Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne éjszaka evés...

Hogyan lehetne éjszaka evés után visszaaltatni a babámat?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt probléma, bár amikor nagyon kicsi volt, akkor is előfordult heti 1-2x hogy éjszakai evés után nem aludt vissza. Most viszont általában felkel 4-5 óra között hajnalban és evés után kb. 1-1,5 óra hosszat fennvan. Ez azért rossz, mert párom fél 7-kor kel és ugye akkor már 4-5 órától fenn van igazából, nem tud elaludni. Mit csináljak, hogy folytatódjon úgy, ahogy eddig, hogy visszaalszik a kajcsi után. Gondoltam arra, hogy felébresztem 3-kor vagy hogyha hallom nyöszörögni nem megyek rögtön oda az ágyához és nem veszem ki, hátha visszaalszik. Az igaz, hogy nagyon duzzadt az ínye, jönni fog a fogacska, de éjszaka eddig nem fájt, tehát nem azért nem alszik vissza. Mit tegyek? Már nagyon nehéz így éjszakázni. A héten lesz 5 hós a kislányom.
2008. okt. 14. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez van nálunk is pár hete. Én hajnalban már nem teszem vissza szopi után az ágyába. Már mindent próbáltam, de csak ez vált be.

Egyébként máskor az ágyában alszik, remélem ezzel nem "szoktatom" oda.

2008. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja,két hónapos a kislányom!
2008. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó lehet,hogy magad mellett tartod,ez nekem is bevált,nem szokott át a mi ágyunkba.18 hónapos,külön szobában alszik,de ha hajnalban felkel még most is átviszem.Próbáld meg még azt is,hogy nem teszed tisztába,nem beszélsz hozzá,csak megeteted,így lehet,hogy nem élénkül fel annyira.
2008. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is át szoktam vinni hozzánk hajnalban ha látom, hogy éberebb a szokásosnál. A mi ágyunkban kibír még egy-két órácskát, néha a hasamon is fekszik ilyenkor. Két hónapos.
2008. okt. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Nem szoktam tisztába tenni, csak akkor, ha már látom, hogy ebből bizony nem lesz alvás. Meg egyelőre még egy szobában alszunk, így rögtön - mihelyt látom, hogy teljesen éber - leteszem a mi ágyunkba. Csak olyan jó lenne, ha visszaaludna, és legalább az apukáját hagyná kicsit pihenni.... Mert ugye én tudok reggel tovább aludni, ha Ő is alszik, de apuci sajnos megy dolgozni. Remélem kinövi. Jó babázást!
2008. okt. 14. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem játszol vele, nem pelusozod, hogy ne ébredjen fel nagyon, ha magad mellé teszed, ez mind segíthet, nálam is beváltak. Még az is jó volt, ha eltoltuk az esti lefekvés idejét, és jobban elfáradt, mélyebben aludt. Az én kisfiam 4-5 hónaposan kezdte ezt csinálni, majd 6 és fél hónaposan kijott 2 fogacskája. Azt hiszem, attol volt nyugtalan, anyukám szerint én is ezt csináltam fogzáskor.
2008. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok: még annyit, hogy a kisfiam mikor így éjszaka felkelt, szintén nem sírt, hanem nagyon is éber volt, beszélgetett, mosolygott, játszani akart vagy éppen csak nézegetett.
2008. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt is próbáltad, hogy nem kapcsolsz villanyt, hanem sötétben eteted meg a picit?
2008. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a fogzás az valóban bejátszhat, már nagyon duzzadt az ínye a doktornéni szerint is. A mostani éjszakát viszont átaludta, de ez inkább amiatt lehet, hogy tegnap oltást kapott. Villany nem hiszem, hogy bejátszik, mert eddig nem zavarta. Nagyon kicsi fénye van, de kell, mert annyira sötét van a szobában, hogy az orrunk hegyéig sem látnánk.
2008. okt. 15. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!