Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Határértékes tarkóredőnél...

Határértékes tarkóredőnél másnak beteg volt a baba,?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteki uh-n , mensi szerintután 12+6-on 2,9-et mértek. Menjek kombinált tesztre. Oké,tegnap magándoki. Elvileg 13+3-nak kekkett volna lennem. Doki semmit nem kérdezett,baba méretei alapján 14+4 voltam,nem is 13+3.

Ő szerinte nem beteg a baba,de csináltassuk meg a Niftyt. Jövőhéten szerdán veszi le a vért.

Nektek ilyen tarkóredővel mi volt? Beteg lett vagy egészséges? Annyira megijesztettek,már elkönyveltem,hogy vagy kromoszóma rendellenessége vam,vagy a 18 hetes uh-n kiderül majd,hogy szívbeteg.


2017. máj. 3. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez olyan, hogy van, akinek hatáértéken belüli értékkel beteg.

Én amnióra mennék inkább. Felesleges kör a Niffty, mert ha találnak is valamit, akkor is kell amnio vagy chorion.

2017. máj. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A nifty megmondja 99%-r,hogy beteg-e azt mondta az orvos.
2017. máj. 3. 07:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha a betegség olyan, ami miatt nem tartanád meg, nem fogadják el a Niftyt eredménynek. Oké, ez nem pozitív hozzáállás, de.
2017. máj. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha beteg,nem tartjuk meg. De miért kockáztassak elsőre a víz vétellel,ha lehet nincs is baja? Érted,miért mondom. Ez megmondja,ha jól van,akkor jól van,nem beteh. Csak akkor miért határ érték?

Neten mindenhol azt írják 3mm felett rossz,de ahogy a baba nő,úgy a redő is. Márpedig őt így tulajdonképpen a méretek alapján nemjár a 12+6-on nézték,hanem pont 14-en. Több,mint egy héttel nagyobb.

2017. máj. 3. 07:43
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Szia! 12+6on mértek nekünk 2,8mm-t, a baba nálunk is négy nappal nagyobb volt már akkor. A doki egyből genetikushoz küldött, jól megijesztettek minket, a genetikus egyből amniora küldött, mert a vérvizsgálatoknál sokkal megbízhatóbb eredményt ad, nem csak egy arányszámot. 17.héten megcsinálták az amniot, szörnyű 3hét volt a várakozás az eredményre, de az eredmény szerint semmi genetikai betesgége nincs a babának. 21.héten megcsinálták a szív uh-ot, teljesen egészséges a pici szive. Én azt ajánlom csináltassátok meg az amniot, sokkal biztosabb szerintem az eredmény. Sok erőt kívánok!! Minden rendben lesz!!
2017. máj. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És a nifty az nem igen,nem tehát pozitiv és negativat mond? Hiszen a vérben vagy benne van,hogy beteg,vagy nem. Engem már nem arányok érdekelnek,hanem igen vagy nem a betegségekre. Elvileg ez a nifty nem ezt mondja meg?! A kombi az arányos,a nifty meg az igen vagy nem?
2017. máj. 3. 08:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A Nifty nem arányszámot mutat, hanem kromoszómát vizsgál, tehát nem találgat, hanem eredményt ad. Ha már költöttél rá, akkor várd meg az eredményt. Amennyiben pozitív lesz és nem tartjátok meg, akkor sajnos még mindig át kell esned egy amnion vagy biopszián. 18.héten javaslom, hogy menjetek el az Istenhegyibe dr. Hajdú Krisztinához ultrahangra, ő nagyon alapos és tapasztalt uh-s. Csak jó előre be kell jelentkezni, mert 3-4 hétre kapsz csak időpontot. Nagyon megértelek, én hasonlón estem át a 18. héten. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2017. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a kombinált teszt lett közepes kockázatos(1:570) ugyan ekkora tarkóredő miatt. Mi Prenatestet csináltattunk múlt hét kedden most várjuk az eredményt,de már megbolondulok a várakozástól...
2017. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, bocsi, elsőre azt hittem, már levették a vért. Amennyiben még nem csináltattad meg a Nifty-t, lehet hogy érdemesebb tényleg elmenni amniora, mert az sokkal több rendellenességet szűr. Tudom, hogy félelmetesen hangzik, de ha jó orvos csinálja és utána sokat pihensz, akkor alig van kockázata.
2017. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha megteheted anyagilag, csináltass Niftyt!

Sokkal biztonságosabb, pozitív/negatív eredményt ad, nem esélyt latolgat, bárki bármit ír itt, a megbízhatósága 99,9% (mint az amniónak, mert az sem kerek 100%), és ami a legfontotsabb: sokkal gyorsabban van eredménye. Mondjuk én biztos nem várnék ezzel jövő szerdáig... Mert esetedben az lenne a lényeg, hogy minél hamarabb tudd, mi a helyzet.

Mert ha tényleg pozitív ÉS el akarod vetetni, tényleg kell még az amnio, és megy az idő, minél nagyobb a baba, annál nehezebb elvetetni, annál jobban kötődsz hozzá, és egy idő után nem lehet altatásban, hanem meg kell szülni, ami szerintem szörnyű.

Ha nem fogadnak korábban (amin csodálkozom, mert ez egy bazi drága vizsgálat, lesni szokták a kedves "vevő" minden kívánságát), akkor hívd fel a Czeizel Intézetet, ott Prena van, ugyanazt tudja, mint a Nifty, ugyanolyan jó (sőt!), és lehet, hogy már holnapra kapsz időpontot. Nagyon korrektek, 6-7 munkanap az eredmény, de engem 5. nap hívtak. A Niftyről azt hallottam, néha késnek, én ezért döntöttem a Prena mellett, mert fontos volt, hogy mihamarabb meglegyen. Ezzel nyersz legalább 1 hetet, estleg többet, kevesebb az izgulás, és több idő van a döntésre, ha esetleg rossz híreket kapsz.

Ha van kérdésed, küldj privit.

2017. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!