Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés utáni első napokban/h...

A szülés utáni első napokban/hetekben hogy érezted magad?

Figyelt kérdés

Fizikailag és mentálisan.

A baba ellátásán kívül mit csináltál? Pl. főzés, takarítás, bármi...


2017. máj. 23. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát őszintén hiába örültem nagyon hogy a fiam megérkezett a családba, nagyon rosszul éreztem magam.

Nem volt elég a tejem, mikor végre elaludt a pici akkor folyton fejnem kellett hogy mire felébredjen legyen tejci mert mellből nem volt türelme kiszívni, próbáltam többi alvásidőbe elmosogatni legalább a cumisüvegeket de enni emlékszek mindig utolsó pillanatra jutott amitől tökre legyengültem..

Tetejébe ha végre tudtam is volna pihenni akkor valamelyik rokon folyton itt volt és nagy bambi szemekkel kérdezték hogy ha a baba alszik ugye te is alszol?? Mondom nem mert itt ülsz.. persze minden családtag jön kialudva,kivirulva azzal nem törődve hogy én nem tudok tőlük pihenni, próbálnánk összeszokni apukával egy családként.

Főzés nuku volt, rendeltünk menüs ételeket, 6 hónapig azt ettük, e-food nem volt rossz ebből.

Fizikailag nem volt vészes, nyilván fájt a császárseb de elég jól tűrtem szerintem , plusz kaptam 2 egység vért műtét után ami igazi energiát adott szinte újjáéledtem tőle.

2017. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát én nem tervezek semmit, a babán, az evésen és az elváson kívül. Van ismerős, akinek már megszületett a babája, nem érdemes nagy elvárásokat támasztani magaddal szemben, mert annak csak kiborulás a vége.
2017. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fizikailag eleg jol birtam. Csaszar utan talan ket harom napig volt fajdalmas nagyon a sebem.

Viszont lelkileg... Mar a korhazban a 3. Nap korul minden nap sirtam. Okot nem is nagyon tudtam csak rosszul erzetem magam. A kozerzetem rosz volt.

Itthon folytatodott ez a hangulat ugx 2-3 hetig. Sirtam ha valami nem ugy alakult. Erzekeny voltam es feltem.. A szoptatast nem szerettem meg akkor. Nagyon rosz erzesem volt mikor szoptattam..

Most 5 getes a babam.A szoptatas nem lesz a kedvencem de mar szivesen etetem nincs rosz erzesem vele kapcsolatban.Sot mikor egy hete azt hittem apad a tejem meg be is panikoltam h de en szoptatmi akarok. Az volt a baj h az elejen ugy folyt csopogott a mellembol a tej h iszonyatosan zavart. Reggel ugy keltem fel h a polom az agynemu minden elazott ugx h volt rajtam melltarto melltartobetet sot meg egx torolkozovel is bebugyolaltam magam.Ahogy ez a csopoges elmult meg az allando mellfeszules ugx kezdtem megbaratkozni a szoptatassal.

Hazimunka. 4 hetig szinte semmit nem csinaltam. Ferjem fozott tobb napra.Rzgalmas munkaideje van igy van h napokat itthon van aztan ejszakas vagy nappalos de masnap megint itthon van. Szoval o fozott sot meg mai napig inkabb o foz en meg takaritgatok porszivozok mostmar.

Meg mindig vannak nehez pillanataim,van mikor rosszul erint valami de egyre jobb.

2017. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem emlékszem, azt tudom h szoptatás altatás szinte egész nap, összefolyt az egész. Akkor még nagyon zutyu voltam. Főzés takarítás csak akkor ha a férjem itthon volt. Most kezdek helyrejönni mentálisan is, röhej de mintha kezdenék újra ember lenni :) erős változás volt a baba. Most h nagyobb kezd minden helyreállni. 7 hónapos
2017. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Rosszul. A gátsebem nagyon fájt, varratszedésig lépni alig bírtam, tejem nem volt, ezt érzelmileg nagyon megviseltem. Fizikailag kb 2 hét után lettem jobban, mentálisan nem is tudom, vagy másfél hónappal szülés után. De a baba 5 hetes korában mehettünk 1 hétre vissza a kórházba húgyúti fertőzés miatt, emiatt otthon volt 1 végigordított hét, orvostól orvosig szaladgálás mert nyilvánvaló volt, hogy baj van stb.. szóval idegroncs voltam abban az időben. A szülés utáni időkben én nem csináltam a baba ellátásán kívül semmit. Ígyis állandóan szoptattam meg ringattam mert hasfájós volt, naponta mostam-teregettem-vasaltam mert durván refluxos volt, ennyivel kb le is tudtam az otthoni dolgokat. Anyukám és anyósom is kajával jöttek pár naponta, takarítani a férjem és anyukám takarított, szóval volt is segítségem.


Majd most kicsit más lesz a helyzet, a meglévő gyerek miatt. :)

2017. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én jól. Kis súllyal született, de időre, emiatt 6 napig voltunk kórházban. Farfekvés miatt császároztak, a hasam nyilván fájt, de túléltem, kicsit lassabban mozogtam, ennyi. Viszont már bent is megkaptam a babát roomin in-be, így mire hazaértünk, már megtanultam ellátni, ezen már nem kellett görcsölni. A tejem szépen beindult, és volt bőven, a kislányom ügyesen szopizott, ezzel nem volt gond. A kis súly miatt mindig mérnem kellett, de mivel napról-napra látszott a gyarapodás, nem idegesített egyáltalán. Igazából elég könnyen és gyorsan egymásra hangolódtunk már a kórházban, hasfájós nem volt, úgyhogy nem is nagyon sírt. Az egyetlen dolog, ami nekem is az agyamra ment, a folyamatosan ömlő tej, meg az állandóan feszülő, fájó cicik, de ez nekem meg is maradt jó sokáig, 4 hónapos volt a lányom, mikor először mertem melltartó nélkül aludni (el is áztam rendesen). Ezt valahogy senki nem mondta, hogy a szoptatás eleinte ilyen. De aztán én megszerettem, lassan 2 éves, most próbálkozom elválasztani. Ja igen, az rossz volt, hogy júliusban szültem, és 1-2 hét kivételével egész nyáron hőségriadó volt... marha nehezen bírtam én is, meg a gyerek is. Férjem csinálta a házimunka nagy részét, de jól voltam, untam a fekvést, úgyhogy azért segítettem neki. A babám 2 hetes kora óta dolgozom otthonról (persze alvásidőben, és eleinte nagyon keveset, fokozatosan növeltem a mennyiséget). Szerencsém volt, nekem nagyon nyugodt időszak volt a gyermekágy, pozitív élmény abszolút.
2017. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sz@rul.
2017. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Fajt a seb, nem aludtam, vizesedtem, eletem legrosszabb idoszaka volt, orulok h elmult. Annyira alsagosnak es undoritonak tartom mikor valaki azon nyaladzik hogy ohhh ez milyen szep idoszak. Esetleg 2. vagy tobbedik gyereknel amikor mar tudod mi var rad akkor fel lehet keszulni es ugy intezni h kevesbe keszulj ki..de az elso az maga a pokol. Legalabbis nekem az volt. Valoszinuleg nem vallalok tobbet mert en ezt megegyszer nem csinalom vegig.
2017. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem mindenki úgy éli meg, ahogy te. Aki azt mondja, hogy szép volt, nem feltétlenül hazudik, lehet, hogy neki tényleg az volt. Kicsit meredek valakit ezért álságosnak meg undorítónak nevezni.
2017. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az idő múlása megszépíti ezt az időszakot szerintem.
2017. máj. 24. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!