Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a hülye ajándéko...

Mit csináljak a hülye ajándékokkal?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos babám, első gyerek, nem tudom még, hogy ezt a helyzetet hogy illik kezelni. Sok látogatónk van, nagy a család, főleg férjem részéről. A legtöbbjük normális, értelmes. Felhívnak mielőtt jönnek, hogy mire van szükségünk, milyen pelust hord a gyerek stb... Viszont van egy jópár öreg, akik szörnyűek... Én tudom, hogy jót akarnak, de csak felcsesznek mindig. Például az egyik hozott a fiamnak egy faragott (nem vagyok rasszista, de azt kell mondjam cigányos) fa széket, valami szörnyen giccses, semmi pénzért nem raknám ki a házba. És ráköltött egy vagyont, de nem kérdezte kell-e egyáltalán. Hát most a padláson rohad... A másik hozott egy kb 1,5 méteres plüss kutyát. Alapból nem tudom hova rakni, mert megfogná a port mindenhol, kimosni meg ugye nem tudom a mérete miatt. Plusz a házunkban is sok a bútor, mindennek megvan már a helye, pont nem fér el egy mamut. Erre is ráköltött az ajándékozó pár 10ezret. Szintén a padláson van bezsákolva, szintén nem kérdezték, hogy kell-e csak hozták... (hozzáteszem, lassan a padlás is megtelik) AKkor ami még elő szokott fordulni, az a ruhákkal a gond... Kaptunk olyan bundás overált, ami méretben most jó a fiamra... TÉLI overál.., kaptunk múlt héten 56-os ruhákból egy rakatot. A fiam 55 centivel született, 4 hétig ha hordott 56ost. Akkor kaptunk még egy csomó ocsmány és/vagy kislányos és/vagy minősíthetetlen anyagú ruhát is.Na meg egy csomó játékot,amik nekem is ijesztőek. Van egy kutya, amit ha bekapcsolok ugrál, ugat és pirosan világít a szeme.. és ez csak egy a sokból. Komolyan nem tudom, hogy mit csináljak ezzel a sok sz.rral, és hogy kerüljem el, hogy továbbiak felhalmozódjanak. Ti ezt hogy oldjátok meg?
2017. máj. 18. 18:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
23%
Egyszerűen: nem fogadom el.
2017. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy egyszerű. Micsoda problémák!
2017. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Most ha már hozzák nagy kedvvel, nem mondom neki, hogy vigye a p.csába. Plusz mint mondtam, idősek. Nem akarok tiszteletlennek tűnni velük szemben.
2017. máj. 18. 18:50
 4/31 anonim ***** válasza:
64%
Ne csinálj magadnak nagy gondot belőle. Ne fogadd el, ami megvan, de nem kell, azt add tovább, így el fog fogyni a fölösleges cucc. Ami meg nem kell senkinek, azt add be a védőnőnek, ő is ki tudja osztani.
2017. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyeneket ki szoktam dobni.
2017. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Baromi egyszeru!

Elviszitek gyermekotthonba, szeretetszolgalathoz, a ruhakat korhazakba a csecsemoosztalyra!


Ha ennyire nem jutottak eszedbe akkor nagyon sotet vagy szoval szerintem eszedbe jutottak ezek (mivel kvara egyertelmu megoldasok), Te csak szimplan szeretted volna kibeszelni magadbol ezt es lelkes bologatokra talalni hogy "igazad van mekkora hulyek az ismeroseid te szegeny!".

2017. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
38%

Én is kaptam rengeteg felesleges ajándékot. Szépen megköszöntem és jó képet vágtam hozzá. Most a szekrény tetején/pincében/padláson vannak. Mást nem lehet tenni.

Vagy még mielőtt jönnek a látogatók, ti magatok hozzátok fel a témàt ès szóltok, hogy ne költekezzenek, esetleg utaltok rá, hogy mi az amire szüksége van a kicsinek.

Nekünk pl most volt a babám keresztelője. Többen is mondták, hogy ezt vesznek majd, meg azt. Mi meg finoman mondtuk, hogy inkább utalványt vegyenek egy bizonyos boltba, mert majd kell autós ülés stb és akkor azokat meg tudjuk ott venni. Így szerencsére most semmi felesleges dolgot nem kaptunk.

2017. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Én karácsony előtt elvittem a gyüjtőpontokra az ilyeneket. Nyáron a védőnőtől megkérdezem van rászoruló család, és vagy elviszem, vagy odaadom neki és ő továbbítja.
2017. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
De okos vagy 6os... Biztos majd még én rohangalok ezzel a sok sz.rral ide-oda. Majd csinálom magamnak a programot persze...
2017. máj. 18. 19:14
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha elutasítani nem akarod, odaadni sem akarod senkinek, akkor milyen javaslatot vársz? Dobd ki, ha nem kell. Vagy adj fel valami hírdetést, hogy elvihető ingyen. Ha nem teszel semmit, a nyakadon maradnak.
2017. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!