Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végén születendő...

Június végén születendő babával mit, hogyan lehet nyárra tervezni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet a házból kivinni? Mikor lehet vele emberek közéemni? Vásárolni? ,Strandra ( nem ő fürödne)?
2017. máj. 20. 17:15
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém is kb. ekkor fog születni, és semmi komolyat nem terveztem a nyárra. Sétálni fogunk esténként, de amúgy 3 óránként szoptat az ember, ami a pelenkázással, és utána a fejéssel, tisztálkodással, mosogatással, sterilizálással együtt kb. 1,5 órát elvisz.

Marad durván másfél óra arra, hogy összekészüljünk elmenjünk sétálni, majd hazaérjünk a következő etetésre.

Tápszerrel ugyanez, nyáron nem viheted magaddal, mert megromlik. Ha neked jobb, akkor igen, mehetsz vele SÉTÁLNI a strandra, de szó szerint sétálni, nem napozni, nem fürdeni, nem heverészni. Feltéve, hogy árnyékos helyen tudsz sétálni, mert én este 6-7-kor se vinném ki a tűző napra.

De lehet, hogy másfél órád se marad a sétára, mert neked is lesznek szükségleteid, enned kell, esetleg főzöl, mosol, vagy éppen annyira fáradt leszel az éjszakázások miatt, hogy örülsz, ha 2 szoptatás között alhatsz egy órát.


És szerintem a férjedre is szükség lesz: be kell segítenie mindenbe, mert egyedül nem lehet győzni, figyelembe véve azt, hogy ugye 1,5 óráid maradnak (jó esetben). Ha meg pl. császáros leszel, nem fogsz tudni jó ideig fizikai munkát végezni, tehát neki kell bevásárolnia, cipelnie, takarítania stb.

2017. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
71%

Kivinni par naposan is lehet, de hidd el nem fogod te sem birni a nagy setat.

Fel eves kora korul kezdtem tavolabbra vinni. 8 honaposan mar elvezte valamennyire.

- embere koze/vasarolni: igazabol mar ujszulottet is vihetsz

-strandra: 6 het mig te bemehetsz a vizbe minimum. Utana viheted ha vigyaz ra vki mig furdesz.

Nem eleted nyara lesz arra mondjuk keszulj fel.

2017. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
55%
Azt kifelejtettem (21-es vagyok), hogy szoptatás alatt nem is ajánlott fürdeni, mert a hideg víztől (a 27-28 fok ebből a szempontból hideg) elapad a tej.
2017. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
80%

Ha első gyerek akkor sok mindent ne tervezz, így nem ér csalódás. Idő míg belerázódik az ember a szoptatásba, pelenkázásba, öltöztetésbe, napirend,rutin stb. Ki kell annak is derülnie milyen a baba személyisége. Van amelyik utál sétálni, hasfájós, óránként szopik stb.Velük nehezebb programot szervezni. Amíg nem tudod ezeket nem lehet azt mondani hogy na igen 2 hetesen mehetsz vásárolni, 4 hetesen meg wellneselni mert lehet, hogy igen de lehet, hogy annak örülsz majd ha luk van az alfeleden és nem esel ki rajta.


Masodiknál annyival könnyebb, hogy van némi tapasztalat meg edzettség, és az ember már kevésbé problémázik azon ha a gyereke végigüvölti a 40 perces sétát.


Egyébként mindenki akkor és oda viheti a gyerekét ahova tudja és jónak látja.

2017. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. máj. 20. 22:41
 26/40 anonim ***** válasza:
54%
Én ismertem olyan párt, aki kivitte a gyerekét az utcára már aznap, amikor hazajöttek a kórházból. Számomra elég furcsa volt, bár tény, hogy az a szobában töltött első időszak elég rossz.
2017. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, szerintem kicsit átgondolatlanul vállaltátok ezt a gyereket. És igen, egy anyának, főleg az első hónapokban az a dolga, hogy mindent a baba mögé soroljon,és ha kell, két hónapig üljön a lakásban(erős túlzás). Hívd át a barátnőidet, tartsatok csajos napot, filmezzetek főzzetek. Ráadásul én a szülés után egy hónapig ki se vágytam a lakásból annyira fájt mindenem, a meleget is nehezen viseltem a hormonváltozások miatt, így nekem megváltás volt a klímás lakásban pihenni, egyedül, ahol bármikor aludhattam ha úgy éreztem nem bírtam tovább. Ráadásul szülés után 6 hétig te se mehetsz medencébe a fertőzésveszély és a vérzések miatt.
2017. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 jafnrétti ***** válasza:
32%

Nyugodtan sétálhattok, amennyit jól esik, a szabad levegőn. Mi olyan egy hetesen mentünk először, fél órára, pedig februári a fiam. Ez a fokozatosan szoktatósdi már rég megdőlt.

Ha jó az idő, nyugodtan kiviheted, a kórházból sem teleporttal mentek majd haza, akkor is lesz levegőn nyilván.

2017. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 jafnrétti ***** válasza:
22%

Egyébként egy 1-2 hónapossal én már minden további nélkül mennék strandra, ha árnyékba tudunk menni. Nálunk a lakásban is meleg van, semmivel nem rosszabb kint lenni, sőt. Panel, 8. emelet, hát ezerszer inkább lennék vízparton, mint bent a lakásban, ilyne picire még ha lenne se kapcsolnám be a légkondit.

A babának meg édes mindegy, hogy hol vagytok, ha tiszta a pelusa, tud szopizni, tud aludni. Napsátor, mózeskosár, 'oszt jónapot. Miért kéne szigorúan csak SÉTÁLNI a strandon, és nem "heverészni"? Van erre valami szabály, hogy csak mozgásban lévő gyerekkel lehet kimenni? :D Egy ilyen pici baba még eszik-alszik, és a levegőn mindig jobban alszanak, mint bent. Szoptatni meg bárhol lehet, strandon fel se tűnik senkinek. Napsátorba az ember beül, kicsit elfordul, és nem kell "vonlugatni" sehova :)

Ja, és ha már nem vérzik az anyuka, fürödhet nyugodtan, ha neki kellemes a víz, nem fog ártani a tejének, ha nem áztatja magát benne órákig.

Ha anya-apa kényelmesen érzi magát a strandon, akkor a babát is el tudják ott is látni. Ha a babának nem jó, azt úgyis jelzi, akkor elmentek vele haza.


És nem, NEM kell otthon ülni hóapokig. Szoptatott babával pláne nem, hiszen a kajája mindig kéznél van és nem romlik meg :) Váltás ruha, pelenkázó szett legyen nálatok, és akkor nem kell otthon kuksolni.

2017. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és ha már nem vérzik az anyuka, fürödhet nyugodtan, ha neki kellemes a víz, nem fog ártani a tejének, ha nem áztatja magát benne órákig.


Ilyeneket ne írj, mert a végén még valaki megfogadja, és baja lesz tőle. Nem is a tejének lesz baja hanem fertőzést kaphat aminek súlyos következményei lehetnek. Egy medencébe sok ember belevizel, beleköp, ondó és egyéb más váladék is lehet benne...

2017. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!