Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak mit szoktok fözni...

Anyukak mit szoktok fözni "gyorsan"?

Figyelt kérdés
Amiota megvan a kicsi nehez allni a konyhaban :) mit szoktok gyorsan fözni ferjeteknek es ami nem bantsa a kicsi hasijat sem? Köszönöm
2017. máj. 12. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Külön főzök még neki. Amúgy az egytepsis dolgok gyorsan megvannak és nincs vele sok dolgod. Vagy a tészták is.
2017. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Mekkora a kicsi?

Sűrűbb leves,Főzelékek valami feltéttel, sült hús körettel, , tésztafélék.

2017. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Mi sokszor rendeltünk annyi szerencsénk volt tudtunk étkezési utalvánnyal fizetni.


Kuszkusz zöldséggel és valami husival rengetegszer volt, csikós tokánnyal, paradicsomos szaftos csirkével, enyhe fűszerekkel.

2017. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

10 hetes. Heti 2-3x fözök es ugy h legyen esetleg kettö napra való. De nem egyszerü mert elejen eleg sokat volt kézen mert pocakfájós volt. Hetvegen altalaban egyik nagyszülönel eszünk.

Most elvan a jatszószonyegén de akk sem allhatok orakat még a koynhaban.

2017. máj. 12. 13:24
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Fokhagymas sulthus, fozelek, csilisbab (nem csipos), lasagne, spagetti, spenot, sult halak (tőke főleg), porkolt, palacsinta, rakott krumpli (ez azert jo, mert ameddig fo a tojas meg a krumpli addig tudsz mast csinalni, utana meg csak tepsibe belerakod a hozzavalokat es addig is tudsz mast csinalni)
2017. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fokhagymas nem lehet kicsi vegett, spagetti sem, lasagne meg plane :(

Koszonom.

2017. máj. 12. 13:44
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Mirelit zöldségből levest. Csak bedobálom, esetleg teszek mellé apróra vágott pulykamellet, kis tárkony bele meg húsleves kocka. Megfő magától.

Tészták: tonhalas, túrós, sajtos, diós, lekváros, grízes.

Tökfőzelék is volt a héten. Nem kell őrizni, fő az magától. :) Aztán ha van 10 percem, besűrítem egy kis világos rántással. Jobb napokon sütök hozzá fasírtot sütőben. Feltekerem a befűszerezett darált húst egy csík alufóliába, aztán be a sütőbe. Nem baj ha sütés előtt áll a hűtőben, csak jobban összeérik.

Egy kis rizst vagy tarhonyát főzni is csak pár perc. Mikor majdnem elfőtte a levét, akkor lezárom, lefedem, teszek rá két konyharuhát. Ott magától készre párolódik, és így mindig pergős lesz. ;) Kiveszek a frigóból egy kis pörköltet hozzá, vagy sütök egy kis csirkecombot a sütőben.

A comb nem szárad ki, nem tragédia, ha nem tudok azonnal rohanni a sütőhöz. Egy pár szem krumplit felcikkezel, körészórod, egy nagy vöröshagymát is hat cikkre vágva mellé, fűszerezed, és akkor köret is van a csirke mellé.

Tojáslevest is pikkpakk össze lehet rakni, gyümölcslevest, stb.

Akkor se omlok össze, ha csak egy kis tejbegrízt, rántottát vagy mirelit pogácsát sikerül összecsapni. Sőt, szendvicset is evett már a család vacsorára. Reszelsz rá sajtot, 10 perc a sütőben, aztán jó étvágyat.

Igazából sokat eddig se álltam a tűzhely mellett, talán az ilyenacerás kajàk maradtak ki, mint a palacsinta.


Meg kicsit félre lehet tenni a legtöbb ételt. Krumplit pucolok, ha ráérek, vizet rá, be a hűtőbe. Szopizunk, kicsi a kiságyba be, ő énekel, én felrakom a hagymát, lepirítom, paprika, felengedem, lezárom. Szopi újra, kicsi kint a konyhában a hordozóban, krumpli rá a hagymára. Mély levegő, szoptatós tea. Amíg a krumpli fő, addig lehet popsit rázni, hátha elalszik. Nem alszik, szopizik. Utána öt perc alatt felszabdalom a virslit, be a fazékba. Kész a paprikás krumpli. :)


Nekem is 10 hetes, szerencsére nem hasfájós, csak egyfolytában eszik, és nem alszik sokat. Minden elismerésem annak, aki a kendőbe kötött gyerekkel ugrál a tűzhely körül, de én nem merek.

2017. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Miert? Az oregano miatt? Persze ha extra erzekeny a kicsid gyomra, akkor nem lehet(gondolom?), de egyebkent nincs vele semmi baj. En mindent daralt pulykabol vagy csirkebol csinalok, ugyhogy az feher hus. Sajt az mozzarella, ha meg nagyon nem akarsz oreganot, akkor a szoszba tegyel friss bazsalikomot.
2017. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Mi tepsis dolgokat kedveljuk , meg a tésztákat leveseket.

Tepsis spagetti, tepsis krumpli natúr csirkehussal. Krumplistészta , túrós csusza, gulyás/ hús /borsó/ tojás leves. Sajnos nem volt sokáig tejem tápszeres 1 hónapja. Szval ezeket esszük ő meg még nem kap hozzátáplálás csak 4 hónapos.:)

2017. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként pedig mi az amit nem bír a picid?

Mert vannak dolgok ami nem javasolt, de neked kell kitapasztalni mi az amitől esetleg fáj a babád hasa, az én lányomat pl semmi nem zavarta, én mindent ettem.

2017. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!