Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek felajánlottak babaholmi...

Nektek felajánlottak babaholmikat, ruhákat? Ez csak nekem furcsa/esik kicsit rosszul?

Figyelt kérdés

Ősszel fog megszületni a babánk, nemrég lett teljesen nyilvános a dolog. Azóta pár távolabbi rokon is szólt, hogy rengeteg a babacuccuk, meg anyának pár kisgyerekes barátnői is mondták, hogy sok mindenük megmaradt, majd ideadják... De ez nekem annyira furcsa, főleg, hogy a van, ahol a legfiatalabb gyerek is 8-9 éves, 10 éves babaholmikkal, kisruhákkal mit kezdjek?

Olyan, mintha nem néznék ki belőlünk, hogy mi is megtudjuk venni a saját gyerekünknek azt, ami kell, tetszik. Fiatalok vagyunk, oké, de nem akarom könyöradományból nevelni a babánkat.


Próbáltam finoman mondani, hogy nem kell, nincs szükségünk semmire. De vagy nem érdekli őket, vagy nem esik le nekik, nem tudom.


Szerintetek hogy építhetném le az ilyen felajánlásokat udvariasan?

A "köszönjük, de nincs szükségünk jelenleg semmire" nem működött...


Azt meg nem akarom, hogy elfogadjuk őket, mert a lakásban nem tudok külön raktárt kialakítani a nem használt bútoroknak, babaholmiknak.


2017. máj. 1. 14:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Mi is kaptunk és örömmel fogadtunk - persze nem mindent használtunk, ízlések és pofonok, átválogattuk -, mert telne rá, de minek költsek olyanra, amire nem muszáj, inkább fordítom másképp a gyerekre. Aztán nálunk is maradt egy csomó jó állapotú, minőségi babaholmi egy közeli rokonnak félrerakva, akik régóta próbálkoztak és hát így is drukkoltunk nekik. Részben azt hittük, nekik is segítség lesz és örülni fognak, ezért nem vateráztunk el pl. etetőszéket, babakocsit, részben olyasmik, amiknek számomra története van (pl. anyukám horgolta vagy olyan takaró, alvóka, ami még az övék volt gyerekkorában vagy pláne olyasmi, amit pont tőlük kaptunk), ezért nem akartam idegennek adni. Erre nekik nem kell, mert ők most mindenből újat szeretnének. Nem sértődök meg, szívük joga és tán rá is kérdezhettem volna (csak akkoriban valahogy tapintatlanság lett volna), de azért sajnálom, főleg mert lett volna barátnőm, akinek meg kifejezetten jól jött volna anyagi okok miatt. Így végül mégis marad majd, hogy újra kidobozoljuk és eladogatjuk/adományozzuk idegeneknek.

Lehet, hogy a ti rokonaitok is egyszerűen kötődnek ezekhez az emlékeket hordozó tárgyakhoz és szívesen tudnák inkább használatban, jó helyen azokat, és jó szívvel ajánlgatják, ami náluk bevált. Egyébként meg simán el tudom képzelni, hogy amikor már négykézláb fog mászkálni a gyereketek a koszban, vagy pláne a második gyerek ;), már nem lesz olyan fontos, hogy mi van a ruha cetlijére írva és hogy vadiúj-e, viszont elérzékenyültök, amikor újra előveszitek, amit már kinőtt és bőszen ajánlgatjátok majd másnak :)

2017. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!