Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végén születendő...

Június végén születendő babával mit, hogyan lehet nyárra tervezni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet a házból kivinni? Mikor lehet vele emberek közéemni? Vásárolni? ,Strandra ( nem ő fürödne)?
2017. máj. 20. 17:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%

én júli elején-közepén szülöm a kislányomat. terv szerint míg a férjem itthon van (2-3hét) addig kicsi séták, levegőzések lesznek, utána "muszáj" lesz menni mert van egy lassan 3 éves fiam. kora reggel és késő délutánra időzitem majd a sétát, boltot, játszóterezést, azt szeptemberben már ovis lesz a nagy így 1,5-2 hónaposan rendszeresen jövünk megyünk, de szerintem az már bőven jó.

strandolni mi nem megyünk majd, amit sajnálni fogok, de nem kockáztatok. beiktatunk hármasban még egy két strandot amíg terhes vagyok, azt már beszéltem a férjemmel hogy ha úgy érzi, és csak döglünk a melegtől ő és a fiúnk nyugodtan mehet pancsolni én meg babázok :) de a kicsivel nem mennék.

2017. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%

Setalni par naposan, megfelelo hofokban. Reggel, este, ha kanikula van.


Vasarolni par hetesen.


Kozfurdobe nem mentem volna par hettel szules utan.


Harom gyerekem van.

2017. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Az első 2-3 hétben csak pár perc séta?



Én azt mondtam a férjemnek, nehogy azt higye, hogy ők elvonulnak a családjával standolni, hétvégézni én meg itthon ülök egyedül a babával egész héten, még hég a hét égén is. Övé is s gyerek, ne csináljon úgy, hogy mintha mi se történt volna, vitorlázik, mint marci és én majd egyedül ülök a szobábam itthon és várom az éjfélt, hogy hazaérjenek. :) rosszul viselem az egyedüllétet bezárva..hétköznap jó, de még hétvégén is, az olyanam, mintha egyedülálló lennék :))

2017. máj. 20. 17:48
 4/40 A kérdező kommentje:
Elnézést az irásért, buszozom közben. :(
2017. máj. 20. 17:49
 5/40 A kérdező kommentje:
Ha a baba nem fürdik, miért nem vinnétek strandra? Uv idôszakon kivül? Köszönöm.
2017. máj. 20. 17:52
 6/40 anonim ***** válasza:
78%

Hát pedig egy újszülöttel nem is nagyon tudsz mást kezdeni kánikulában! Nem viheted ki ha forróság van. Strandra főleg nem vinném!

Sétálni is csak reggel-este, ha nagyon meleg van.

Emberek közé és vásárolni, mondjuk plázába vagy bevásárlóközpontba én 8 hétnél korábban nem vinném.

2017. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Van különbség, ha este 6-kor a parkban vagy a strandon tologatjuk? Köszönöm.
2017. máj. 20. 18:01
 8/40 anonim ***** válasza:
79%

Mert árnyékban is meleg van. Nem tudja a kisbaba szabályozni a testhőmérsékletét. Nem tud izzadni. Túlmelegedhet.

Plusz egy nemrég szült nőnek sem túl jó egy strand. Bármit elkaphatsz.

2017. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
85%

Erre az a megoldás, hogy apuka otthon marad Veletek. Ez az időszak erről szól, lemondással jár mindkét szülő számára.

A babának veszélyes a hőség, nem tudja szabályozni még a hőmérsékletét.

2017. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%

Pici babának otthon a helye az első napokban, még nyáron is. És először pár perc séta elég. Muszáj fokozatosan szoktatni az immunrendszerét.

Utána lehet többet menni. De a strand szerintem sem jó ötlet. Rengeteg ember egymáson, zaj, darazsak. Hiába visztek sátort, akkor is sok uv-sugárzás éri.

Ha mindenképp menni akartok, akkor délután. Kevesebben is vannak, a nap is lágyabban süt.

Komolyabb, fél napos kirándulást inkább csak augusztus végén tervezzetek.

Készüljetek fel arra is, hogy ha valami közbejön, pl. fáj a hasa, akkor nem tudtok menni sehová.

2017. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!