Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végén születendő...

Június végén születendő babával mit, hogyan lehet nyárra tervezni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet a házból kivinni? Mikor lehet vele emberek közéemni? Vásárolni? ,Strandra ( nem ő fürödne)?
2017. máj. 20. 17:15
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
76%
Sok gyerek nem csak eszik-alszik. A mi fiunk pl vagy ölben vagy babakocsiban volt el 3 hónapig. Vele kínszenvedés lett volna 40 fokban kint lenni, inkább voltunk a 25 fokos házban (légkondi nélkül). Ráadásul egy ilyen kicsi baba még árnyékban is le tud sulni, ha egész nap kint van.
2017. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mi lányunk csak az első 3 hétben volt ,,eszik-alszik,, baba. Utáa kezdődött a kínszenvedéses hasfájós időszak. Sokat nyűglődött, vagy babakocsiban vagy kézben volt csak el. Megbolondultam volna vele a strandon a 40fokban. Vagy nem csak a strandon, akárhol. Sétàlni is csak max fél órát bírtam, nem a gyerek miatt, hanem magam miatt. Nem éreztem magam annyira szuper jól, hogy biniben süttesem a hasam. Császáros voltam, sok vért vesztettem, szülés után még 3 hónappal is rámtörtek a szédülések.

Nem tudhatod, hogy veletek hogy lesz. Lehet, hogy minden szuper lesz, bővelkedsz a tejben, szülés után már két héttel bomba formában leszel, a hasfájás messziről elkerül titeket ès egy angyal lesz a babád. De az is lehet, hogy pont az ellenkezője fog történni. Szóval előre kár ezzel foglalkoznod, meg tervezgetni, mert semmi nem úgy lesz, ahogy kigondoltad. Egy újszülötthöz igazodnotok kell. Nem csak neked, hanem apukának is! Más helyeken ez így a normális.

2017. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 jafnrétti ***** válasza:
13%

Baja lesz belőle? Mi baja lenne??? Nyilván a mellét áttörli fertőtlenítő kendővel, mielőtt szoptat, ha előtte strandolt, de gondoltam, ez evidens.


De oké, akkor ti zárkózzatok be nyugodtan, nekem mindegy :D

2017. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, ismétlem én NEM A SZOPTATÁS MIATT ÍRTAM hogy baja lesz. Tudod, a gyerek alul jön ki, ahol sok esetben reped az ember, meg varrják, de ha nem is, akkor is vannak belső sérülések. Ami, ha koszos vízbe ül, nagyon durván begyulladhat vagy fertőzést kaphat. Nem véletlenül nem szabad még OTTHON SEM kádfürdőt venni a szülést követő hat hétben. pedig a kádat kifertőtlenítik az emberek. Tehát nem a szoptatás a lényeg, hanem a hüvelybe vagy a gátsebre kerülő koszos víz.
2017. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 jafnrétti ***** válasza:
23%
Szerintem ezt a kérdező is tudja, gondolom mindenkinek evidens, hogy amíg orvos nem mondja, addig nem fürdik, de ez általában tényleg csak 6 hét. Te jó ég, miért kell a legrosszabbat feltételezni? Nyilván nem a gyermekágyas időszakban strandolna a kérdező sem, és én sem gondoltam, hogy akkor menjen vízbe, de ha már az orvos rábólint, miért ne mehetne?
2017. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 jafnrétti ***** válasza:
23%
Egyébként meg fentebb a tejjel kapcsolatban huhogott valaki a víz miatt, hogy hideg, meg elapad a teje, én erre reagáltam, hogy mehet vízbe, mert a tejének semmi baja nem lesz tőle, ha neki amúgy kellemes az a hőmérséklet, és nem órákat ázik benne. Én szülés után két hónappal úszni jártam, sportmedencébe, az a víz tényleg hideg, de több, mint egy évig szoptattam.
2017. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező baja, hogy 2 hónapig nem mehet strandolni, mert ugye június végén szülés és akkor két hónap van még a nyárból. Erre itt mondod már huszadszorra, hogy de nyugodtan fürödhet. Jah, ha létezik a 6 het gyermekágy, ami másfél hónap. Tehát marad két hete. De sokszor ugye a 6 hét az ilyen-olyan okból 7-8 hét lesz. Úgyhogy nyugi már. Arra próbáltak sokan rávilágítani, hogy legalább 6 hétig nem fürödhet. De ha minden jól megy és pont hát hetesen a nyári szabadsagolasok közepén vissza tud menni dokihoz, akkor lesz 2 hete strandolni. Hurrá! A gyerek meg kint lehet 40 fokban egész nap és sülhet a napon (ilyen kis babának egy árnyékos hely sem jó hosszú ideig 10-16 óra között).
2017. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Eddig is csak délután 4, 5 utân jártunk strandra. Én eddig se nagyon fürödtem. :)
2017. máj. 22. 13:43
 39/40 anonim ***** válasza:
Dejó, hogy feltetted ezt a kérdést kérdező. :) Július végére vagyok kiírva, és ugyanezen gondolkodtam már én is. Pl nálunk baromi meleg van a lakásban, ha beüt a kánikula, szerintem is kellemesebb lenne jól leárnyékolva vmi szabadtéri helyen lenni, mint odabent (nyilván ha e.ü. és egyéb problémák nem merülnek fel). De szerintem sem egy olyan dolog ez, amit lehet előre tervezni, ki milyen gyorsan gyógyul, milyen a baba stb. Én úgy vagyok vele, hogy 4 hétig kibírom valahogy otthon, max a kert hűvös részébe megyünk ki, de ha szeptemberben lesz még jóidő (és mindenki jól van) azt talán egy kicsit jobban ki lehetne még használni, amíg lehet, mert utána ha jön az ősz, úgyis jobban begubózik az ember.
2017. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

Ez most nem a kérdezőnek szól, csak leírom mint tényt, h nem, sajnos nem.mindenkinek evidens, h bizonyos dolgokkal meg KELL várni a hathetes kontrollt. Pl már 4,5 hete szültem, ugye összebújhatok a férjemmel?? És társaik...gondolom, fürödni is simán elmennek.

Egyébként meg könnyű szülést kívánok, Kérdező, és jó egészséget! És egy melettetek álló férjet.

2017. máj. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!