Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan büfiztethetném jól a...

Hogyan büfiztethetném jól a babámat?

Figyelt kérdés
Tápszeres. A tápszert úgy csinálom meg, hogy mosogatószeres vízben kimosom a cumisüveget, eköblítem, majd vizet forralok és 3 percig a bugyogó vízben sterilizálom. Jana baby vízből 120 mlt kitöltök, mikróban 40 mpig melegítem, utána kézmelegre hűtöm. Babám 4 óránként eszik 120 mlt. Persze ez nem szentírás, mert fél 5-kor 20 mlt evett, most fél 8-kor 60-at, de bukott. Néha előfordul, hogy böfiztetem, böfög, majd leteszem pelust cserélni és utána böfizi fel a tejet. Soha nem erőltetem, úgy gondolom, a böfiztetési technikám rossz. Ti hogy böfiztettek?
2017. jún. 7. 09:01
 1/5 A kérdező kommentje:
*120
2017. jún. 7. 09:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ist tápszeres. Viszont én büfizis után nem rögtön teszem le pelenkázni hanem legalább még fél órát vagy egy órát még a vàllamon van sétálok vele .. Ha bukik akkor lehet másik tápszer kell beszêlj a doktornővel
2017. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én evés közben is meg szoktam állni egy büfiztezés erejéig, mert eleinte túl sok tápszert bukott ki a lányom. Függőlegesen a mellkasomra "állítom" ès finoman, de határozottan, lentről felfelé símogatom a hátát. Ha nem büfizik 1-2 percen belül, akkor a hátára fektetem fél percre, újra felveszem és ilyenkor biztos büfizik.

Utána folytatja az evést. A végén újra büfi.

Pelust nem cserèlek fél órán belül, csak ha nagyon muszáj, de akkor egy összehajtott textil pelussal megemelem a fejét és igyekszem nem nagyon mozgatni.

2017. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs kaki, én mindig evés előtt pelenkáztam pont emiatt, hogy a popsi emeléstől visszajött mindig a tápszer.

Mi is etetés közben 1-2x megálltunk büfizni, így többször jött ki a buborék.


Esetleg azt próbáld ki, hogy evés után negyed, fél órával később is megpróbálod felvenni a válladra. A fiamnál volt úgy, hogy 1 órával később is volt böfi.


Én amúgy sose melegítettem túl a vizet, sőt, egészen langyosban szoktam odaadni. Úgy vettem észre, ha nem meleg hanem langyos a tápszer akkor kevésbé jön vissza neki. Persze nem hideg langyosra gondolok..

2017. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ennyire nem kell sterilizálni semmi baja nem lesz akkor se ha nem percekig sterilizálod :) az én fiam 3 éves és sosem vittem bele ilyen túlzásokat a kezével fogta a padlót majd a szájába volt mindig a keze mikor jött a foga, és semmi baja sosem voltunk még vele betegség miatt orvosnál. annyira ne féltsd. én mindig amúgy felfogtam és picit simogattam a hátát az mindig segített alaposan büfizni. mondjuk az enyém anyatejes volt1 másfél éves koráig szopizott
2017. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!