Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Tudtok pár...

Hogyan fogyjak le? Tudtok pár tippet, receptet adni?

Figyelt kérdés
Nem ilyen közhelyek kellenek,mert tudom,hogy kevés zsír és szénhidrát és sok fehérje kell. Tudom a sport alap. Pontosan mit kéne mégis csinálnom? Nem a tökéletes test a célom csak egy normális alkat nem akarok testépítőmodell lenni csak kicsit vékonyabb. Belefér az édesség vagy soha többé? Ezek érdekelnek leginkább..
2012. dec. 23. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

elég fura kérdés:).

egyáltalán miért van igényed az édességre?

vagy az olyan étkezésre,hogy az ízéért eszed csak az adott ételt.

itt kezdődik.

ha lenne célod,vagy tisztelnéd az egészséged,akkor tudnád,hogy hátráltathat és semmi szükség rá.

néha lehet enni édességet persze.

2012. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ismerem magam annyira már,hogyha mident megvonok magamtól bírom 2 napig és utána feladom arra akaork rájönni,hogyan tartsam a mértéket.
2012. dec. 23. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor már inkább önismereti kategóriába illő a kérdés.

első lépésként legyen egy konkrét célkitűzés.

a normális táplálkozás meg nem megvonás,hanem logikus döntés.

önfegyelmet kellene tanulnod.

ezért szoktam én azt ajánlani,hogy amíg nincs valakinek legalább 1-2 éves kemény sport múltja,addig ne is álmodjon olyan önfegyelemről,hogy végigvigyen egy normális szálkásítást.

2012. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne törekedj a kevés zsír fogyasztásra, mert egyrészt nincs értelme, másrészt a zsíranyagcseréd fog megbetegedni, nem lesz megfelelő az emésztésed.


Egyél húst és zöldségeket (hagyományos zöldségeket, ne krumplit, kukoricát). Ezzel nagy hibát nem követhetsz el.


A sport akkor legyen alap, ha 10 év múlva nem érdekel mi lesz a térdeiddel. Ugye a sport ritkán szól az egészségről.. Ellenben ha biztosan nem akarsz rokkant lenni, akkor direkt egészségfejlesztő edzésekre jársz el. Jógára, Taichira, Callenetics, Pilates edzésre (például).


Édesség belefér, csak szénhidrátszegény legyen (ugye, a Zupdét..) Arra figyelj oda, hogy a keményítőt ne valami mérgező szeméttel helyettesítsd (mint az update sütikben, gluténnel és szójával) hanem mondjuk kókusszal, lenmag liszttel, mandula liszttel.. szóval maglisztekkel, ezek rostos, zsíros cuccok, nem okoznak nagy vércukor emelkedést. Az édes ízért pedig: xilit, stevia, eritrit, ezek mind semleges anyagok, természetes édesítők amiknek nem ismeretesek negatív hatásaik.

2012. dec. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, és Kellemes Ünnepeket kívánok!
2012. dec. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!