Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napos újszülöttel leköltöz...

Pár napos újszülöttel leköltöznél pár hétre egy nyaralóba?

Figyelt kérdés
Minden van, csak nem olyan szép, új, mint egy állandóan lakott lakásban, házban és kisebb.
2017. máj. 22. 07:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindenkinek van full extrás nyaralója. Ráadásul ahova megyek nyaraló, akármilyen jól felszerelt, tiszta (legalább is annak látszik), a wct pucolom, biztos, ami tuti alapon.

Na, most egy újszülött mellett nincs kedvem más cuccát takarítani, főleg, h amikor elmegyünk, ki kell takarítani.

Hát, én fél évig csak azt mosogattam el, amit kellett és amit tudtam, örültem, h sikerült egy levest összeütnöm egy hasfájós, egy nap csak 4 órát alvó (igen, ily sz@r alvó volt) babával. Szóval semmi kedvem nem volt más vackát takarítani, megvolt a saját bajom.

2017. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, mentünk. Budapesten élünk, június elején született a 3. gyerekünk (idén lesz 3 éves). A szünet kezdetekor volt 2 hetes, akkor költöztünk a Velencei tó mellett lévő nyaralónkba. Az út nekem rémes volt (mind a három gyermekágyat megszenvedtem), de onnantól minden rendben volt. A nagyok egész nap az udvaron, nagyszülők a közelben akik vitték őket strandolni, nyugalom, sok friss gyümölcs a kertben, gyerektársaság. Sokkal jobb volt mint a panelban lett volna. A kicsinek mindegy volt, cicin vagy kendőben volt rajtam szinte egész nyáron.


Idegen helyre persze nem mentünk volna. Tudjuk hol van orvos, patika, kórház, ismerjük a szomszédokat, ha az egyikkel rohanni kell kórházba van kire hagyni a másik kettőt.

2017. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem, hogy miért agresszívak itt a válaszolók....

Miért kell azt sugallni, hogy rossz anya a kérdező, ha nem otthon töltik a napjaikat? Az, hogy sokan másképp csinálnák, az egy dolog. Miért nem lehet úgy válaszolni, hogy Nem, én nem. Miért kell kiegészíteni azzal, hogy mert így a putri úgy a putri. HONNAN gondoljátok, hogy kosz lehet ott? Miből alkottok sztorit ha nem is ismeritek a pontos helyzetet?

És ha ő hamar regenerálódik? Annyi anyát láttam a kórházban, hogy szülés másnapján úgy sétáltak, hogy akár magassarkúban is lehettek volna..

Nem mindenki szenved. Nem mindenki fordul be a lakásba, hogy na most az első hat hét így vagy úgy. Vannak akik rugalmasabbak, ennyi.


A baba egészsége, boldogsága, az anya nyugodtsága, kiegyensúlyozottsága a lényeg. Azt meg bárhol meg tudja alapozni. Mert csak ŐK kellenek hozzá.

A higiéniával meg EGÉSZEN BIZTOSAN foglalkozik...

2017. máj. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Ja és a lepontozásokat se értem. Itt véleményt kérdezett a kérdező nem megoldásokat. Ha valaki így vagy úgy csinál valamit, miért kell lepontozni...?

A kérdés így szólt: "...leköltöznél?" igen vagy nem..

2017. máj. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 jafnrétti ***** válasza:
55%

Az otthonülők megint nyugodtan lepontozhatnak, de továbbra is az a véleményem, hogy ha a baba gondozásához minden feltétel adott, akkor egész nyugodtan mehetnek. A babának dunsztja nincs róla, hogy melyik az ő otthona, nem is fogja érdekelni. Anyukája vele lesz? Nyilván. Akkor neki édes mindegy. Fedél lesz a feje fölött, lesz hol letenni aludni, van elérhető orvos, akkor semmi gond. A védőnővel kell szerintem beszélni azért, csak hogy tudjon róla, ne keresse otthon a családot, esetleg szóljon az ott illetékes kolléganőjének, hogy ideiglenesen ő gondozza a családot, őt hívják fel, ha sürgős kérdés van.

Igazából ha anyukának kényelmes ott, akkor semmi akadálya a dolognak.

2017. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. máj. 22. 10:26
 17/20 anonim ***** válasza:
61%

nem, a saját kényelmem érdekében.


a babának mindegy, hol van, ha ott van az anyukája, és nyugalom veszi körül.

2017. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen távolságra van a lakhelytől. De az első hetekben inkább nem. Kivéve ha a kórházból egyenesen oda megyünk. De inkább a nemre hajlok.
2017. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15-ös, nem csak a baba kényelme a fontos. A babának az is tök mindegy lenne, ha a híd alá mennének, mert neki mindegy, hogy hol szopizik, viszont az anyukának nem.

És attól, hogy van áram a nyaralóban, az még nem azt jelenti, hogy az anyuka komfortosan is fogja magát érezni.

2017. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 jafnrétti ***** válasza:

#19 ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatomat:

"Igazából ha anyukának kényelmes ott, akkor semmi akadálya a dolognak."

2017. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!