Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos gyermek mérési adatok?

12 hónapos gyermek mérési adatok?

Figyelt kérdés
11 és fél hónapos a kisfiam. 48 cm-el és 3,5 kg-al született. Jelenleg 9 kg és 72 cm. 8 hónapos korában állt fel, azóta meg sem áll... :) Egy éves korukra a gyermekek elvileg megháromszorozzák a súlyukat. Hát ő nem... Valami gondot okozhat/jelenthet szerintetek? Valakinek van /volt hasonló testalkatú gyereke?
2017. máj. 25. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak ilyen típus.

Ha eszik rendesen, van étvágya és az orvos sem mond semmi olyat, hogy probléma lenne, akkor nem kell mindjárt rosszra gondolni.

Nálunk is van egy rokon kisfiú. Ő is kb. ilyen súlyban volt 1 évesen, mint a te fiad. Ő most is, 6 és fél évesen is ilyen vékonyka, de teljesen egészséges. Míg az én kisfiam közel 11 kg volt 1 évesen és most ugyanúgy 6 és fél évesen 2,5-3 kg-al nehezebb, mint a rokon kisfiú. De mindketten egészségesek. Egyikük ilyen, a másikuk meg olyan fajta.

2017. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Itthoni mérések. Napi 5 étkezése van, 150-250 ml eszik. Étel és étvágyfüggően. Védőnőhöz, gyerekorvoshoz 2 hét múlva megyünk. Remélem mindent rendben találnak majd.
2017. máj. 25. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 51 cm, 3650 g volt születésekor. 1 évesen 79 cm, 8900 g. A "nagykönyv" szerint 11 kg-nak kellett volna lennie 1 évesen. Doha nem volt nagy evő, de nagyon eleven és makk egészséges.
2017. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 3,5 kilóval született és nekem azt mondták neki nem kell tripláznia, 9 kg tökéletes egy átlagos 1 évesnek.
2017. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kisfiam 3840grammal és 51cm-rel született,1 évesen 10,5 kg és 85cm. Nekem a doktornő nem mondottt semmit,hogy meg kellene már triplázódni a súlyának vagy valami hasonlót. Ha egészséges akkor annak örülj és ne a súlyok miatt aggódj.
2017. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 3150g és 50cm volt születésekor, egy évesen 9300g és 75cm. Szép formás, kis husis, egyenletesen hízik minden hónapban. Sokat eszik, de sokat is ugrál :)

Pont jó így.

2017. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy látom nincs miért aggódnom... :) Egyébként én sem egy sovány kisfiút látok, ha ránézek, hanem egy arányos, formás gyermeket.
2017. máj. 26. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!