Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más elsőbabás anyuka is...

Más elsőbabás anyuka is érzett vagy érez így?

Figyelt kérdés

Ma hét hetes a kislányom, és nekem még mindig fura érzés, hogy anyuka vagyok. Igazi anyai érzéseim is csak kb. 3 napja vannak. Azt tudtam, hogy nem mindenkit önt el az anyai érzelem azonnal, de arra nem számítottam, hogy ilyen soká kell majd várnom.

Ha ránézek, olyan hihetetlen, hogy egy ilyen tökéletes kis emberi lényt növesztettem a hasamban. Képes lennék órákig bámulni a kis pufi pofiját, mégis, olyan hihetetlen, hogy én vagyok az anyukája.

Azt gondoltam, a szüléstől majd minden hirtelen olyan nagyon valóságossá fog válni (hiszen előtte hónapokig csak álmodoztam), és bár a szülésem nagyon is valóságos volt, már amikor a mellemre tették a babát, olyan hihetetlen volt az egész. És azóta sem sikerült még felfognom. Fog ez változni? Vagy az ember csak egyszerűen beleszokik az új szerepbe?



2015. febr. 5. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy nő, egyre jobban fogod szeretni, és egyre felfoghatatlanabb lesz, hogy egyszer a hasadban volt, és belőletek lett. :)
2015. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fog változni ! Nehéz dolog az anyaság, bele kell tanulni. Es bizony az első hetek, hónapok csak azzal telnek higy égetés altatás pelenkazas es az egészet elölről . Kíalvatlanság vagy stb. De ahogy nagyobb lesz , es mosolyog rad, igényli a társaságod, játszotok majd egyutt ez elmúlik :)

Nekem megvolt a nagy szerelem ahogy kibújt es a hasamra tettek, beleszerettem :) es ez nem sí valtozott nem volt idom ilyeneken gondolkodni annyira fáradt voltam :) most másfél eves de annyira eleven es imádnivaló kis csaj . Megvan a napi rutin , bele szoktunk mindketten az uj életbe , neki is uj minden :) nekem konkrétan az első 3 honap kiesett szinte nem si emlékszem semmire ... :D de meg most is hihetetlen mikor jön utánnam tart karokkal hogy aja aja ( anya ) hogy ez en vagyok :D

2015. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Égetés helyett etetés akart lenni :)
2015. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam szentimentális alkat, kifejezetten racionális típusnak mondanám magam.

Amikor hazahoztuk a kórházból, akkor inkább olyan érzésem volt, mint egy új ismeretségnél: "szia, kedves idegen, remélem nagyon jó barátok leszünk".

Hónapok alatt, fokozatosan épült ki a kötődés, eleinte színtiszta kötelességtudatból láttam el.


Robbanásszerűen akkor erősödött a dolog, amikor már alapvető szociális visszajelzésekre is képes volt. Ez a képesség meg idővel egyre finomodik. Így a repertoár növekedésével és az együtt töltött idővel arányosan nő a kötődés, szeretet is, bár már nem tudom, hogy még hova nőhet :)


Megnyugtatásul: anyám ugyanerről számolt be velem kapcsolatban. Szerintem nagyon jó anya, így én se csináltam lelkiismereti kérdést az érzelmeimből.

2015. febr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem már a második babám is 16 hónapos, a nagyobbik lassan 4 éves. A mai napig vannak pillanatok, amikor csak nézem őket és mondogatom magamban, hogy "Te Jó Isten, én már kétgyerekes anyuka vagyok??"

Minden nyűg és probléma mellett (mert az is van bőven) ez egy csoda! És felfoghatatlan :-)

2015. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és majd 6 hetes kora körül az első NEKED irányzott mosoly ... Na, majd meglátod:-) Szívem szerint naponta átélném, annyira semmihez sem fogható érzés!
2015. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, ez természetes. Nekem most lesz két éves a lányom, és rájöttem, hogy az első pár hónapban csak valami ösztöntől vezérelve gondoskodtam róla (bocsánat, ez hülyén hangzik), bennem az igazi szülői szeretet csak kb. féléves korára alakult ki iránta. Addig a szememben csak egy cuki kisbaba volt, akinek szüksége van rám.
2015. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak köszönöm, a 4-es és 7-es hozzászólóknak különösen! :) Jólesett olvasni, hogy nem vagyok teljesen hibbant. :)
2015. febr. 6. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!