Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatott baba 3-4honapos...

Szoptatott baba 3-4honapos kora között csak 400grammot hizott. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Rengetegszer szopizik. És sokat is egyszerre. Bőven megeszi az egy litert egy nap. Mégsem gyarapszik sehová. Egy hét alatt most nem hizott. Volt valaki így? Szokott sütni is de mostmar egyre ritkábban. A pocakja miatt. De a foga is kinozza.

2017. máj. 3. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem baj
2017. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap alatt 400 gr teljesen normális egy 3-4 hónapos baba esetében.
2017. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy szokott sütni is, de már egyre ritkábban?

Bocsi de nem ertem! 😬

2017. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

😊 sírni! Igy javított a telóm. 😊 Bocsi.

Jobban az aggaszt hogy az utolsó két hétben a világon semmit nem gyarapodott. Holott iszonyat mennyiséget eszik. Rengeteg tejem van.

2017. máj. 3. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj, lehet most hosszra nott inkabb!!:))

Koszonom, most mar ertem a sutit ;)

2017. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 F. Eszter ***** válasza:

Milyen időközönként váltasz mellet? Próbáltad már a blokkszoptatást?


Lehet, hogy azért nem hízk annyit, mert csak az első tejhez jut hozzá, a zsírosat már nem tudja kiszívni. ha ritkábban váltasz melet, akkor eljut a szíros tejig.


Fjt a hsa... ez is lehet a tejrészek eltolódásától is. Ha túl sok laktózban gazdag első tejet kap, és túl keveset a hátsó, zsírosból, akkor is fájhat a hasa.

2017. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Pont most olvasgattam. Mert ma meg zöld lett a széklete. És én is arra jutottam hogy sok előtejet eszik. Mert ömlik a tejem. Fáj is fájt is a hasa mindig is sajnos. Voltunk vérvételen. Meg is van az eredmény. Minden negativ. De vizeletet még nézet avdoki az ÁNTSZ - nél. De ha igy megy székletet is nézetek.

Azt mondja a doki hogy nagy baj nincs mert az első hónapokban meg jo sokat hizott. Végül is jo husban van. Jo a kedve is és a ma pl a hasa sem fájt.

De valahogy csak nem vagyok nyugodt.

Annyit találtam még hogy avfoga miatt is lehet zöld a széklete. Nagyon szenved vele.

Viszont mostanában bukik is vissza. Az meg a tejtöl lehet. Mármint amit én fogyasztok.

2017. máj. 5. 19:48
 8/9 F. Eszter ***** válasza:

Próbáld meg a blokkszoptatást.


Pl. 4 óránként váltasz csak mellet. A baba ebben a 4 órában annyiszor szophat, ahányszor akar, de mindig ugyanazt a mellet kapja, amikor kér. Így eljut a hátsó zsíros tejig is. Ez az, amitől szépen gyarapszik, mert ez laktatja.


A blokk lehet 3. de akár óra is. Ezt majd kitapasztalod.


A zöld széklet attól is lehet, hogy túl sok laktózban gazdag első tejet eszik.

2017. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az a helyzet , hogy nen akarja csak a bal cicimet szívni. A jobbot ujabban nem fogadja el. A fiam is pont ezt csinálta anno.

A hétvégén meg nent is a hasa mint a viz. De szerencsére nem kerültünk kórházba. Mert evett nagyon jol.

Ma megyünk a dokihoz. Nem tudom mi van ezzel a babával. De én ugy látom hogy ki fog bujni aki két fofacska.

2017. máj. 8. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!