Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végén születendő...

Június végén születendő babával mit, hogyan lehet nyárra tervezni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet a házból kivinni? Mikor lehet vele emberek közéemni? Vásárolni? ,Strandra ( nem ő fürödne)?
2017. máj. 20. 17:15
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Ilyenkor az a normális, ha anya a házban ül 2 hónapot egyedül, esete elmegy egy kör sétára, apa meg megy, ahova akar, mert melege van, társaságra vágyik stb? Köszönöm. Most úgy érzem, ha szólni se lenne kihez a bezártság mellett, depresziós leszek. Vagy már most az vagyok a gondolattól is. :( :)
2017. máj. 20. 18:06
 12/40 anonim ***** válasza:
32%
Júni 10.én született. Haza jöttünk a kórházból,másnap már kint az udvaron aludt a babakocsiba. 2 hetes volt amikor elugrottunk a balcsira, a nagyobb gyerek az apjával pancsolt, én a kicsivel meg az árnyékba pihentem. Mivel van nagyobb gyerek,így nem igazán volt olyan,hogy a lábunkat nem tettük ki stb férjem este 6 ra ér haza, szóval pékségbe stb mentem velük mert enni a nagyobbnak is meg nekem is kell és frisset mert úgy a finom.
2017. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

"apa meg megy, ahova akar, mert melege van, társaságra vágyik stb?"


Nem, az apja is ülhet a gyerekkel otthon és anyuka is kimozdulhat, de a strand akkor se jó ötlet.

Nyáron este 6-kor is még dögmeleg van. Az augusztusi gyerekünket 8 után tologattuk kint, illetve reggel 6-7 között azon a nyáron, amikor született. 40 fok volt akkor.

2017. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
78%

Arról nem beszélve, hogy gyakran eszik, melegben szomjas lesz. Két percenként vonulhatsz el vele szoptatni. A tápszer nyáron pikkpakk megbuggyan.

Ilyen picivel egész nap úton lenni kész kínszenvedés.

2017. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
De miért menne apuka minden hétvégén kirándulni? Nem kíváncsi a gyerekre? Férjem minél többet akart vele lenni. Ki lehet menni babával is, de nem strandra. Annak meg végképp mi értelme, hogy ülsz dögmelegben a strandon és nézed, ahogy mások furdenek? 6 hétig ugyanis nem fürödhetsz, és utána se biztos, hogy kívánod. A mi fiunk ráadásul nagyon sírós baba volt. El nem indultam volna vele az első 2-3 hónapban vadidegen helyre egész napos programra. Sokszor semmi nem volt jó neki, csak a cici. Egyáltalán nem vágytam arra, hogy egy strandon 40 fokban több száz idegen között szoptassam. Utána meg tápszeres lett. Azt se lett volna egyszerű megoldási egész nap idegen helyen.
2017. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Strandot lehet rosszul fogalmaztam. :) a fehér bőr miatt 4-5 ,előtt nem szoktunk régen kimenni, én, amúgy se nagyon szoktam fürdeni se, csak fekszem, feküdtem. Strand az nagyrészt Balaton nálunk, nem medencés strandok.


Izgulok, hogy-hogy lesz. :)

2017. máj. 20. 19:00
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kérdező, normáliséknál apuka se csinál úgy, mintha neki nem született volna gyereke. A strand marha rossz ötlet szerintem is, pedig július elején szültem, 2 éve, mikor egész nyáron az a borzasztó kánikula volt. Kibírtam, mondjuk a férjem se döglött a haverokkal a strandon, míg én otthon aszalódtam egyedül...
2017. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 piroska és a farkas ***** válasza:
83%
Azt sejtem, első baba. Nekem kettő van, és ha őszinte tanácsot vársz, azt kell mondjam, egy terved legyen a nyárra, ez pedig a túlélés...😃, de úgy, h nem annak tekinted. Ha már most azon agyalsz, h mitől leszel depis, az nem jó. Először is, ugye azt nem lehet még tudni, h milyen lesz a baba. Lehet, h eszik, alszik, tejed, mint a tenger, sálálá, egyhetesen beáll a háromóránkénti szopira, ésatöbbi, Te friss vagy, kipihent, és már ősszel a kistesót tervezed. Vagy úgy jársz mint én, akinek az első szülésénél akkora gátsebei lettek, h hetekig alíg bírtam nemhogy járni, de az ágyban megfordulni is, másodjára pedig lett egy refluxos babánk, aki egyéb gondok miatt 8 x volt kórházban kéthónapos koráig. Hát mit mondjak, nem jutott eszembe a strand. Nade legyünk optimisták, és kívánom is a legjobbakat ezügyben, de ha mondjuk egy átlagos újszülöttes időszakod lesz, azért gondolj arra, h ő még iszonyú pici. És igenis az első heteknek róla kell szólnia, akkor is, ha lemondással jár, és főleg úgy, ha nagytesó hiányában ez meg is valósítható. Neki egy dolig kell : Te. Nem kell se nyüzsi, se starnd, se pláza, se fülvédős esti koncert, csak az összebújós nyugi. Sajnálhatja majd a férjed utólag, h ebből a nagyon érzékeny és meghitt időszakból kivonja magát, és téged is sajnállak, ha magadra leszel hagyva ezekben a nehéz hetekben, a párodnak mellettetek lenne a helye, nem a Balatonban.
2017. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
81%

első vagyok.

igen az első 2-3 hétben 10-20-30perces séták, vagy a gangon ücsörgés....stb. utána, amikor a férjem vissza megy dolgozni 1.5-2 órát leszünk kint, ehhez azért fokozatosan fogom hozzászoktatni.

és igen, minden száj huzogatás nélkül az "áldásomat adom" ha a férjem el akarja vinni a fiúnkat strandolni. minek üljenek bent a házba ők is miattam.

a fiam augusztusban született, eszünkbe sem jutott egyikünknek sem ez, de így hogy van már egy nagyobbik is, így ez lesz ha igénylik.

nagy bevásárolni a fiúnkat olyan 3 hónaposan vittük, addig úgy oldottuk meg, hogy első hónapban talán a kisboltokba vásároltunk, utána mentünk mind a 3-an és a férjem kint sétálgatott a kicsivel amíg én összekapkodtam a dolgokat. és olyan 3 hónapos volt mikor bevittük a tömegbe. és most sem lesz ez másképp. sajnos nekem nincs jogsim, a férjem meg utál vásárolni tehát a ha meg lesz a kicsi akkor is hasonlóan oldjuk majd meg.

2017. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
48%

Piroska és a farkas, nagyon egyetértek!!


Én tavaly júniusban szültem, de eszembe sem jutott a strand, erőm nem lett volna kimenni. :D Örültem, ha egy kis sétára kimentünk, épp elég volt, az udvaron ücsörgés is. Mondjuk az más, hogy az én párom nem kirándulgatott nélkülünk hétvégente.

2017. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!