Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülötteknél hogy van ez a...

Renata_27 kérdése:

Újszülötteknél hogy van ez a 6hétig ne nagyon lássa senki dolog anya apán kívül? Ti betartottátok egyátalán hogy lehet ezz betartattni? Mi szülőkkel lakunk.

Figyelt kérdés
2015. dec. 3. 08:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy f.sság.
2015. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk senki nem mondott ilyet (gyerekorvos, védőnő, csecsemősnővérek közül). Annyit javasolt a gyerekorvos, hogy 4-6 hetes koráig fokozatosan szoktassuk a levegőhöz, nagy tömegbe, sétálni, hosszabb útra addig ne vigyük.


Mi külön élünk a szülőktől, de ők is a testvéreink is jöttek az első napokban.


Ha a közeljövőben születik a baba, akkor arra kell fokozottan figyelni, hogy senki ne legyen beteg, nehogy a baba elkapjon valamit.

2015. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanmár, ilyen előírás nincs. Van aki nem akar senkivel találkozni 6 hétig, mert neki úgy jó, de ez nem a baba miatt van.
2015. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk hat hetes koráig szinte mindenki látta, aki fontos, család, rokonok, barátok. Már aznap jöttek többen is, amikor hazajöttünk a kórházból. Az evidens, hogy betegen senki nem jött, nem fogdosták, amíg ennyire pici volt. Másfél hetes korától már kint is voltunk vele, persze nem zárt helyekre mentünk, meg tömegbe, hanem kint az utcán, parkokban sétáltunk.
2015. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"mi szülőkkel lakunk"


Hát, akkor sehogy sem tudod betartani :) De amúgy meg ez butaság is, mert egy levegőt szívtok, ti, szülők is a nagyszülőkkel. Hacsak nem fertőző beteg vmelyik nagyszülő, akkor nyugodtan engedjétek a babát a közelükbe, a nagyiék is örülni fognak és az unoka is, hogy változatosságot lát maga körül.

2015. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Mikor hazajöttünk a kórházból anyósom jött minden másnap és hozott 2 napra elég kaját. Én nagyon hálás voltam neki. Anyám is gyakran jött segíteni. Én úgy vagyok vele a szűk család is várta nagyon, nyilván vannak határok, pl alvó babát nem zavarunk de engem egyáltalán nem zavart, hogy jöttek, sőt, mint írtam hálás voltam a segítségért. Távoli rokonok és barátok inkább 4-6 hetesen jöttek.
2015. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Az orvosom azt mondta, hogy az új protokoll szerint az első 3 napban még védett a gyerek a bacikkal szemben (így születik), utána kell kerülni a látogatókat. Tehát: a kórházba nyugodtan mehetnek.


Én be vagyok oltva influ ellen (így a magzat is megkapta, fél éves koráig védett ellene), szerintem hozzánk így jönni fognak majd látogatók.


kezet mosnak, leveszik az utcai cipőt és ennyi.:)


25hkm

2015. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
6-os vagyok, a babám első heteiben is azért csak a szűk család jött, mert rengeteg volt a köhögéses betegség, október volt, ilyenkor szokott. Így a rokonok fele magától mondta, hogy beteg és nem jön addig.
2015. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

nálunk mindenki megnézte aki tehette, de ennyi. engem nagyon zavart minden vendég. az első hetekben amikor még annyira iszonyatosan új és ijesztő (nekem) minden legjobb volt hármasban "szenvedni". mondjuk én elég rosszul viseltem az első heteket. de bárcsak egy vendég sem érkezett volna.

de amúgy visszagondolva jobb lett volna beengedni a segíteni akarókat.

a nagy váltás, amikor egy hatalmas fokozattal javult az életünk akkor volt, mikor átmentünk egy napra az anyámékhoz 1-2 hónapos korában. kaptunk sok tényleg jó tanácsot, kimozdultunk, megnyugodtunk. szóval ekkor eléggé elkezdtem bánni az elmúlt heteket.

(sajnos én olyan vagyok hogy sokáig, kb 3-4 hónapos koráig legszívesebben senkit nem engedtem volna a közelünkbe, mert így kényelmesebb, meg nem is tudom. biztos hülye vagyok)

de amúgy gondolom korántsem kell ennyire bénázni mint amennyire mi bénáztunk:)

2015. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Sokan már az egy-két hetes babával viszik a nagytesót az oviba. Szerintem erőr túlzás ez a 6 hét. A levegőztetést nálam a nyári babáknál már 4-5 naposan el lehetett kezdeni, a télinél is csak addig vártam, amíg szép napos idő lett. Persze, főleg téli időszakban figyelni kell, hogy betegen ne menjenek látogatóba, meg két hetesen ne nyomd az éppen arra járó postás kezébe.
2015. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!