Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor bízzátok a nagyszüleire...

Mikor bízzátok a nagyszüleire a babát? Ez tényleg furcsa?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, azóta ez megy, mióta megszületett szinte.

A legtöbb helyre viszem magammal napközben születése óta, persze ahová lehet és tudom, hogy nem zavar ott, vagy ő is jól érzi magát. Szóval mondjuk szépségszalonba, tornára nem viszem magammal, de mikor elmegyek a barátnőimmel ide-oda, beülünk egy kávéra, sütire, akkor jön velem. Szerencsére mindig nyugodt baba volt, nem voltak hatalmas sírások sehol.

De anyukám folyamatosan nyaggat, hogy ne vigyem magammal, inkább vigyem el addig hozzá. De akkor szinte minden nap ott lenne.

Nem tiltom tőle, meg semmi ilyesmi, de ha a lányunk is jól érzi magát, akkor nem értem, miért kéne mással lennie. A barátnőim is nagyon szeretik, ő az első baba a baráti társaságban, általában mindenki elolvad tőle perceken belül.


Furcsa, hogy sokat van velem?

Nem azt mondom, hogy nem bízom rá a nagyszülőkre, vagy az én nagyszüleimre, vagy másra, de 1-2 naponta nem szeretném otthagyni másra félnapokra.


2017. febr. 6. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

1,5 éves lányom még sose volt (az apján kívül) másra bízva.


Mondjuk ő nem "tűrné", hogy fél napokra a babakocsiba szíjjazva hurcolásszam sütikézni.

2017. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy az én lányom sincs beleszíjjazva a kocsiba és szereti a társaságot is.
2017. febr. 6. 13:01
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi a kérdés? Nekem nem fura, hogy magaddal viszed, az se ha valakire rábízod. De vannak emberek akiknek minden fura lesz, bármit csinálsz.
2017. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hogy mások mikor szokták másra bízni a babájukat.
2017. febr. 6. 13:07
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Kb 2 hónaposan már rábíztuk. Nyilván nem hetekre. Két szoptatás között elmentem kozmetikushoz.

Hosszabb időre, 4-6 órára bőven fél éves kora után.


Velem is jött mindenhová, nagyon élvezte :-) Négyen vagyunk barátnők, kettőnknek van babája. Olyan helyre mentünk ahol ők is jól elvoltak.

2017. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszulotol fugg. Anyara 2 honaposan rabiztam, aposekkal nem olyan kozeli kapcsolat, 6 eves a gyerek es meg nem volt veluk nelkulunk, igy alakult.

De gondold azert at, mert a babadnak neha lehet jobb lenne a mamaval aki akkor csak vele foglalkozik mi t allandoan a te baratnozos programjaidon. Neki is jobb lenne neha jatszani, mondokazni, jonni-menni a mama lakasaban amig anyu dumcsizik egy kavezoban. Tudod, arany kozeput....oke hogy a baratnok olvadoznak a lanyodtol de azert lanyodnak is jarna egy kis "sajat" kikapcsolodas, mamaval jatek amig te baratnozol.

2017. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Most lesz egy éves a kisebbik gyerekem (a nagy már sulis).

Először 3 hetesen mamázott két órát, itthon nálunk persze. A nagynak fellépése volt, szomorú lett volna, ha kihagyjuk, a pici meg úgyis szinte végig aludt itthon, nagyi megetette lefejt anyatejjel, amikor ébredt, ennyi, ebből nem csináltunk gondot.


Később egyszer estére próbáltuk a mamára hagyni, mert esküvőre mentünk, hát az már necces volt, akkor volt olyan fél év körül, de anyám nem tudta elaltatni, úgyhogy hazajöttünk.


Délutánra viszont mióta nem csak szopizik, már elég jól rá lehet bízni nagyszülőkre. Na mondjuk hála az égnek nem nyaggatnak azzal, hogy bízzam rájuk, csak mert unatkoznak, úgyhogy ebből nincs is vita. Mozi miatt volt rájuk bízva, egyszer színház miatt is, illetve volt, hogy orvoshoz mentem, akkor is a nagyszülők vigyáztak rá.


De munkaidőben általában amúgy sem érnének rá, ügyeket intézni mindig viszem is magammal, hiszen azt sem lehet máskor, mint munkaidőben, úgyhogy eleve kizárt, hogy más vigyázzon rá ilyenkor.

2017. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az a fura inkább,hogy minden nap magaddal rángatod kávézni.

Én is most hagytam ott a babát elsőnek két napra,de ő tápszeres. 4 hónapos. Mama imádja őt és a nagyot is. Én vittem volna magammal őket,de anyós mondta,maradjanak vele inkább. Ha neki nem teher,nekünk nem baj,miért ne? Van gyerek,aki nem lenne el mással,azt nyilván nem hagyja ott a szülő erőszakkal.

2017. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
Milyen jóindulatú az első válaszoló...
2017. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Lassan egy eves a gyerekem, meg sokat szopizik, 2 oranal tovabb sosem voltam tole tavol meg, nem is lett volna eddig kivitelezheto, mert gyakori szopis baba az emesztese miatt. Tavol lakunk mindenkitol, de amikor talalkozunk a rokonokkal, akkor 1-2 orara szoktuk max rabizni az adott csaladtagra.


Most mar eszik jobban szilardat, ott lehetne hagyni tobb idore is, igy 3-4 orara mar otthagynam anyukamnal, de 9 honaposan mi ettol meg messze voltunk. Szerintem egyaltalan nem furcsa, hogy sokat van veled. Az a furcsa, amikor errol barkinek magyarazkodni kell. Nem az lenne a biologiai norma, hogy a gyerek az anyjaval legyen, foleg ennyi idosen? Aki szivesen hagyja masra az is rendben van, mindenki ahogy erzi, de ez a ,,legyen a baba minel elobb onallo"-dolog nekem nagyon furcsa.

2017. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!