Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek segített a hozzátá...

Mindenkinek segített a hozzátáplálás akinek ilyen problémája volt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hetes, 6 hetes kora óta nagyon ritka,hogy segítség nélkül kakil. Egy hete elkezdtük a hozzátáplálást,gyümölccsel. Eddig semmi hatása. Igaz még nem eszik sokat. Használni,fog neki? Mi van ha nem?
2010. máj. 16. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem használt, kb 2-3 hétig hashajtóval, kúppal vagy lázmérővel segítettem neki, azóta rendesen mennek a dolgok.

Szerintem ez egy időszak a babáknál, amin most átesik, de hamar elmúlik.

2010. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Akár tápszeres,akár anyatejes,szerintem egy 20 hetesnek még korai a rendes kaja.

Nagyon nehezen kakil? Muszáj segíteni?

A krumlit és a banánt ha azokat már eszik,hagyd ki az étrendjéből,addj neki inkább reszelt almát,és őszibarackot,ha nem volt allergiás a családben,akkor narancslevet is lehet egy keveset. A rost dús táplálkozás ha a felnőtteknél meghozza a kívánt hatást,akkor a gyerekeknél is.

Remélem,hogy segítettem! :)

2010. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikor,fog ez rendeződni. Reménytelennek látom. Nagyon rossz ez így. Muszály neki segítenem,mert különben nem kakil,4 napnál tovább pedig az orvos szerint nem szabad hagyni.Tápszeres ezért kezdtük a gyümölcsöket 4 hónaposan,meg persze a nem kakilás miatt.
2010. máj. 16. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is ahogy tápszeres lett, székrekedése is lett. Semmi nem segített. Aztán vettem neki egy szilva desszertet (üveges bébikaját), na az meghozta a hatását. Próbálkozz a gyümölcsökkel, zöldségekkel. Sokukat üveges bébiétel formában hamarabb lehet adni már, mivel ezeket más eljárással készítik (ki tudják szedni belőlük az allergén anyagokat).
2010. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb ugyanekkor kezdtem el babámmal kóstoltatni a gyümölcsöket abban a reményben, h oké lesz a pelus-dolog. Sajna, minden fogta egy ideig (pár hét), aztán szépen rendeződött. Azonban azóta is nagyon oda kell figyelnem, h mikor mit kap. Egyen sok tököt, sütőtököt, céklát, barackot, meggyet, esetleg körtét (vagyis ki kell tapasztalni, mit szeret, és mi nem fogja a hasát, nekünk ezek beváltak) És persze mindent fokozatosan bevezetve. Kitartás.
2010. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szilva, őszibarack, ahogyan az előttem válaszolók is írták.Nálunk bevált mindegyik+körte
2010. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sztem ne aggódj, nekem 23 hetes a babám, még csak anyatejet kap. Átlag 10 naponta van csak kakija (a rekord 14 nap volt - kész idegbeteg voltam már), a szélcső, kúp egyáltalán nem segített. A lázmérőt nem próbáltuk, attól kicsit viszolygok. A doktornőnk szerint 10 nap a normális, egy másik gy.orvos szerint 14 nap. Én is para vagyok amiatt, hogy ilyen ritkán van nagydolga, de nem akarom azt, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy csak külső segítséggel tudjon kakilni. Mindenki azt mondja, hogy jó a tejem és azt nagyon jól tudja hasznosítani a picikém. A másik dolog meg az, hogy a pocija egyáltalán nem feszül, mosolyog sokat, jó a kedélyállapota, nagyon jól érzi magát a bőrében. Jún. elején lesz 6 hónapos, majd utána kezdjük csak el a hozzátáplálást. A szilva, őszibaracknak székletlazító hatása van, ellenben az alma fog. Bár sztem ez babafüggő, ki kell tapasztalni. Sz'al ne parázz, ki fog ez alakulni magától. Ha te ennyire aggódsz, akkor mit szóljak én?
2010. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!