Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezte már ezt valaki? Nem...

Érezte már ezt valaki? Nem akarok ikreket!

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy ketten vannak. Azóta kb sokkos vagyok, pedig már lassan egy hete. Második terhességem, van egy 2 éves lányom. Kb azt érzem, bár bele se vágtunk volna a "második baba" dologba, inkább maradna minden így, mivel ez nem második, hanem második + harmadik baba lesz.


Mindenki örült, akinek ikrei lettek? Volt valaki akit a döbbenet inkább negatívan érintett? Furcsán és ráadásul csúnyán is hangzik, de elment a kedvem ettől az egésztől, pedig előtte annyira boldog voltam. Nem csak a rengeteg probléma, ami lesz velük, de az is, hogy 3-ról azonnal 5-re bővül a család. Még azon is gondolkoztam 2 hónapot, hogy egy vagy kettő kutyát hozzunk haza 3 hónappal ezelőtt (testvérek). Erre most a sors fintora, hogy gyerekből jön 2 és még választási lehetőségem sincs.


Bánt, hogy nem örülök, a "meglepi babának", de egyszerűen nem érzem magamat erre képesnek. Más érzett így? Akár egy gyerekes anya? Ez változni fog?



2017. máj. 30. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Kiugranék az ablakon, ha ikreim lennének, annyira rémiszt a gondolat.
2017. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető az amit érzel!De hidd el meg fogsz a helyzettel bírkózni és imádni is fogod őket.Nekem már van egy kisfiam tervezzük a másodikat és elég nagy az esély az ikrekre mert anyai és apai ágon is vannak egy illetve két petéjű ikrek is, sőt húgomék az 5. ikerpár a családban.Engem is rémiszt a gondolat, hogy mi lesz ha egyszerre kettő babával kell "megbírkózni" de ha így lesz, így lesz nincs választási lehetőség.Adj időt magadnak!Boldog babavárást és minden jót kívánok!
2017. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
En ikreket akartam elsore es masodikra is szivesen vallalnam. Szerintem szuper.
2017. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Hát, mèg jó, hogy nem kìvánságműsor!

Mitől rèmültèl meg ennyire??

Ezt dobta az èlet, ne csinálj belőle tragèdiát, mert nem az! Sőt. Persze, nyilván könnyebb egyszerre egy kicsivel, de kettővel sem fogsz "meghalni".

2017. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Normálsi, hogy nem tudsz most örülni, mert nem így tervezted, nem ezt akartad, túl hirtelen jött, nem érzed, hogy fel vagy erre készülve. De tudod mit? Ha most csak egy babát várnál, de ő neadjisten beteg lenne, arra sem lennétek jobban felkészülve. Vagy mondjuk kislányt mondanak végig, bevásároltok mindenből lányosat és megszületne egy kisfiú.


Nektek most van 9 hónapotok, hogy felkészüljetek az ikrekre. Ez az ijedelem elmúlik majd és hidd el, sikerülni fog és nagyon fogod őket várni.

2017. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Mivel váratlanul ért, nem csoda ha felzaklatott. De nézd a jó oldalát! Más egy szem gyerekért is mennyit küzd, lásd, neked egyszerre megadatik kettő. Örülj ennek :) Boldog babavárást! :)
2017. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Hát hirtelen nekem se lenne őszinte a mosolyom... pont 2 éves lányom van, szerintem leverne a víz, ha egyből 2 kistesót mutatna az ultrahang. Mondjuk tudom, hogy a kezdeti ijedtség után azért egy idő után nyilván várnám őket, meg örülnék nekik. De nagyon problémás lenne, nincs ennyi helyünk stb, épp emiatt még egy szem kistesó is kérdéses jelenleg, ha lesz is, évek múlva csak....
2017. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Ikreim vannak, és én is nagyon megijedtem, amikor megtudtam. Pedig évek óta vártuk, hogy terhes legyek végre. Az uh után két héttel mentem a nőgyógyászhoz, és mondtam, hogy szörnyen meg vagyok rémülve, hogy ikrek. Akkor kérdőn rám nézett, és megkérdezze: "Akkor most mit csináljunk?" Ez engem egy pillanat alatt lehűtött, és csak hebegtem, hogy "természetesen semmit". Megbarátkoztam a gondolattal, aztán már tök örömmel vártam őket. Nem volt könnyű az eleje, de végül is nagyon örülök, hogy ikreim lettek:) Amikor toltam őket a dupla babakocsiban, csak bámultam a két csecsemőt, hogy nem lehet, hogy ez történik velem! Most meg már, hogy nagyobbak, olyanok vagyunk, mint bármelyik kétgyerekes család - és szeretnénk harmadikat! Jó egészséget!
2017. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én örültem, amikor megtudtam, hogy ikreim lesznek. Persze utána, amikor már jobban belegondoltam, akkor okozott álmatlan éjszakákat a dolog. Hiszen egy gyerekkel se tudtam mit kell kezdeni, nem ám, hogy kettővel. De az ember szépen lassan belejön, és óriási örömöt tudnak okozni.
2017. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!