Ès jelentem nagy rèszük valóban hülyeség volt. Babakocsit mai ésszel nem is vennèk, vagy csak sport kocsit. Etetöszèkböl a 20 ezres ugyanolyan jó. Àgyàt nem használha, mert velünk alszik . De ïgy alakult. A legjobbat akartam ès akarom most is neki. És olyan jó tervezgetni, kinézni, kutatni,hogy melyik a legjobb. Éld meg a pillanatot,a helyzetet. Ha kell, majd vàltozik a hozzáállásod. Addig örülj!
2017. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Én is így voltam. 22 hónapos a lányom már, de ugyanígy lennék, sőt, még mindig ilyen lelkesen veszek neki pl. ruhákat, ha szüksége van valamire, szeretem alaposan átnézni a lehetőségeket, és azt kiválasztani, ami a legjobban tetszik. Most már van, hogy őt is megkérdezem, hogy 2 közül melyik tetszik jobban :) Nem tudom, miért bak, hogy az ember szép dolgokat vesz, nem mindenből valami lepukkant szart, "úgyis mindegy a gyereknek" alapon. Neki mindegy, nekem nem, jólesik végignézni a dolgain, és örülök, hogy szép cuccai vannak (amik egyébként nem feltétlenül drágák, csak mondom...).
2017. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan van, aki irigy, de a többség szerintem jóindulatúan figyelmeztet, hogy fölösleges dolgokra szórod el a pénzed. Természetesen jogod van hozzá, és a méregdrága cuccok gyártóinak is élniük kell valamiből.

Ha nem erő fölött költöttél, akkor már csak a Föld korlátozott erőforrásai miatt kell aggódnunk, amiből fölöslegesen sokat használtál el a sok csilivili holmi beszerzésével. Add majd tovább őket, mikor nektek már nem kell!

2017. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!