Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok valami receptet vagy...

Tudnátok valami receptet vagy tippet adni?

Figyelt kérdés

2 éves lányom sajnos nem szereti (?) a kenyeret, se a zsömlét, kiflit... általában ha reggelire vagy uzsira adok neki szednvicset a zöldséget mindig elropogtatja mellőle a feltétet is, és a az aktuális vajat, házimájkrémet stb. lenyalogatja róla, de magát a kenyeret nem eszi meg, inkább csak 1-2 falatot és szétmorzsolja.

Már kb mindenféle kenyérítpust végigzongoráztunk. A vékony partykenyértől a saját készítésü házikenyérig.

Néha vannak jobb napok, mikor megeszik egy szendvicset (akkor nagy az öröm), de 10-ből 8x biztosan nem.

Tudnátok valami jó receptet vagy tippet adni, hogy kenyér helyett mi funkcionálhat szendvics alapként?

A nagyobbik mondjuk ugyanezt csinálta, de mára már rendesen eszi szerencsére...akko hagyjam, ne is nagyon erőltessem majd kinövi?



2017. máj. 27. 11:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Többen is írták előttem és teljesen egyetértek velük,hogy nem létszükséglet a kenyér, fordított esetben megérteném,hogy aggódsz ha csak kenyeret eszik és zöldséget nem akarna.
2017. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Drága jó istenem, már megint itt tobzódnak a bio anyuk! Hess innen!!!

Probald ki esetleg a rozsos, sokmagvas kenyereket ( ha meg nem tetted)

Vagy mas helyrol esetleg?

Vagy croissan? Vagy olyan bagett amit frissen tudsz sutni?

2017. máj. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
#12 áruld már el mitől bio mamai az, aki nem akar olyat a gyerekébe tömni, amit nem szeret?
2017. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

En is mindigis utaltam a kenyeret. Meg a pizzarol is leszedem a feltetet.

De mondok vmit amit suthetsz neki!

Keverj ossze finomra orolt zabpelyhet, 2 tojast, 1cs sutoport, kb fel kg turot, kis sot/borsot formazz belole kis lepenyeket/zsomleket es susd meg! Hasonlit a kenyerhez de mas ize van, sokkal konnyebb, finomabb.

2017. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Először is: aki azt írta, hogy miért akarom kenyérrel tömni a gyerekemet, mert az nem létszükséglet, annak üzenem, hogy 1 szóval sem írtam ilyet, hogy MUSZÁJ, mert ALAP és minden egyes nap reggel ébredéstől - este fekvésik kenyert akarok belenyomatni a gyerekbe... meg ilyenek. :) szóval valakivel nagyon elszaladt a ló evvel a non-stop kenyér dologgal a többi meg ugrott rá. Szomorú, hogy az emberek mennyire befolyásolhatóak és mennyire el tudnak térni a tárgytól, ha látják, hogy valaki negatív vonalra tereli a dolgot.

De ti gondolom soha nem szoktatok egy szendvicset enni pl. Mert ugye felesleges szénhidrát, minek?


Annyi kamu, hazug ember van itt, hogy már fáj... miért hazudnak az emberek ennyit? A boltokban szabályosan le van szívva a pékáru részleg, ha nem reggel korán megy az ember vásárolni.... maradjunk annyiban, ha a gyerkőcömnek ettől is több zöldséget adnék, már zöldségmérgezést kapna :)

Annak örülök, hogy egyikük sem undorodik a zöldségtől, mint sok gyerek, akibe a szülők beleerőszakolják, hogy Józsika edd meg, mert olvastam, hogy egészséges és a gyerek meg kihányja.


Nyilván a változatosság jó és mindenből a mértékletesség számít. Nagyon kiváncsi lennék, hogy hányan álltok be a sorba a boltban kenyérért (és még ki tudja miért :) )a reggelihez vagy bármihez, ha pl csomagolni kell a gyereknek iskolába valamit... vagy csak odatesztek neki 2 szál répát, aztán legyen el vele a gyerek egész nap?

Ez is egy megoldás nyilván (az én gyerekeim pl imádják a répát minden formában, mégsem csak répát kapnak, hanem többféle ételt, zöldséget VÁLTOZATOSAN).


Érdekes, hogy gyakorin senki nem eszik semmit amiben van egy kis szénhidrát, glutén, bármi, amit a nagykönyvben a nem túl egészséges kategóriánál felsorolnak... nem iszik semmit, csak vizen és zöldségeken él (?).. mert még a gyümölcs is tartalmaz cukort ugye, tehát az is felesleges... néhány ilyen kommentbe már belefutottam - nem ennek a kérdésnek a kapcsán-... úgyhogy itt fel is adom, hogy elhigyjem és megértsem miért is jó valakinek leírni mindezt.

Tovább nem is kívánok foglalkozni evvel.

Annak a 2-3 embernek köszi a választ, akik tényleg érdemlegesen tippet adtak....

2017. máj. 28. 07:59
 16/21 A kérdező kommentje:
8-as-nak halkan üzenem, hogy amit írtál pl. pelyheket, zabkását,jó reggelt kekszet, joghurtot,stb tudod mennyi adalékanyagot beletesznek, meg cukort ugyanúgy, mint a szerencsétlen kenyérbe? Azért mert rá van írva valamire, hogy 0% cukor vagy ilyesmi, az egy dolog :) Csak úgy szólok, nehogy betámadjanak téged is, hogy felesleges hülyeségekkel tömöd a gyereked...
2017. máj. 28. 08:29
 17/21 anonim ***** válasza:
39%
Szegény, még az értő olvasás se megy neki...
2017. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
17-es, nos ezt én is el tudom többek közt rólad mondani a kommented alapján :) akkor egálban vagyunk.. úgy tűnik.
2017. máj. 28. 11:27
 19/21 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, szerintem nem ördögtől való a kenyér de ha tényleg nem kell neki... ellenben a túrós bélest és társait megeszi, ha van időm és kedvem magam csinálom, néha megveszem pékségben, tudom nem éppen a legegészségesebb kaják, de mit csináljon az ember? Tényleg nem ehet éjjel nappal zöldséget meg gyümölcsöt.. a tied az egyéb pékséges dolgokat sem eszi meg?
2017. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A zsíros kenyeret s kenyér nélkül eszi? :-))
2017. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!