Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találkozhat az újszülött baba...

Találkozhat az újszülött baba ennyi idegennel egyszerre? Nagyon félek

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, bátyám külföldön lakik, decemberben voltak itthon, és ők azt tervezték hogy augusztusban jönnek haza amikor ki vagyok írva hogy láthassák a babát. Na már most én előre félek, van egy 10 éves kisfiuk és egy akkor 15 hónapos kislányuk. Szóval ők 4en plusz szüleim nem lesz sok picit ez nekem és a babának? Legfőképp az immunrendszerére hogy fog ez hatni?

Lehet én reagálom túl de én csöppet sem örülök hogy egy pár napos babát rögtön ennyi inger ér.


2017. máj. 16. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem lesz semmi baja,nem cukorból van az a gyerek.

És most pár napos lesz vagy 15hos??

2017. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nézd,azt te fogod érezni,neked mi a sok.Hozzánk a család akkor jött,mikor 6 napos volt a lányom.Jött a 2 testvérem,a párjaik,anyukám és a férje + apukám.A lányom végig aludta.Ha nem betegek a látogatók,én nem találok kivetni valót benne.A kórházban is éri inger miután megszületik,és ott is vannak az ember körül vadidegenek.Nem steril közeg.De ha nem akarod,hoigy jöjjenek,akkor mond meg nekik,hogy x ideig nem fogadsz látogatókat.
2017. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Első! A testvér gyereke lesz akkor 15 hós, amikor a kérdező babája pár napos!

Nem lesz semmi baja a babának. Ha úgy érzed, hogy neked megterhelő, akkor pedig nyugodtan szólj, hogy szeretnél pihenni.

2017. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Jaj, első, de nehezen megy: a kérdező bátyjának van egy 10 éves fia és egy kislánya, aki augusztusban lesz 15 hónapos. A kérdező babája augusztusban fog születni.

Kérdező! A babát nem fogják zavarni, ha alszik, nyilván, hagyjátok majd békén, ha babusgatják, mossanak előtte kezet, és ha valaki esetleg pont azokban a napokban betegszik meg, ne látogasson meg titeket! Ennyi.

2017. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a megnyugtató válaszokat! Első babás vagyok, nyilván picit túl is aggódom a dolgot, szinte még magunktól is féltem picit, bár tudom elég furán hangzik de még nekünk is tanulni kell a folyamatot és kialakítani a kis napirendjét. Köszönöm mindenkinek
2017. máj. 16. 10:12
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Kórházból hazajöttünk, azon a héten már a teljes család látta a picit. Fel lett osztva minden nap, de nagy dózis volt. Mivel nem vették fel, nem csókolgatták, így nem féltettem. Na meg leginkább aludt, úgyhogy nem is lehetett volna babusgatni.


Azóta is sok emberrel találkozik, más gyerekekkel is baba-mama tornán, még egyszer sem volt beteg. Ja, 5 hónapos. Én is első gyerekes vagyok, de mindig logikailag nézem a dolgokat. Ha nem piszkálják, nem nyaldossák meg, tüsszentenek köhögnek rá vagy fogják meg a kezét arcát betegen akkor nem lehet gond.

2017. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezo, a korazbsn szerinted mennyi mindenkivel talalkozik ?

3-4 en a szuloszoban, aztan 4 szobatarsad, konyhasneni, takarito, csecsemos noverek, orvosok

Az elso par oraban mar 20-30 emberrel talalkozik !

2017. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom, van külön helyiség a babának. Bemennek a látogatok, megnézik, hogyan alszik, aztán kijönnek és a nappaliban vagy konyhában beszélgettek. Ennyi.
2017. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A korhazban tizszer ennyi emberrel fog talalkozni.


Egyebkent azt tedd amit TE birsz! Ha jol vagy es jo a fizikai allapotod is, siman mehetnek HA nem a babat akarjak nyektetni es felvenni meg kezrol kezre adni. Az fontos viszont hogy ha felre tudj vonulni szoptatni es nyilvan kossetek ki hogy csak akkor mehetnek ha a gyerekek egeszsegesek es nincs semmi bacijuk epp!


De ha gatseb miatt mozdulni is faj, uszik a lakas mert a baba mondjuk hasfajos es 0-24-ben rajtad van, nem vagy koteles vendeget fogadni.


Nyilvan van aki megerti, van aki nem, nalunk pl mindenki johetett elso gyerkocomnel mar elso hettol ahogy hazajottunk, de sajnos nem mindenki viselkedett illoen.

Anyukamek es barataink nagyon tapintatosak voltak, de aposomek pl. rettenetesek, kiszedtek a gyereket a kezembol, amikor sirni kezdett aposom kivitte (!) a szobabol direkt es ramszolt hogy hagyjam beken majd o megnyugtatja, anyos detto...aztan megsertodtek ha elvittem szoptatni mondvan "miert pont akkor kell etetned amikor mi itt vagyunk?"...szoval most varjuk a masodik gyereket de szivem szerint veluk varnek par hetet.

2017. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken született a kislányom, hétfőn jöttünk haza, azon a szombaton (vagyis 8 naposan) anyáméknál volt egy kis összeröffenés, babanéző, voltunk vagy 30an, mindenki megcsodálta. Kézbe kb 4en vették, nem puszilgatta senki, max a buksiját, pocakját, lábát megsimizték. Semmi baja nem lesz a gyereknek, jól írták, nem cukorból van, nyugi :)
2017. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!