Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sterilizálás-kifőzés?

Sterilizálás-kifőzés?

Figyelt kérdés
újszülött kisbabám szopizik, de fejnem kell. Minden fejés után sterilizálnom kell a fejőt? Ha itatópohárból vagy cumisüvegből adok neki akkor azt is minden alkalommal fertőtleníteni kell?
2017. máj. 26. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Én naponta egyszer fertőtlenítettem a fejőgépet meg az üveget. Minden használat után elmosogattam a baba saját mosogató szivacsával.

KB 3 hónapig fejtem minden szoptatás után, naponta 8-10 alkalommal.

2017. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
használat után elkell mosni az oké, baba szivacsáával. Sima vízzel vagy valami szerrel is? leszáritom és kés?
2017. máj. 26. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Minden használat után sima vízzel elmosogatod, de sterilizálni elég napi 1x. Mi a Chicco fertőtlenítő folyadékot használtuk erre a célra, de ha nem szeretnél ilyet bevetni, akkor a kifőzés is lehet opció.
2017. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
az első 6 hónapban én mindent sterilizáltam minden használat előtt (nem közvetlen utána, utána csak elmostam és etetés előtt, fejés előtt sterilizáltam)
2017. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Napi egyszer.én vagy kifőzöm vagy abba a chicco folyadékba beleteszem.előtte mindig elmosogatom őket rendesen.

Cumisüveget használunk azt is használat után elforrázom.

2017. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fejot csak leoblitettem forrasban levo vizzel, a cumikat sterilizaltam napi tobbszor.
2017. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg minden egyes használat előtt sterilizálni kell mindent. Használat után elmosod, előtte kifőzöd, vagy berakod sterilizálóba, amiben addig maradnak sterilek a dolgok, míg ki nem nyitod.

Ha a sterilizáló folyadékot lemosod vízzel, már nem lesz steril. Ha rajta hagyod, akkor meg vegyszer.


De sokan nem így csinálják...

2017. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!